Jak zostać ilustratorem? [Zasady]

Moderator: Rekruterzy ilustratorów

Regulamin forum
- Rekrutacja zaakceptowana
- Rekrutacja odrzucona
Awatar użytkownika
Shau

Ilustrator (rekruter)
Animator (rekruter)
Aktor
Wokalista
Ilustrator
Animator

Posty: 25
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:34
Kontaktowanie:

09 paź 2016, 19:20


Pamiętaj, że tylko i wyłącznie od swojego zaangażowania, samodyscypliny i chęci zabawy zależy, czy staniesz się członkiem naszej grupy. Cel, który niesie ze sobą rekrutacja, a następnie wejście na wyższy poziom rangi, jest bardzo prosty. Czytaj, próbuj, podpytuj, trenuj, naucz się i zacznij tworzyć fanduby.
Każdy rekrut ma trzy podejścia do danej rekrutacji, które można wrzucać w odstępie minimalnie jednego miesiąca. Czas ten poświęć na podstawę rozwijania siebie oraz własnego talentu, czyli codzienny TRENING. Wiadomo, że początki zawsze są trudne, wszystko wydaje się bardzo skomplikowane, ale wierz mi, że czytając, prosząc o pomoc doświadczone osoby, czy samemu próbując coś zrobić, szybko załapiesz, jak to działa i jak dużą frajdę można z tego mieć.
~ Nanoha, szefowa grupy


Dzień doberek!
Jeżeli już tu jesteś, to prawdopodobnie chcesz powiększyć nasze skromne grono zaklinaczy obrazków... znaczy się ilustratorów. Bardzo się z tego powodu cieszymy, lecz uprzedzamy, że będzie Ci potrzebny kontener cierpliwości. Jednak, jeśli myślisz, że ta rekrutacja może być łatwa, bo wystarczy umieć obsłużyć program i nie potrzebujesz do tego mikrofonu, to jesteś w błędzie. Jeśli jednak "droga Ci nie straszna", to trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że do nas dołączysz.

Ogólnie o grupie
Na forum graficy są podzieleni na dwie podgrupy animatorów i ilustratorów. Choć otrzymanie rangi oznacza wejście w szeregi członków NanoKarrin, każda z tych pozycji ma nieco inne uprawnienia.
 • Ilustrator bierze udział w projektach NanoKarrin na zlecenie reżysera projektu, zgodnie z jego zamysłem i wskazówkami.

Przebieg rekrutacji
Warunkiem otrzymania rangi ilustratora jest stworzenie ilustracji, która ukazuje Twoje umiejętności rysownicze.
 • Uwagi dla ilustratorów
  - Należy założyć temat rekrutacyjny (wzór niżej)
  - Przedstawiona ilustracja musi mieć wielkość minimum 500x500 pikseli
  - Muszą zostać przedstawione przynajmniej dwie ilustracje // styl dowolny

Wzór tematu rekrutacyjnego

Na ilustratora:
[+] Rozwiń

Kod: Zaznacz cały

W tytule: [Ilustrator] - Twój nick

W temacie:
[info]
[b]Autor:[/b] Twój nick.
[b]Link nr 1:[/b] Link do twojej pracy.
[b]Link nr 2:[/b] - // -
[b]Dodatkowy link:[/b] (Opcjonalnie) Jeśli masz swój kanał na YouTube/DeviantArt/Facebook z większą ilością swoich prac - pochwal się nim!
[b]Opis:[/b] Tu możesz skomentować swoją pracę.[/info]

Uwagi ogólne
Jeśli osoba biorąca udział w rekrutacji zostanie poproszona o dodatkowe materiały w celu dokładniejszego zweryfikowania umiejętności - czas na oddanie prac wynosi dwa tygodnie. Nieoddanie pracy równa się zawieszeniu rekrutacji z możliwością wznowienia po dwóch miesiącach.

Jeśli nie udało Ci się pomyślnie przejść rekrutacji - możesz podejść do niej ponownie po dwóch miesiącach. Wykorzystaj ten czas na doskonalenie swoich umiejętności, ponieważ Twoje postępy będą brane pod uwagę. Prosimy również, aby w takim wypadku (wraz z założeniem nowego tematu rekrutacyjnego), wysłać nam link do swojej poprzedniej rekrutacji, ponieważ to ułatwi nam pracę i wystawienie ponownej oceny.

Do rekrutacji można podejść tyle razy ile potrzeba, ponieważ każdy ma szansę na rozwój oraz na dołączenie do grupy, zaznaczając, że nie może to zostać nadużyte.
Wróć do nas w momencie kiedy naprawdę będziemy mogli ocenić Twoje postępy.

Uwagi mogą być umieszczane przez inne osoby należące do grupy, lecz ostateczna ocena należy do rekruterów. Wszystkie osoby komentujące uprasza się o zachowanie kultury i nie wywoływanie niepotrzebnych kłótni.

Mamy otwarty serwer Discord dla Animatorów oraz Ilustratorów. Możesz dołączyć do niego nawet jako "rekrut" w ramach nauki.
Zaproszenie: https://discord.gg/AtaMbVF

Wszystkie osoby, które chcą zaczerpnąć dodatkowych informacji/porad dotyczących rekrutacji - prosimy o kontakt (PW) lub Discord.

Ważne
Mimo, iż wydaje się to dosyć oczywistą sprawą - Przypominamy, że prace nie mogą być "z internetu"!
Musisz być ich oryginalnym twórcą i zastrzegać sobie do nich wszystkie prawa autorskie, ponieważ nie tolerujemy plagiatu.
Podobnie tyczy się to prac, które są przerysowane z prac innych twórców lub są dosłowną "kalką" zdjęć czy też innych artów.

Ogólnie to by było na tyle w temacie. ; ) Jeśli będziesz mieć jakieś problemy, nie bój się pisać, lub zajrzyj do szkółki (chwilowo w trakcie tworzenia). My zaś będziemy trzymać kciuki i czekać na wasze prace.

Pozdrowionka
Obrazek

wyrzyk

Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2017, 16:52
Kontaktowanie:

06 lip 2017, 17:07

Witam,jak dodać rysunki - chodzi o przebieg rekrutacji na ilustratora? Nie mogę się odnaleźć ;)

Awatar użytkownika
szymonekeqq

Posty: 13
Rejestracja: 26 gru 2016, 13:39
Kontaktowanie:

06 lip 2017, 17:17

wyrzyk pisze:
06 lip 2017, 17:07
Witam,jak dodać rysunki - chodzi o przebieg rekrutacji na ilustratora? Nie mogę się odnaleźć ;)
Na jakiś hosting typu imgur, stash, devianart.
"PanCzarny"

Odpowiedz
 • Informacje
 • Kto jest online

  Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość