[DIALOGISTA] Nexis

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Nexis

Aktor

Dialogista

Posty: 12
Rejestracja: 20 lut 2017, 15:04

Link do scenariusza:

Link do oryginalnej scenki: http://kissanime.ru/Anime/Clannad/Episode-001?id=1708

Hejka, postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu dialogów.
Nie wiem, czy jest to na poziomie potrzebnym do otrzymania rangi, ale starałem się aby było w porządku.

Z chęcią usłyszę wszelkie komentarze.

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
nouwak

Dialogista (rekruter)

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 109
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:28

Super, fajnie, że zainteresowałeś się pisaniem dialogów! Porządnie napisany scenariusz to podstawa każdej scenki.

Bardziej szczegółowe uwagi masz w dokumencie. Nie przejmuj się, że ich tyle jest, bo jestem czepialski. Ale zwróć na nie uwagę i postaraj się w kolejnych scenariuszach pamiętać o poruszonych w nich kwestiach i problemach.

Podsumowując, całkiem dobra robota. Z kłapami były tylko drobne problemy - uwzględniasz nawet pauzy i zająknięcia, czego wielu na początku nie robi. Jeśli chodzi o styl, też nie było źle - nie boisz się używać potocznego języka, kiedy ma sens, to na plus. Tak samo frazeologizmy i dostosowanie tekstu do polskiego odbiorcy - zamiast nieznanej przeciętnemu widzowi japońskiej postaci literackiej wprowadziłeś rodzimą, którą ludzie będą kojarzyć. To dobra praktyka.

Ogólnie nie popełniasz nagminnie błędów jednego rodzaju. Raczej drobne potknięcia i problemy różnych typów. Z czasem na pewno się wyrobisz. Zwróciłbym jeszcze uwagę na uwzględnianie różnych odgłosów nieartykułowanych wydawanych przez postacie. Warto je zapisywać w scenariuszu, bo to bardzo ułatwia aktorom nagrywanie - pozwala dostosować grę aktorską i tempo. Oprócz tego łatwiej zapomnieć o nagraniu jakichś odgłosów, jeśli nie ma ich w scenariuszu. Nie musisz zawsze opisywać tych dźwięków, bo to może być momentami ciężkie, a aktorzy i tak to ogarną. Wystarczy coś w rodzaju *reakcja*.

No i to chyba na tyle :) Dostajesz rangę młodszego dialogisty. Znajdź reżysera, ekipę i wyjdź z inicjatywą wydania tej scenki, albo zajmij się inną, jeśli wolisz. Zawsze zachęcam do wydawania scenek rekrutacyjnych, bo dlaczego miałyby się marnować? Podsyłaj robione przez siebie scenariusze przez PW czy Discorda rekruterom, a na pewno prędzej czy później będziesz mógł pochwalić się pełną rangą :)
Jestę ustonogię.
Zablokowany