[Dialogista] Oku

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Awatar użytkownika
Oku

Reżyser scenek

Tekściarz (młodszy)

Dialogista

Animator (młodszy)

Posty: 27
Rejestracja: 29 lis 2016, 17:22

Link do scenariusza: \o/
Link do oryginalnej scenki: Od 5:50 do 14:50

W życiu przychodzi taki moment kiedy każdy z nas myśli sobie "kurcze, przecież trzymam te dialogi rekrutacyjne na dysku już miyon lat!"
No dobra, może nie każdy tak ma, ale ja na pewno :'D
Pisanie tych dialogów nie zajęło mi jakoś dużo czasu, miałem ochotę zrobić coś z animca, wybrałem Hyoukę, bo wiedziałem, że tam dużo mówią, więc materiał na rekrutację idealny.
Miałem rację aż za bardzo x'D
Ilość dialogów była przerażająco duża jak na 9 minutową scenkę, ale nie poddałem się i dałem radę o/
Jak to bywa na początku kłapy czasem dawały o sobie znać, ale nie wiem, mam wrażenie, że tragicznie mi nie poszło, coś tam pewnie źle zostało, mam nadzieję, że nie dużo :'D
Mam nadzieję, że dialogi nie poszły mi tragicznie x'D niby mógłbym dać komuś do sprawdzenia czy coś ale YOLO, ja nie dam rady? ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

Nie ma możliwości komentowania :c
Awatar użytkownika
Oku

Reżyser scenek

Tekściarz (młodszy)

Dialogista

Animator (młodszy)

Posty: 27
Rejestracja: 29 lis 2016, 17:22

Poprawione o/
Obrazek
Awatar użytkownika
nouwak

Dialogista (rekruter)

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 109
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:28

No dobra, zaczniemy od rzeczy pozytywnych, potem przejdziemy do odrobinę mniej przyjemnych :)

Na początek cieszymy się, że zdecydowałeś się wkroczyć na ścieżkę dialogisty. Jest kręta i miejscami ciężka do przebycia, ale również satysfakcjonująca, jako że scenariusz naprawdę tworzy podwaliny scenki. Zdecydowałeś się na ambitną scenkę. Naprawdę, takiego długiego scenariusza rekrutacyjnego jeszcze nie widziałem :) I twierdzę, że poradziłeś sobie z nim całkiem nieźle. Jak na pierwszy scenariusz naprawdę dobrze dopasowałeś dialogi w kłapy. Widać, że przykładałeś do tego dużo uwagi.

Same kwestie też nie są złe, choć momentami nieco kłują pewne niezgrabności - za często pojawiają się powtórzenia, niektóre wypowiedzi nie są do końca jasne na pierwszy rzut oka, albo nie do końca logiczne. Podoba mi się nieco styl wypowiedzi różnych bohaterów - nieco nienaturalny u Chitandy, górnolotny Satoshiego i bardziej przyziemny Orekiego. Bardziej szczegółowe uwagi znajdziesz w scenariuszu jako komentarze.

I jeszcze kwestia estetyki scenariusza - zamierzałem tylko raz o tym wspomnieć, ale Pchełka wypisała większość. W scenariuszu brakuje sporej liczby znaków interpunkcyjnych, występują nadmiarowe spacje przy wielokropku i kropek na końcach zdań. Pisząc, warto jednak zwracać na to uwagę, żeby promować poprawny zapis wśród tych, którzy będą go czytać. Niby nie ma to znaczenia przy wypowiadaniu kwestii, ale czyta się przyjemniej i sprawia bardziej profesjonalne znaczenia.

I to w zasadzie tyle. Na tej podstawie przyznajemy Ci rangę "Młodszego dialogisty". Popraw scenariusz i może z którymś z reżyserów wydaj scenkę, albo stwórz coś zupełnie nowego. Podsyłaj tworzone scenariusze, bo masz potencjał. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia zasłużysz też na pełną rangę :)
Jestę ustonogię.
Zablokowany