Jak zostać wokalistą? [Zasady]

Moderator: Rekruterzy wokalistów

Regulamin forum
- Rekrutacja zaakceptowana
- Rekrutacja odrzucona
Awatar użytkownika
Smiley

Wokalista (rekruter)
Aktor
Wokalista

Kontaktowanie:

09 paź 2016, 23:01

Ostatnia zmiana: 25.08.2017 r.

Jeśli odrzucimy Twoją rekrutację, kolejną będziesz mógł zamieścić dopiero po upływie minimum jednego miesiąca.

Witaj, rekrucie!
Skoro zapuszczasz się w te rejony forum, zapewne znaczy to, że chcesz zostać wokalistą NanoKarrin. Świetnie! Potrzebne więc będzie Twoje nagranie.

Nagranie rekrutacyjne:
- ma minimum 1:30 długości, bez długich fragmentów instrumentalnych (jak najwięcej wokalu!)
- jest nagrane do podkładu muzycznego (nie a capella, nie do oryginalnej piosenki)
- jest zaśpiewane w języku polskim
- jest w formacie mp3 (można się zaprzyjaźnić z konwerterem, np. http://media.io/pl)
- nazwa pliku jest opisana: [WOKALISTA] Nick - Tytuł piosenki
- nie może być modyfikowane w żaden sposób, tj. wokal nie może podlegać obróbce cyfrowej - zabronione jest czyszczenie, reverb, echo, zabawy z tempem etc. (słychać, kiedy stabilizujecie albo zmieniacie wysokość dźwięku)

Możesz wybrać tylko jedno nagranie. Kiedy już wstawisz je do wątku rekrutacyjnego, nie wolno go zmieniać. To utrudniłoby mi pracę i byłoby nie fair w stosunku do pozostałych rekrutów.

Wzór wątku rekrutacyjnego

Kod: Zaznacz cały

[info][b]Oryginalna piosenka:[/b] *tu wklej link*
[b]Cover:[/b] *tu wklej link*[/info]

Przebieg rekrutacji
Ocenie podlegają następujące elementy:

- intonacja
- prowadzenie frazy muzycznej
- artykulacja (muzyczna)
- barwa dźwięku
- poczucie rytmu
- interpretacja tekstu
- dykcja
- dynamika
- poprawna emisja głosu

Kryteria te służą jedynie przejrzystości rekrutacji i ułatwieniu sprawiedliwej oceny nagrania. Pod Waszym nagraniem zostawię komentarz i wskazówki, jak zniwelować błędy, które możecie popełniać. Staram się nie przyznawać już rangi młodszego wokalisty - obiecujących rekrutów wysyłam do szkółki. Jeżeli poprawią swoje umiejętności i udowodnią swoje postępy nowym nagraniem, wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by otrzymali pełną rangę. ^^

Jak funkcjonuje młodszy wokalista?

Młodszy wokalista ma obowiązek poszerzania swoich umiejętności w szkółce. Może startować w castingach i brać udział w projektach, ale zarówno nagrania, jak i efekt końcowy muszą być przeze mnie zaakceptowane (!).

Kilka rad dotyczących wyboru piosenki rekrutacyjnej

- wybieraj piosenki o średnim poziomie trudności - nie musisz się specjalnie popisać, a śpiewając średniotrudne, ale melodyjne piosenki zmniejszasz szansę na to, że obnażysz swoje słabości. Z drugiej strony, muszę mieć pewność, że masz również mocne strony, więc to nie może być (niczego nie ujmując) “Wlazł kotek na płotek”
- stawiaj na mało znane piosenki - mniejsza szansa, że będę podświadomie porównywać Cię ze znanym oryginałem
- zbadaj swoją skalę - zobacz, w jakiej tonacji czujesz się komfortowo. Jeżeli piosenka zawiera zbyt niskie dźwięki, Twój wokal straci na dźwięczności, a jeżeli zbyt wysoko, istnieje ryzyko zaciskania się.

Jeżeli czekasz na sprawdzenie rekrutacji dłużej niż tydzień, śmiało pisz do mnie na PW lub Discordzie.

Powodzenia!
Smiley
Obrazek

Ithanasaxaneid

Kontaktowanie:

16 sie 2017, 22:36

Czy można zrobić drugie podejście do rekrutacji jak się poprawi?

Orzecho

Instrumentalista (rekruter)
Realizator dźwięku (rekruter)
Reżyser piosenek (rekruter)
Wokalista (rekruter)
Reżyser piosenek
Instrumentalista
Dźwiękowiec
Realizator dźwięku

Kontaktowanie:

17 sie 2017, 09:08

Tak, tylko nie za szybko. Oficjalnie miesiąc.

Tares

Kontaktowanie:

04 wrz 2017, 23:07

Witam. A co jeśli nie posiada się podkładu muzycznego ? Chciałem nagrać coś z waszego "repertuaru"

Awatar użytkownika
szymonekeqq

Aktor (młodszy)

Kontaktowanie:

05 wrz 2017, 19:45

Tares pisze:
04 wrz 2017, 23:07
Witam. A co jeśli nie posiada się podkładu muzycznego ? Chciałem nagrać coś z waszego "repertuaru"
wstaw bez :P
Ale raczej wszystkie piosenki mają podkład :/
Napisz do jakiej ;)
Kiełbaska

Awatar użytkownika
Spidek

Reżyser piosenek
Aktor
Realizator dźwięku (młodszy)
Dźwiękowiec

Kontaktowanie:

05 wrz 2017, 20:38

Smiley pisze:
09 paź 2016, 23:01
- jest nagrane do podkładu muzycznego (nie a capella, nie do oryginalnej piosenki)
Podkład musi być

Odpowiedz
  • Informacje