Jak zostać wokalistą? [Zasady]

Moderator: Rekruterzy wokalistów

Regulamin forum
- Rekrutacja zaakceptowana
- Rekrutacja odrzucona
Awatar użytkownika
Smiley

Wokalista (rekruter)
Aktor
Wokalista

Kontaktowanie:

09 paź 2016, 23:01

Ostatnia zmiana: 10.10.2016 r.

Pamiętaj, że tylko i wyłącznie od swojego zaangażowania, samodyscypliny i chęci zabawy zależy, czy staniesz się członkiem naszej grupy. Cel, który niesie ze sobą rekrutacja, a następnie wejście na wyższy poziom rangi, jest bardzo prosty. Czytaj, próbuj, podpytuj, trenuj, naucz się i zacznij tworzyć fanduby.
Każdy rekrut ma trzy podejścia do danej rekrutacji, które można wrzucać w odstępie minimalnie jednego miesiąca. Czas ten poświęć na podstawę rozwijania siebie oraz własnego talentu, czyli codzienny TRENING. Wiadomo, że początki zawsze są trudne, wszystko wydaje się bardzo skomplikowane, ale wierz mi, że czytając, prosząc o pomoc doświadczone osoby, czy samemu próbując coś zrobić, szybko załapiesz, jak to działa i jak dużą frajdę można z tego mieć.
~ Nanoha, szefowa grupy

Witaj, rekrucie!
Skoro zapuszczasz się w te rejony forum, zapewne znaczy to, że chcesz zostać wokalistą NanoKarrin. Świetnie! Potrzebne więc będzie Twoje nagranie.

Nagranie rekrutacyjne:
- ma minimum 1:30 długości, bez długich fragmentów instrumentalnych (jak najwięcej wokalu!)
- jest nagrane do podkładu muzycznego (nie a capella, nie do oryginalnej piosenki)
- jest zaśpiewane w języku polskim
- jest w formacie mp3 (można się zaprzyjaźnić z konwerterem, np. http://media.io/pl)
- nazwa pliku jest opisana: [WOKALISTA] Nick - Tytuł piosenki
- nie może być modyfikowane w żaden sposób, tj. wokal nie może podlegać obróbce cyfrowej - zabronione jest czyszczenie, reverb, echo, zabawy z tempem etc. (słychać, kiedy stabilizujecie albo zmieniacie wysokość dźwięku)

Możesz wybrać tylko jedno nagranie. Kiedy już wstawisz je do wątku rekrutacyjnego, nie wolno go zmieniać. To utrudniłoby mi pracę i byłoby nie fair w stosunku do pozostałych rekrutów.

Wzór wątku rekrutacyjnego

Kod: Zaznacz cały

[info][b]Oryginalna piosenka:[/b] *tu wklej link*
[b]Cover:[/b] *tu wklej link*[/info]

Przebieg rekrutacji
Ocenie podlegają następujące elementy:

- intonacja
- prowadzenie frazy muzycznej
- artykulacja (muzyczna)
- barwa dźwięku
- poczucie rytmu
- interpretacja tekstu
- dykcja
- dynamika
- poprawna emisja głosu

Kryteria te służą jedynie przejrzystości rekrutacji i ułatwieniu sprawiedliwej oceny nagrania. Pod Waszym nagraniem zostawię komentarz i wskazówki, jak zniwelować błędy, które możecie popełniać. Staram się nie przyznawać już rangi młodszego wokalisty - obiecujących rekrutów wysyłam do szkółki. Jeżeli poprawią swoje umiejętności i udowodnią swoje postępy nowym nagraniem, wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by otrzymali pełną rangę. ^^

Jak funkcjonuje młodszy wokalista?

Młodszy wokalista ma obowiązek poszerzania swoich umiejętności w szkółce. Może startować w castingach i brać udział w projektach, ale zarówno nagrania, jak i efekt końcowy muszą być przeze mnie zaakceptowane (!).

Kilka rad dotyczących wyboru piosenki rekrutacyjnej

- wybieraj piosenki o średnim poziomie trudności - nie musisz się specjalnie popisać, a śpiewając średniotrudne, ale melodyjne piosenki zmniejszasz szansę na to, że obnażysz swoje słabości. Z drugiej strony, muszę mieć pewność, że masz również mocne strony, więc to nie może być (niczego nie ujmując) “Wlazł kotek na płotek”
- stawiaj na mało znane piosenki - mniejsza szansa, że będę podświadomie porównywać Cię ze znanym oryginałem
- zbadaj swoją skalę - zobacz, w jakiej tonacji czujesz się komfortowo. Jeżeli piosenka zawiera zbyt niskie dźwięki, Twój wokal straci na dźwięczności, a jeżeli zbyt wysoko, istnieje ryzyko zaciskania się.

Jeżeli czekasz na sprawdzenie rekrutacji dłużej niż tydzień, śmiało pisz do mnie na PW lub Discordzie.

Powodzenia!
Smiley
Obrazek

anik987

Kontaktowanie:

02 sty 2017, 19:25

przyjmiesz mnie jeszcze na wokalistę

Awatar użytkownika
Shiguroya

Wokalista (rekruter)
Reżyser piosenek
Reżyser scenek
Aktor
Wokalista

Kontaktowanie:

02 sty 2017, 22:27

Żeby zostać wokalistą należy założyć wątek rekrutacyjny (:

Zocha

Kontaktowanie:

24 mar 2017, 18:59

Chciała bym być wokalistkom ale śpiewam dość nisko(ale czysto prubuje)
i nie mam mikrofonu

Awatar użytkownika
Pchełka

Lider grupy
Administrator (co-admin Forum)
Tekściarz (rekruter)
Reżyser piosenek
Tekściarz

Kontaktowanie:

24 mar 2017, 21:47

Zocha, jeśli śpiewasz tak, jak piszesz, to wielkiej kariery Ci nie wróżę. Mikrofon to konieczność, bez dobrej jakości nagrań nikt do projektu Cię nie weźmie. Jeśli chcesz, możesz kontrolnie nagrać rekrutację na telefonie, żeby w ogóle wiedzieć, czy warto teraz inwestować w sprzęt.

Odpowiedz
  • Informacje