Jak zostać reżyserem piosenek? [Zasady]

(Tylko dla członków NanoKarrin)

Moderator: Rekruterzy reżyserów piosenek

Regulamin forum
- Rekrutacja zaakceptowana
- Rekrutacja odrzucona
Awatar użytkownika
Hikari

Administrator (co-admin Forum)
Moderator
Reżyser piosenek (rekruter)
Reżyser piosenek
Aktor
Wokalista
Dialogista
Tekściarz (młodszy)

Kontaktowanie:

09 paź 2016, 22:59

Ostatnia zmiana: 25.05.2017

Witaj zagubiona duszo!

Jeśli podejmujesz się tej rekrutacji, musisz być albo szalony, albo odważny. Ale do odważnych świat należy, więc do dzieła!
Od czego zacząć?

Napisz do mnie (pw, discord), że chcesz podjąć się rekrutacji na reżysera piosenek. Prześlę Ci materiały potrzebne do pierwszego etapu.
Przebieg rekrutacji na reżysera piosenek

Rekrutacja jest dwuetapowa.
W pierwszym etapie sprawdzona zostanie Twoja umiejętność krytycznego słuchania. Polega on na ocenie dostarczonego Ci nagrania i miksu na podstawie następujących kryteriów:

Ocena wokalu
1. Intonacja (czystość, podjazdy, zjazdy)
2. Emisja głosu (brak stabilności dźwięku, zaciskanie gardła, krzyczenie, śpiewanie przez nos, spłaszczanie dźwięku, napowietrzony dźwięk, za mała dźwięczność, mamrotanie pod nosem)
3. Dykcja (w tym też hiperpoprawność -> np. bĘdĘ/odwrotność -> np. mojOM)
4. Interpretacja (w tym też dynamika)

Miks
1. Zgrywanie się czasowe elementów miksu (wokal/instrumental, główny wokal/harmonie)
2. Głośność poszczególnych elementów miksu, kompresja (stosunek wokal/instrumental, za mała/za duża kompresja)
3. Dobranie pogłosu i innych efektów, panorama
4. Głośność miksu, kwestie techniczne (szum, przestery, zakłócenia techniczne)

W zależności od trafności i wnikliwości Twoich ocen możesz zostać poproszony o uzupełnienie/poprawienie ich, przepuszczony do drugiego etapu lub odrzucony.

Etap drugi polega na samodzielnym wyreżyserowaniu piosenki. Ma on zweryfikować Twoje umiejętności praktyczne, takie jak zarządzanie zasobami ludzkimi (cake), organizacja pracy etc.

Zacznij od wejścia na serwer Discord reżyserów. Znajdziesz tam listę piosenek, do których teksty już zostały napisane. Gorąco zachęcam do wybrania czegoś stamtąd, przyspieszy to pracę o co najmniej dwa tygodnie, plus zyskasz wdzięczność autora tekstu ;).
Następnie załóż wątek według wzoru w dziale Piosenkowo, z dopiskiem [No.1] przed tytułem (wzór pojawi się automatycznie przy pisaniu nowego postu). W tym etapie zostawiam Ci wolną rękę - kiedy projekt będzie gotowy, wyślij go mi do weryfikacji. Jeśli będzie prezentował odpowiedni poziom, otrzymasz rangę, a projekt zostanie wpisany do kolejki.

:!: Robienie projektów na okazje jest zabronione - poprawki mogą się przeciągnąć
:!: Nie polecamy czterominutowych grupówek
:!: Proponuję mniej znane piosenki, które pozwolą na większe pole do popisu, jeśli chodzi o interpretację
:!: Jeśli nie chcesz czekać na tekst, zajrzyj do wątku z tekstami do wzięcia
:!: Wzór tematu wczytuje się automatycznie w Piosenkowie

Zatem do pracy, walcz dzielnie! o/
Obrazek

Odpowiedz
  • Informacje