Jak zostać tekściarzem? [Zasady]

Moderator: Rekruterzy tekściarzy

Regulamin forum
- Rekrutacja zaakceptowana
- Rekrutacja odrzucona
Awatar użytkownika
Pchełka

Lider grupy
Administrator (co-admin Forum)
Tekściarz (rekruter)
Reżyser piosenek
Tekściarz

Posty: 239
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50
Kontaktowanie:

09 paź 2016, 23:00

Ostatnia zmiana: 27.06.2016 r.


Pamiętaj, że tylko i wyłącznie od swojego zaangażowania, samodyscypliny i chęci zabawy zależy, czy staniesz się członkiem naszej grupy. Cel, który niesie ze sobą rekrutacja, a następnie wejście na wyższy poziom rangi, jest bardzo prosty. Czytaj, próbuj, podpytuj, trenuj, naucz się i zacznij tworzyć fanduby.
Każdy rekrut ma trzy podejścia do danej rekrutacji, które można wrzucać w odstępie minimalnie jednego miesiąca. Czas ten poświęć na podstawę rozwijania siebie oraz własnego talentu, czyli codzienny TRENING. Wiadomo, że początki zawsze są trudne, wszystko wydaje się bardzo skomplikowane, ale wierz mi, że czytając, prosząc o pomoc doświadczone osoby, czy samemu próbując coś zrobić, szybko załapiesz, jak to działa i jak dużą frajdę można z tego mieć.
~ Nanoha, szefowa grupy


Hej, hej! :)
Skoro to czytasz, to znaczy, że chcesz wstąpić do zacnego grona tekściarzy NK! Brawo! Droga nie jest prosta, bo biegnie przeze mnie i Mirę, ale postaramy się zrobić wszystko, by ułatwić Ci to zadanie :).

Szkółka
Bardzo często rekrut dopiero rozpoczyna zabawę z tłumaczeniem melicznym. Dlatego też w "Szkółce tekściarskiej", którą przygotowaliśmy, znajdziesz kilka prac i poradników, które mogą pomóc w procesie twórczym. Powoli będziemy ją uzupełniać o coraz to nowe informacje dotyczące tworzenia tłumaczeń melicznych. Serdecznie polecamy przejrzenie dostępnych lekcji i pisanie do nas z wszelkimi wątpliwościami!
Nie bój się także prosić nas o sprawdzenie swoich tekstów przed przystąpieniem do rekrutacji. Możesz nawet napisać do któregoś z tekściarzy (np. Seraskusa), by pomógł Ci napisać piosenkę od podstaw.
Teksty rekrutacyjne wyślij dopiero, kiedy poczujesz się na siłach (w końcu masz tylko trzy szanse). Ćwiczenie czyni mistrza :).

Przebieg rekrutacji
Załóż wątek w rekrutacji i wklej w niego dwa teksty piosenek wraz z demami*. Wzór wątku skopiuj stąd:

Kod: Zaznacz cały

[info][b]Anime - Tytuł:[/b] *tu wpisz*
[b]Link do oryginału:[/b] *tu wklej link*
[b]Link do dema:[/b] *tu wklej link*[/info]
[spoiler]*tu wklej tekst*[/spoiler]

[info][b]Anime - Tytuł:[/b] *tu wpisz*
[b]Link do oryginału:[/b] *tu wklej link*
[b]Link do dema:[/b] *tu wklej link*[/info]
[spoiler]*tu wklej tekst*[/spoiler]
* Demo to nagranie tekstu piosenki zaśpiewanego (najlepiej przez Ciebie) pod podkład lub oryginał (pamiętaj, że muzyka nie może zagłuszać tekstu).

Piosenki powinny się od siebie wyraźnie różnić (np. długością, tempem, nastrojem...) i trwać min. 1,5 min. każda (czyli minimalna długość to tzw. tv-size).

Tekst musi:
- trzymać się struktury akcentowej języka polskiego
- mieć zarys struktury rymowej
- mieć sens (zbliżać się do sensu oryginału, nie jego słów)
- brzmieć naturalnie po polsku
- być śpiewalny (czyli m.in. brak trudnych do wymówienia zbitek spółgłoskowych; tempo wymawiania głosek adekwatne do języka wyjściowego)

Nie zakładaj tematu, gdy nie masz gotowych wszystkich elementów (dwóch tekstów, dwóch dem). Nieuzupełnione wątki rekrutacyjne będą automatycznie oblewane. Tough love.

Wynik rekrutacji pojawi się w formie postu w założonym przez Ciebie wątku. Jeśli nie odpiszemy po dwóch tygodniach, przypomnij się :). Też jesteśmy ludźmi, mamy mnóstwo spraw na głowie, możemy po prostu zapomnieć.

Kolejne podejście do rekrutacji będzie możliwe po miesiącu. Pamiętaj, że masz jedynie trzy szanse.
Rangi
Młodszy tekściarz
Ranga standardowo przydzielana wszystkim nowym tekściarzom NK. Teksty Młodszego tekściarza muszą być sprawdzane przez Tekściarza (czy to na forum, czy przez inne medium).
Tekściarz
Ranga przydzielana rekrutom, którzy wykazali duże umiejętności w pisaniu tekstów, a także Młodszym tekściarzom, którzy już jako członkowie NK podnieśli swoje kompetencje. Teksty Tekściarza nie muszą być sprawdzane przez innego Tekściarza, choć jest to zalecana i powszechnie stosowana praktyka.

Kontakt
Możesz utrzymywać kontakt za pomocą PW na forum: nie wymaga obecności dwóch osób do przesyłania wiadomości (jak Skype), wyrabia nawyk wchodzenia na forum, a dodatkowo wiadomości nie giną. Pisz do Pchełki (Scrappedp) lub Miry (Mirabelle).

Znajdziesz nas również na Discordzie!

Powodzenia!
Pchełka

PS Zamieszczone demo powinno być opisane, np. "Twój nick - Tytuł" albo "Demo - Tytuł (Twój nick)". Nazwy "oezualesorryzafausze" są śmieszne, ale mało praktyczne w perspektywie czasu, kiedy trzeba znaleźć materiały i nie wiadomo, jak ich szukać. Dodatkowo za umieszczanie plików w formacie .wav (ciężkim, niepotrzebnym, praktycznie zawsze wymagającym ściągnięcia pliku) będę karać podmianą linku na inny. Strzeż się! ;)

Osoby, które rozpoczęły rekrutację przed wprowadzeniem zmian, mogą wybrać, czy chcą ją kontynuować starym trybem, czy też zacząć od początku wg nowych zasad.


Odpowiedz
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość