Wstęp:

Założę się, że tak jak ja płakałeś ze śmiechu słuchając monologów Osła ze Shreka. A wpadła Ci w ucho piosenka Króla Juliana? Zastanawiałeś się, może, czym jest dubbing? Czy sam nie chciałbyś wcielić się w jakąś postać? Co sprawia, że tak lubimy produkcje typu Shrek czy Madagaskar? Jeśli nurtują Cię tego typu pytania i szukasz na nie odpowiedzi to świetnie trafiłeś! Nasza grupa Ci ich udzieli oraz da Ci możliwość wypróbowania swoich sił!

O Naszej grupie:

NanoKarrin DubTeam to polska grupa zrzeszająca fanów-amatorów dubbingu. Zajmujemy się tworzeniem ścieżki dialogowej oraz dźwiękowej do wybranych produkcji filmowych, animowanych i innych. Oczywiście wykorzystujemy nasze umiejętności głosowe w inny sposób na przykład tworząc reklamy radiowe, tak zwane jingle, audiobooki czy visual novel. Nasza praca polega na wspólnej zabawie oraz spełnianiu się w roli aktorów głosowych, scenarzystów, dźwiękowców, tekściarzy czy krytyków. Projekty nad którymi pracujemy to po prostu serie, scenki czy filmy z anime, kreskówek, filmów, seriali, które sami chcieliśmy zdubbingować. Działamy na zasadzie od fanów dla fanów nie czerpiąc z tego żadnych korzyści materialnych, tylko czystą zabawę.

Jak do nas dołączyć?

Do naszej grupy może przyłączyć się każdy. Nie ważne czy masz 10, 15 czy 50 lat, jedyne co musisz posiadać to: zapał, chęć tworzenia czegoś z niczego oraz oczywiście mikrofon ; )
Jeśli spełniasz powyższe wymagania, możesz śmiało udać się na stronę rekrutacyjną.

 Przejdź na stronę rekrutacji | Zarejestruj się na forum | Twórz dubbing razem z nami

Czym jest fandubbing?

Fandubbing to tworzenie dubbingu, nie w studio, lecz w domach przez amatorów, głównie młodzież. Najczęściej można spotkać cover’y piosenek z anime w wersji oryginalnej bądź własnych tłumaczeń. Następne są, krótkie scenki, gdzie ścieżki dźwiękowe są tworzone na podstawie OST(Original Soundtrack – ) oraz efektów dzwiękowych znalezionych za pomocą wyszukiwarki Google. Scenariusze przeważnie przetłumaczone są z napisów, a osoby grające role nagrywają się w domu przy zwykłych mikrofonach. Znaleźć można również wiele parodii, niestety już znacznie mniej jest osób zajmujących się dubbingiem całych serii. Jednak przy tego typu produkcji najczęściej powstaje tak zwana „grupa dubbingowa” lub „grupa fandubbingowa”, czyli taka jak nasza.

Poznaj nas:

Więcej o nas dowiesz się odwiedzając nasz bank głosów : )