Nanokarrin, okej, fajna nazwa. Ale co wy właściwie robicie?

Zajmujemy się robieniem fanowskiego dubbingu, czyli bawimy się w podkładanie głosów do przeróżnych produkcji, począwszy od anime, a kończąc na filmach fabularnych. Więcej możesz dowiedzieć się tutaj: O nas

Czy rejestrując się na forum automatycznie staję się członkiem NK?

Nie. Aby stać się naszym pełnoprawnym członkiem, musisz dokonać pewnych formalności. Zerknij na pytanie niżej^^

Jak mogę się do Was przyłączyć?

Pierwszym krokiem jest nagranie wiersza Jana Brzechwy, znajdziesz go pod tym linkiem: Rekrutacja . Następnie zarejestruj się na Forum i poznaj z całą ekipą, pokaż swoje nagranie, które zostanie na Forum ocenione, a jeśli będzie dobrze zrobione otrzymasz rangę Rekrut i dostęp do kolejnego etapu Twojej przygody z dubbingiem. Do grupy dostaniesz się wtedy, gdy pokażesz, że można na Tobie polegać, a dubbing to dla Ciebie zabawa ^^.

Jak poznać członków NK?

Zacznij od założenia własnego tematu w dziale “Przywitaj się”, pisz i bierz udział w dyskusjach w tematach, do których masz dostęp, oraz rozmawiaj z nimi za pomocą “Chatu”.

Nie mam mikrofonu, a chcę dubbingować. Co teraz?

W tym momencie masz trzy wyjścia:
1) Popytaj się znajomych, czy mogą Ci jakiś pożyczyć
2) Sprawdź, czy któryś z członków NK jest z Twojego miasta i poproś go o pomoc
3) Spójrz pod te linki i najprościej w świecie kup własny mikrofon, chodźby:
– NEW Logitech USB Desktop Microphone Mikrofon (cena: 60 zł)
– Refurbished Logitech USB Desktop Microphone Mikrofon, czyli ten sam mikrofon, ale z odzysku (cena: 45 zł) 

Czy reżyserzy są wymagający?

Tak, ale wymagający w dobrym tego słowa znaczeniu. Zależy im na tym, aby projekt wypadł jak najlepiej, a wy z nagrania na nagranie poprawili swoje umiejętności.

Czy dajecie terminy na jakieś nagrania? Uczę się/studiuję/pracuję i czasami mogę poświęcić tylko odrobinę czasu na dubbing!

Terminy są, ale jeżeli jest u Ciebie krucho z czasem, to od razu powiadom o tym reżysera i wspólnie ustalcie termin, w którym dasz radę się spokojnie nagrać, a reżyser nie będzie się denerwował, że nie zrobiłeś tego w terminie.

Czy mogę prowadzić własny projekt?

Oczywiście, że możesz, jednakże swój pierwszy projekt w grupie poprowadzisz jako “Rekrut na Reżysera”, czyli projektu nie będziesz prowadził sam, a pod czujnym okiem jednego z użytkowników, który będzie Ci służył pomocą i radą.


Chciałbym, żebyście zrobili dubbing anime/dramy/piosenki/czegoś innego! Gdzie to mogę zgłosić, żeby było wzięte pod uwagę?

Najlepiej skontaktuj się z Nanohą (wyślij PW, napisz na GG: 2221544, wyślij mail na adres nanokarrin@gmail.com), ona prowadzi taką listę życzeń, ale musisz pamiętać, że nigdy nie wiadomo, czy kiedykolwiek będziemy w stanie zabrać się za Twoją prośbę.


Chciałbym dowiedzieć się o waszej pracy od strony technicznej! Gdzie mogę to zrobić?

Jest kilka sposobów, pierwszym z nich jest napisane wiadomości do Nanohy, bądź któregoś z reżyserów albo dźwiękowców. Załóż temat w tym dziale, a otrzymasz nurtującą Cię odpowiedź.


Czy mogę “pożyczyć”  tekst piosenki?

Tak, możesz. Jednak wyłącznie wtedy kiedy zamieścisz autora tekstu oraz link do wersji naszej grupy. Link wygląda następująco: nanokarrin.pl/nazwautworu Przykład: chcę pożyczyć tekst piosenki Fellows z anime CarnivalPhantasm, odnośnik więc będzie wyglądać tak: Nanokarrin.pl/Fellows. Warto sprawdzić link, by upewnić się że działa oraz przekierowuje poprawnie.
Pomocny spis Piosenek znajdziesz tutaj.


Szukam profilu członka grupy Nanokarrin?

Każdy członek grupy NanoKarrin posiada własny profil na stronie (niektóre podstrony wciąż w budowie) gdzie znaleźć możesz garść informacji, czasem dane kontaktowe, profil na forum i próbkę głosów. Można skorzystać z wyszukiwarki bądź wpisać w wyszukiwarce adres;
Przykład: nanokarrin.pl/team/nazwaużytkownika


Nigdzie w dziale FAQ nie widzę odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Co teraz?

Sprawdź czy w dziale Pytania/Problemynie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, jeśli nie to napisz takowy w tym dziale.

Jak mogę się skontaktować z administratorem strony?

Administratorem strony jest Nanoha, możesz napisać do niej na gg: 2221544, wysłać PW, napisać na Chacie, gdy będzie dostępna, bądź napisać mail na adres: nanokarrin@gmail.com


Jak mogę się skontaktować z administratorem forum?

Administratorem forum jest Nanoha, możesz napisać do niej na gg: 2221544, wysłać PW, napisać na Chacie, gdy będzie dostępna bądź napisać mail na adres: nanokarrin@gmail.com