Strona 1 z 1

Rekrutacja na instrumentalistę.

: 23 mar 2020, 00:20
autor: Kasiastyyy
Cześć, mam na imię Dawid, mam 15 lat i od kiedy pamiętam interesuje mnie muzyka. W wieku 6 lat dostałem moją pierwszą gitarę elektryczną i jakoś to poszło. Pół roku temu zakupiłem również gitarę akustyczną. Na ten moment gram na trzech instrumentach: gitara elektryczna, gitara basowa oraz akustyczna, której nagranie postanowiłem załączyć (jednak jest ono dosyć koślawe :/, a sam nie mam zdolności stwierdzenia że moje dzieło jest dobre, jednak co do gitary elektrycznej mogę śmiało stwierdzić że daję radę zarówno w zespole, jak i solowo). Potrafię odczytywać tabulaturę bez problemu, a i sam piszę czasami aranżację do różnych utworów. Jestem w posiadaniu Focusrite Scarlett 3rd gen oraz programu Cubase 5, dlatego przy lekkiej pomoce w obsłudze oferuję bardzo dobrą jakość dźwięku. Sporo oglądałem Nano Karrin na yt, głównie covery różnych piosenek i zawsze marzyłem o możliwości zostania członkiem tego kanału. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego podania.

Pozdrawiam
Dawid "Kasiastyyy"


Re: Rekrutacja na instrumentalistę.

: 23 mar 2020, 00:35
autor: inlaru
Jejku,
naprawde nieźle grasz, co taka późna decyzja na dołączenie do grupy :3?
Nanokarrin* :3

Re: Rekrutacja na instrumentalistę.

: 23 mar 2020, 01:06
autor: Orzecho
Cześć, dzięki za wzięcie udziału w rekrutacji. Parę uwag do nagrania które przesłałeś:
* nie zawsze twoja gitara dobrze stroi. Może to kwestia nastrojenia, ale bardziej prawdopodobnie ustawienia menzury albo zmiany strun.
* nie zawsze grasz równo. Być może pozwalałeś sobie na luźniejsze podejście do tempa specjalnie, ale to zawsze jest ryzykowne i często nie brzmi tak jakbyśmy chcieli. Ogólnie tę piosenkę nagrałbym raczej z metronomem w uchu mocno pilnując się tempa.
* zdarzyło się parę omsknięć, zawsze warto dograć fragment jeszcze raz i podmienić.
Natomiast to co mnie najbardziej martwi to to, że solowe aranżacje gdzie najważniejsza jest melodia są zupełnie niereprezentatywne dla tego co robimy w NK jako instrumentaliści. Gdybyś chciał wrzucić nagranie z akompaniamentem byłoby dużo łatwiej Cię ocenić i przyjąć :)

Re: Rekrutacja na instrumentalistę.

: 23 mar 2020, 11:04
autor: Kasiastyyy
Przesyłam jeszcze jeden utwór, niestety napotkałem spore problemy z wyeksportowaniem pliku w Cubase, jednak w końcu się udało, oczywiście sam w sobie nie mam problemu z graniem akordami, bądź riffami, wszystko w zależności od potrzeb do danego utworu.

Jeszcze drugi utwór, akustyczny podkład do Pretty Girl od Clairo.

Re: Rekrutacja na instrumentalistę.

: 24 mar 2020, 12:31
autor: inlaru
Pierwszy z filmów jest niedostępny :/

Re: Rekrutacja na instrumentalistę.

: 24 mar 2020, 13:42
autor: Kasiastyyy
Już wszystko powinno działać.

Re: Rekrutacja na instrumentalistę.

: 26 mar 2020, 03:12
autor: Orzecho
Dzięki za dosłanie nagrań. Jeśli chodzi o pierwsze z nich, które trochę łatwiej ocenić bo dużo lepiej Cię tam słychać, to głównym problemem jest precyzja. Zarówno jeśli chodzi o czas jak i intonację. Granie bluesowych solówek nie powinno być pretekstem do grania nieprecyzyjnie. Blue note'y to też są konkretne dźwięki, podciągnięcia muszą prowadzić do czegoś, dźwięki nawet improwizowane mają swoje miejsce w czasie. W drugim nagraniu gitara jest dość mocno schowana, ale na pewno jest równiej niż we wszystkich wcześniejszych próbkach. To co niedomaga to trochę intonacja (o czym pisałem już wcześniej), a trochę też barwa i artykulacja. Ze wszystkiego co przesłałeś to jest najlepsze, ale nadal odrobinę poniżej poprawności. Słychać, że umiesz zagrać całkiem sporo, ale potrzeba w tym jeszcze precyzji. Jeśli budynek który budujesz się zawali nikt nie będzie pamiętał ile tam wstawiłeś pięter. Lepsza byłby solidny parter, nawet jeśli jest poniżej twoich ambicji. W tej chwili nie mogę Ci przyznać rangi, ale bardzo chętnie usłyszę Cię jeszcze w przyszłości.