[REALIZATOR] Ren]

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie realizatorów dźwięku

Awatar użytkownika
Kito

Reżyser piosenek

Aktor

Wokalista

Tekściarz (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Posty: 31
Rejestracja: 31 sty 2017, 19:05

Wiem, że spam, ale pozwolenie uzyskane ;w;
Mix : http://uploadfile.pl/pokaz/1232822---eyho.html
Materiały ze szkółki :
Oryginał :
Mam nadzieję, że nie schrzaniłem tego tak bardzo jak Diamond ;-;
Fajen życie !!11!
Razjel

Realizator dźwięku (starszy)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Posty: 56
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:29

Hej Ren, dobra robota.

Miks jest dobrze wysterowany (czyli balans głośności względem podkładu jest odpowiedni) i dopasowałeś niezły pogłos tak żeby pasował do piosenki.

Moje uwagi:
1) 0:16 po 'chwil' mogłeś lepiej uciąć szum i wdech przed 'ty pokazałaś' bo w tym cichszym momencie piosenki wybija się szum. Do tego możesz użyć normalnej opcji 'fade'.
2) 0:41 'odnaj'de'' na 'de' nałożyła Ci się faza (i stworzył się efekt grzebieniowy) na głównym i pomocniczym wokalu. To 'de' przez to brzmi tak metalicznie. Nie twoja wina. Po prostu nagrania wokalne są bardzo podobne do siebie w tym miejscu. Można to prosto naprawić opóźniając jedno ze słów (przesuwając nagranie o 0.01s w jedną stronę).
3) Najbardziej przeszkadzającą charakterystyką miksu są sybilanty. Piszę 'najbardziej' bo przez nią miks nie przechodzi 'próby głośności' (po prostu nie da się go głośno słuchać). Głównie to 13kHz strasznie kłuje w uszy. Można na taki wokal nałożyć wtyczkę Deesera, która sama po ustawieniu zakresu działania będzie przyciszała sybilanty lub nałożyć automatyke jednego z parametrów w EQ tak, żeby przyciszał problematyczny zakres częstotliwości w wybranych przez Ciebie miejscach piosenki. Można też po prostu nałożyć stały filtr EQ na problematyczny zakres częstotliwości w EQ, ale wtedy ryzykujemy niechciane osłabienie jakości i klarowności nagrania.
4) Miks ma dobry balans głośności, ale kiedy przygotowujesz master (wersję finałową) to pogłaśniaj miks do 0dBFS. Można to zmienić wtyczką Limitera (taki kompresor, który nie przepuszcza sygnału ponad wyznaczony próg) ustawiając próg na 0dB i pogłaśniając resztę miksu.

Polecam zerknąć do szkółki realizatorów i do tego artykułu. Przyznaję Ci rangę młodszego realizatora miksuj i baw się dobrze!
Awatar użytkownika
Kito

Reżyser piosenek

Aktor

Wokalista

Tekściarz (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Posty: 31
Rejestracja: 31 sty 2017, 19:05

Dziękuję za wszelkie wskazówki i za rangę!
Fajen życie !!11!
Zablokowany