[REALIZATOR] Hikari

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie realizatorów dźwięku

Awatar użytkownika
Hikari

Reżyser piosenek (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek

Aktor

Wokalista

Tekściarz

Dialogista

Realizator dźwięku

Posty: 138
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:59

Witam szanownych Panów.
Polecono mi przyjść z tym tu, bo i tak potrzebuję uwag, a może będzie z tego i korzyść praktyczna.

Oryginał:
Miks:
Materiały: mogę udostępnić na privie, nie moje nagrania, więc wolę nimi nie rozporządzać

Starałam się usunąć wszystkie brudy, a czasem jakby nadal coś było, ale nagranie milczy, więc to chyba instrumental.
Prosiłabym o wszelkie uwagi w języku realizatorów razem z wyjaśnieniem, co znaczą!
Obrazek
Orzecho

Reżyser piosenek (rekruter)

Realizator dźwięku (starszy)

Instrumentalista (rekruter)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Instrumentalista

Posty: 290
Rejestracja: 28 paź 2016, 00:55

Jest w porządku. Można by odrobinę popracować na tym jak brzmi wokal. Warto się zastanowić czy nie da się czegoś zrobić żeby barwa była pełniejsza. Czasem są jakieś subtelniejsze brudy, być może da się je łatwo manualnie usunąć, a być może lepiej ustawiony gate, kompresor i eq same je wyeliminują. Zwłaszcza, że to nie zawsze chodzi o pyknięcia czy tego typu rzeczy, czasem się np. wzbudzają jakieś częstotliwości i jest ich momentami za dużo (ale tylko momentami, więc equalizer sam w sobie nie wystarczy). Czyszczenie momentami jest zbyt agresywne (czy tylko mi się wydaje?), nie brzmi to zawsze dobrze, zwłaszcza w takiej piosence. Poza tym wszystko jest całkiem fajnie, miło się tego słucha. Przyznaje Ci rangę młodszego realizatora.
Awatar użytkownika
Hikari

Reżyser piosenek (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek

Aktor

Wokalista

Tekściarz

Dialogista

Realizator dźwięku

Posty: 138
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:59

Dzięki! Dodałbyś może w wolnej chwili jeszcze jak zrobić to, o czym wspominasz? Bo "lepiej ustawić" niestety mi nic nie mówi, a chciałabym to dopracować.
Obrazek
Orzecho

Reżyser piosenek (rekruter)

Realizator dźwięku (starszy)

Instrumentalista (rekruter)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Instrumentalista

Posty: 290
Rejestracja: 28 paź 2016, 00:55

Wrzuć na NoSa. Napisałem tak dlatego, że nie jest to oczywiste zarówno pod względem tego jak rozwiązać pewne problemy jak i tego co w ogóle uznajemy za problem.
Zablokowany