[REALIZATOR] Amity

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie realizatorów dźwięku

Awatar użytkownika
Amity

Aktor

Wokalista

Tekściarz

Realizator dźwięku (młodszy)

Posty: 23
Rejestracja: 26 gru 2016, 18:54

Oryginał:
Miks:
Materiały:

Brzmi nieco robotowo ponieważ nie jestem zupełnie zaznajomiona z Melodynką, ale ogólnie jestem zadowolona z tego miksu.
Obrazek
Razjel

Realizator dźwięku (starszy)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Posty: 56
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:29

Hej Amity, słyszę że zapoznajesz się z naszą przyjaciółką Melodyną i słusznie zauważyłaś że jej sygnatura to robotyczne zniekształcanie dźwięku. Mam nadzieję że jako młodszy realizator będziesz pielęgnowała tą przyjaźń z pocieszną ostrożnością. Gratulacje zdobycia rangi! Baw się dobrze miksując i nie zapomnij zajrzeć na serwer realizatorów: https://discord.gg/QWWp3fb.

Moja główna uwaga do Twojego miksu to jego końcowa głośność. Na teraz dochodzi do -14dBFS. Żebym wiedział że możesz dostarczyć końcowy produkt podeślij proszę tutaj lub na Discordzie wersję miksu gdzie sygnał dochodzi do 0dBFS. W ten sposób będziemy wiedzieli jak radzisz sobie z obsługą wtyczki limitera i przygotowaniem wersji miksu gotowego do publikacji.

Przy edycji widma częstotliwości w grupówkach powinnaś upewniać się że głosy nie walczą pomiędzy sobą. To znaczy że jeżeli w jednym nagraniu decydujemy się przyciszyć jakiś zakres częstotliwości to w drugim możemy chcieć podbić ten sam zakres i vice versa. Na początku skupiłbym się na zakresach 300-500Hz i 1000-4000Hz. W razie pytań pisz na Discordzie.

Co do Melodyny to coraz częściej w popularnej muzyce takie robotyczne brzmienie wokalu jest na miejscu, więc wiele osób jest już do niego przyzwyczajona. Jeżeli znudzi Ci się równanie wokalu manualnie z Melodyną to możesz spróbować wtyczki VocaLign, która robi to automatycznie (pod twoim nadzorem : ).

0:13 - 'mi' w 'przyjaciółkami'. W grupówkach chcemy równać głosy różnych wokalistów tak żeby takie słowa kończyły się w tym samym momencie.
0:31 - na 'cudem' i innych sybilantach używamy wtyczek typu deeser albo automatyzujemy jeden z filtrów we wtyczce EQ tak żeby przyciszał wybrane pasmo częstotliwości w przez nas wybranych miejscach z sybilantami.
0:50 - słowo 'to' jest trochę za wcześnie przed początkiem następnego taktu.
Zablokowany