[REALIZATOR] Dzyogas

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie realizatorów dźwięku

Awatar użytkownika
Dzyogas

Raper

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 6
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:14

Mój mix: https://www.youtube.com/watch?v=qXPnluyBK9k
Oryginał: https://www.youtube.com/watch?v=r_E3uyC0XCk

Nie jest to idealne odwzorowanie wszystkich efektów z oryginału, ale na swoją obronę chcę tylko powiedzieć, że Ytna chciała właśnie tak zrealizowany mix :cry:
Obrazek
Razjel

Realizator dźwięku (starszy)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Posty: 56
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:29

Hej Dzyogas,

Zanim odpiszę o rekrutacji to podrzuć jeszcze materiały wejściowe (nieobrobione ścieżki) do tego projektu i link do mp3 lepszej jakości (320kbps). Jeżeli chcesz to podeślij już obrobioną ścieżkę wokalu bez instrumentala (nie jest konieczna, ale feedback może być dokładniejszy wtedy jeżeli Ci na tym zależy).
Razjel

Realizator dźwięku (starszy)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Posty: 56
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:29

Spoko, nie ma problemu jeżeli nie masz już dostępu do oryginalnych nagrań. Jako rada na przyszłość dobrze jest mieć portfolio ze swoimi miksami/masterami w najwyżej jakości. Idzie za tym wiele korzyści, ale to już jest raczej oczywiste.

Dobry miks z wieloma ciekawymi efektami. Podobają mi się te 'straszne' chórki w okolicach 1:05 i oczywiście party z syntezą głosu xD

Uwagi:
1:34 - problemy z korektą niskich częstotliwości w okolicach 100-400Hz i pare spółgłosek wybuchowych, można wyczyścić korektorem częstotliwości i desserm.

Generalne:
Wydaje mi się że nie używasz jeszcze high-pass (HP) filtra na Wszystkich ścieżkach wokalnych. Zasada prawej ręki to HP od 100Hz dla facetów z dużym nachyleniem (slope) ok. 48dB/octave w zależności od wtyczki, której używasz. Dla dziewczyn HP od ok. 200Hz też z dużym slopem. W ten sposób błoto z wibracji ze stołu, stojaka na mikrofon, ulicy zza okna, itd. zostaną eksterminowane. Oczywiście jak zawsze istnieją wyjątki od tej reguły, ale to już zostawiam tobie do ocenienia. High pass pomoże twojemu miksowi 'za każdym razem' jeżeli będziesz go używał na ścieżkach wokalnych.

Większość ścieżek jeszcze ma problem z rejonem 200-400Hz (np., 0:36-1:32). Generalnie jest tam często parę innych instrumentów, które biją się o te miejsce, więc wokal przesuwa swoją pracę i skupienie na wyższe częstotliwości. Korekta częstotliwości w tym rejonie jest trudna w warunkach domowych (i nie tylko), ale przyciszanie tych rejonów w ścieżkach i sprawdzanie miksu, oraz porównywanie go do piosenek referencyjnych na wielu systemach (słuchawkach, głośnikach, słuchawkach od telefonu/iphona, głośnikach z laptopa, głośnikach z telefonu itd.) pozwoli Ci zniwelować ten problem. Słuchanie i porównywanie na różnych systemach da Ci też lepsze perspektywę różnic w miksach i łatwo pozwoli wyłapać różne problemy ukrywające się pod skrzydłem twoich słuchawek czy głośników do miksowania.

Dobra robota, przyznaję Ci rangę młodszego realizatora, nie zapomnij wpaść na naszego Discorda, a także Discorda realizatorów.
Awatar użytkownika
Dzyogas

Raper

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 6
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:14

Nie spodziewałem się dostania tylu przydatnych wskazówek, dzięki! Nie pozostaje mi nic innego jak wziąć się do pracy, więc do zobaczenia za miesiąc. Postaram się podesłać coś aktualnego, o wiele lepiej zmixowanego.
Obrazek
Razjel

Realizator dźwięku (starszy)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Posty: 56
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:29

Na Nanokarrin of Sound (NOS - kanał Discordowy realizatorów i dźwiękowców) mamy zakładkę z #bashthisrecording gdzie możesz wrzucić gotowy miks przed/po publikacji i poprosić o bezlitosny feedback innych realizatorów ; - p
Zablokowany