[REALIZATOR] Araki

Rekrutacja otwarta

Moderator: Opiekunowie realizatorów dźwięku

Awatar użytkownika
Atsuya

Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2018, 16:38

Piosenka: Serah Theme - Masashi Hamauzu
Oryginał:
Miks: https://clyp.it/fgjt14wy
Razjel

Realizator dźwięku (starszy)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Posty: 56
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:29

Dość trudny kawałek do zmiksowania bo w swojej prostocie wyolbrzymia wszystkie problemy z produkcją (nagraniami). Główne problemy związane są z walką pomiędzy częstotliwościami wokalistki i piana, które wymagają korekty na obu frontach (obróbki nagrania wokalu i podkładu). Balans głośności też mógłby być poprawiony tak żeby wszystko było głośniej. Brak też wyraźnego pogłosu na wokalu, który zlepiłby go z pianem. Z konkretnych rzeczy to:

0:15-0:29 - timing, szczególnie ważne są miejsca z akcentami np., 'gdy' (0:19) albo 'nas' (0:27).
0:30 - 'serc' wchodzi nierówno w czasie z pianem
0:30-0:43 - ścieżki wokalne są nierówno
0:44 - oddech jest słyszalnie źle pocięty. Większy fade-in powinien pomóc.
0:49 - w takich miejscach trzeba balansować głośność żeby pasowała do reszty kawałka. Można to zrobić kompresją lub automatyką głośności

Nie mogę przyznać Ci jeszcze rangi, ale zachęcam do ponownej próby. Możesz poprawić ten miks, ale możesz też wybrać inny kawałek z lepszą jakością nagrań co powinno pozwolić Ci na większym skupieniu na ciekawych kreatywnych edycjach niż długim naprawianiu błędów wynikających z kiepskiej produkcji. Dobrze by było usłyszeć też w miksie rekrutacyjnym poprawne użycie paru narzędzi takich jak pogłos, EQ i kompresor. Rzuć uchem na inne rekrutacje i obejrzyj filmiki w szkółce realizatorów na forum.
ODPOWIEDZ