[ Realizator ] Hatsu-P

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie realizatorów dźwięku

Awatar użytkownika
Hatsu-P

Realizator dźwięku (młodszy)

Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2019, 18:09

Yo : ) Jeśli dobrze przeczytałem to piosenka może być dowolna.. hmm.. jeśli tak to załączam mój najnowszy remaster z Miku " wings " .
Sporo siedzę przy miksowaniu, efektach i masteringu z uwagi na to że od 6 lat zajmuję się Vocaloid'em I tworzeniem własnych piosenek. Fakt, czasem sypię efektami, reverb'ami czy też nadużywam Amplifier'ów ale to czysto z własnych preferencji, I just love it. x' 3 jeżeli zostanę przyjęty to jak najbardziej dostosuję się do wytycznych mi wyznaczonych ^^

Oryginał: https://www.youtube.com/channel/UClklLG ... MzPP-53n1A

Surowe audio oraz podkład:

Realizacja:

A tutaj z czym jestem zaznajomiony:

Image stereo'ing
Kompresja
Wyzbywanie się phasing'u
Eq'ing
Panning
Reverb
Delay
Chorus
auto-tune
chopping
harmonizacja
poprawianie timingu / tempa
wszelkiego rodzaju efekty w tym amp i convolver'y
Suicide people are just Angels who want to go home.
Razjel

Realizator dźwięku (starszy)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Posty: 56
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:29

O dobrze wiedzieć że Miku brzmi fajnie z długim delayem. Dobry miks do eksperymentowania z różnymi kosmicznymi efektami. Wiele vocaloidowych miksów daje wokal b głośno, więc na pewno dałoby się wyciągnąć go jeszcze głośniej w twoim miksie, ale to już kwestia preferencji. Przyznaję Ci rangę młodszego realizatora, baw się dobrze :) Wpadnij na serwer Nanokarrin of Sound (NOS) na Dicordzie https://discord.gg/qF7Xfkk

Jeżeli już tego nie robisz to przy miksach z duża ilością efektów dobrze jest dać pogłos, delay itd. na oddzielne grupy/busy. Łatwiej wtedy się nakłada automatykę na różne parametry i generalnie łatwiej wtedy, np kontrolować różne pogłosy na głównym wokalu i harmsach.

Pracuję teraz nad vocaloidowym projektem, więc dobrze wiedzieć że kiedy skończę miks to będę miał się do kogo zgłosić w razie potrzeby drugiej pary dobrze osłuchanych vocaloidowych uszy.
Awatar użytkownika
Hatsu-P

Realizator dźwięku (młodszy)

Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2019, 18:09

Razjel pisze:
07 lip 2019, 18:50
O dobrze wiedzieć że Miku brzmi fajnie z długim delayem. Dobry miks do eksperymentowania z różnymi kosmicznymi efektami. Wiele vocaloidowych miksów daje wokal b głośno, więc na pewno dałoby się wyciągnąć go jeszcze głośniej w twoim miksie, ale to już kwestia preferencji. Przyznaję Ci rangę młodszego realizatora, baw się dobrze :) Wpadnij na serwer Nanokarrin of Sound (NOS) na Dicordzie https://discord.gg/qF7Xfkk

Jeżeli już tego nie robisz to przy miksach z duża ilością efektów dobrze jest dać pogłos, delay itd. na oddzielne grupy/busy. Łatwiej wtedy się nakłada automatykę na różne parametry i generalnie łatwiej wtedy, np kontrolować różne pogłosy na głównym wokalu i harmsach.

Pracuję teraz nad vocaloidowym projektem, więc dobrze wiedzieć że kiedy skończę miks to będę miał się do kogo zgłosić w razie potrzeby drugiej pary dobrze osłuchanych vocaloidowych uszy.
Dziękuję bardzo ^~^!
Suicide people are just Angels who want to go home.
Zablokowany