[Realizator dźwięku] XIII IQ

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie realizatorów dźwięku

XIII_IQ

Posty: 2
Rejestracja: 09 gru 2020, 05:34

DiscordID: XIII IQ#8084
Oryginał:
Miks:
Materiały:http://www.mediafire.com/file/hzybo8cid ... i.rar/file

Witam chciałem sprawdzić swoje umiejętności w mixie wokali i podkładu
niestety z podkładem nie udało mi się za dużo zrobić Niestety ma uciętą górę
a co do wokali zrobiłem delikatną kompresję
delikatnie z equalizowałem ścieżkę wokalną i dodałem jej drugi ślad który jest bardziej mokry by uzyskać efekt delikatnego echa(jak teraz słucham to chyba przesadziłem)
dodałem delikatny sidechain na podkład w głośniejszych partiach wokalnych w celu zmniejszenia efektu dominacji wokalu nad podkładem.
Na Master nie zwracałem za dużej uwagi by nie uwydatnić jakości podkładu
Razjel

Realizator dźwięku (starszy)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Posty: 56
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:29

Hej XIII_IQ,

Podoba mi się pogłos który wybrałeś na obu nagraniach. Balans głośności jest w porządku tylko czasami wokal jest odrobinę za cicho dla mnie (np., 1:20-1:25), ale ten problem łatwo poprawić. Przesłuchałbym cały miks jeszcze raz i upewnił się że każde słowo jest dobrze zrozumiałe. Można też użyć wtyczek do pomiarów głośności RMS i (częściej używany dzisiaj) LUFS.

Ciekawe użycie side chaina na instrumentalu. Generalnie dynamikę wokalu obrabia się kompresorem i automatyką głośności na ścieżce. Od tego bym zaczął.

Te materiały do kawałka ze School Days były wrzucone jako sugestie do rekrutacji na realizatorów dlatego że jest w nich bardzo dużo problemów. Na przykład "ucięta góra" albo rytm wokalu pomiędzy 2:20--2:40 dają świetną platformę do demonstracji różnych technik miksowania jak EQ i edycja timingu ścieżek.

Nie mogę przyznać Ci jeszcze rangi, ale możesz spróbować aplikować z tym samym poprawionym miksem jeszcze raz jeżeli poprawisz (1) balans głośności , (2) góry na wokalu tak żeby był zrozumiały, i (3) timing wokalu w całej piosence.
XIII_IQ

Posty: 2
Rejestracja: 09 gru 2020, 05:34

Ok jak będę miał z 2 godzinki to posiedzę sobie z tym na spokojnie i poprawię detale
Zablokowany