[Realizator dźwięku] GlobeTrooper

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie realizatorów dźwięku

Awatar użytkownika
GlobeTrooper

Realizator dźwięku (młodszy)

Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2021, 22:14

DiscordID: GlobeTrooper #9966
Oryginał: https://www.youtube.com/watch?v=2fngvQS_PmQ
Miks: https://drive.google.com/file/d/1ugkwJ4 ... sp=sharing
Materiały: https://drive.google.com/file/d/0ByIbSs ... sp=sharing

Mam nadzieję że się spodoba. Jestem dość świeżo po szkole realizacji dźwięku.
Ze sprzętem mam trochę problemy bo miksuję na słuchawkach ale przynamniej są one dość porządne (Beyerdynamic DT 770 Pro).
Niedługo zamierzam zakupić jakieś monitory.
Wydaje mi się, że nie wiele mogłem zrobić zrobić ze ścieżką instrumentalną gdy były tam nałożone już reverb'y, delay'e i do tego dwa instrumenty na jednej ścieżce ale osobiście jestem zadowolony i mam nadzieję że spełnie wasze oczekiwania (dobrze by było mieć coś do roboty gdy branża nie rekrutuje zawodowo bo covid etc....)
Obrazek
Razjel

Realizator dźwięku (starszy)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Posty: 56
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:29

Hej dzięki za wzięcie udziału w rekrutacji! Bardzo podoba mi się twoja robota z wyciszeniem mlaśnięć i wdechów w piosence. Pewnie widziałeś komentarze w ostatnich rekrutacjach na ten temat! Balans głośności jest całkiem dobry w piosence bez większych niekontrolowanych zmian.
Zapomniałeś usunąć ciszę na początku piosenki. Piosenka zaczyna się na 8 sekundzie. Miks jest dość cichy, ale to nie jest duży problem. Jeżeli chodzi o barwę wokalu to wciąż jest w nim trochę problemów z dudnieniem i nieprzyjemnym nosowym brzmieniem (słucham na 770tkach żeby mieć podobny pogląd co ty kiedy to miksowałeś). Przez to cały wokal zlewa się z podkładem.

Jedna technika którą mogę polecić do poprawy wokalu (oprócz słuchania i porównywania do różnych nagrań poglądowych) to 1) otworzenie parametrycznego EQ i 2) ustanie średniego Q (tak żeby filtr obejmował ~200Hz z każdej strony) na nagraniu wokalu. Potem 3) podbijasz filtr o parę lub kilkanaście dB i 4) przesuwasz filtr w prawo i w lewo wyszukując problematycznych częstotliwości (n.p., nosowych częst. albo gardłowych, itp.). Kiedy je znajdziesz to po prostu je 5) przyciszasz i 6) zaczynasz proces od początku z nowym filtrem szukając innych problematycznych miejsc w nagraniu. W ten sposób skupiasz się na wycinaniu problematycznych częstotliwości a nie podbijaniu niczego. Pamiętaj żeby ciągle robić porównania A/B (tzn wyłączaj i włączaj wtyczkę EQ żeby sprawdzić czy twoje zmiany nie niszczą nagrania). To jest oczywiście tylko jedna z wielu technik, ale bardzo pomaga w prosty sposób znaleźć charakterystyki nagrania które bolą w uszy.

Sugeruję też słuchać innych miksów tej piosenki (n.p., z rekrutacji) podczas miksowania i krytycznie porównywać swoją pracę do innych zwracając uwagę na to co Ci się podoba i nie podoba w innych wersjach (lub innych podobnych gatunkowo piosenkach).

Nie mogę Ci jeszcze przyznać rangi, ale możesz poprawić miks i aplikować jeszcze raz.

DT770 są spoko i też czasami na nich miksuje, ale imo lepiej się sprawdzają do DJ zamiast miksu. Na DT990 powinno się łatwiej miksować bo mają bardziej płaską frequency response. Dlatego sugeruję dokładnie przestudiować frequency response DT770 i brać poprawkę na nią podczas miksowania. Dobrym pomysłem jest też słuchanie swojego miksu na różnych systemach żeby sprawdzić czy się wciąż dobrze trzyma (n.p., na małych słuchawkach dousznych, głośnikach w laptopie, telefonie, w samochodzie, itd.)
Awatar użytkownika
GlobeTrooper

Realizator dźwięku (młodszy)

Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2021, 22:14

Dokładnie w ten ten sposób miksowałem wokal ale najwidoczniej nie wystarczająco.
Z tego co rozumiem wrzucę swój miks jeszcze raz za miesiąc. Już mam poprawiony.
Dziękuję.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2021, 10:56 przez GlobeTrooper, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Razjel

Realizator dźwięku (starszy)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Posty: 56
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:29

Nie musisz czekać miesiąca. Możesz wysłać od razu w nowym temacie.
Zablokowany