[Ilustrator] - Kozui

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
Kozui

Ilustrator

Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2021, 22:57

DiscordID: Kozui#7978
Autor: Kozui
Link nr 1: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Link do Instagrama
Link nr 2: https://www.instagram.com/kozui.art/

Hello!
Ogólnie do rekrutacji namówiła mnie moja przyjaciółka, więc z jakiegoś powodu stwierdziłam, że czemu nie? Niestety chcę podkreślić, że miałam dość długą przerwę w rysowaniu ze względu na sprawy prywatne, więc postanowiłam dołączyć także kilka szkiców zrobionych dosłownie dzisiaj. Nie interesuję się aż tak bardzo fandubbingiem, jednak chciałabym zobaczyć jak to wszystko wygląda, gdyż wydaje się być ciekawe. Będąc szczerą chciałabym rozwinąć także swoje doświadczenie jeśli chodzi o rysowanie, a praca z ludźmi może mnie bardziej do tego zmotywować.

Mam nadzieję, że podesłane prace spełniają wymogi!
Pozdrawiam, Kozui! (´• ω •`)ノ
Awatar użytkownika
Yudeko

Ilustrator (rekruter)

Tekściarz (młodszy)

Dialogista (młodszy)

Instrumentalista

Ilustrator

Posty: 26
Rejestracja: 03 lip 2018, 13:26

Cześć! Dziękuję, że wzięłaś udział w rekrutacji. Bardzo mnie cieszy, że mimo tego, że nie jesteś związana z fandubbingiem, chcesz spróbować swoich sił i zobaczyć, jak to wygląda. Świetnie :D
Dam Ci mały feedback, ponieważ to jest coś, co nas w dużej mierze rozwija, a na pewno się na przyszłość przyda, by polepszyć umiejętności.
Najpierw zacznę od tego, co w Twoich pracach bym poprawiła/zwróciłabym na to uwagę. Widzę, że masz problem z układem twarzy w stosunku do umiejscowionej głowy. Zauważ, że przy różnych pozycjach, w których głowa postaci się znajduje, twarz jest ułożona praktycznie tak samo, przez co postaci wydają się, jakby były trochę napuchnięte. Stanowi to też problem z tego względu, że wtedy ma się wrażenie, że dana osoba “nie ma miejsca na mózg” ponieważ oczy są przesunięte zbyt wysoko, co daje efekt pomniejszonej czaszki. Mam nadzieję, że wytłumaczyłam to zrozumiale, jeśli nie, to możesz się odezwać do mnie w wiadomości prywatnej na Discordzie (mój nick: Yudeko#4356), to wszystko wyjaśnię jeszcze raz ^^
Odniosę się teraz do rysunku z chłopakiem na dachu. Super, że próbujesz używać mocniejszej perspektywy, to dobry start, by w przyszłości Twoje rysunki były dynamiczne. Powiem szczerze, że postać wygląda bardzo dobrze, jeśli chodzi o anatomię, czy perspektywę. Biorąc pod uwagę to, że wielkość elementów w perspektywie żabiej zależy od tego, jak umiejscowiona jest “kamera”, to tu mam wrażenie, że większość rzeczy wygląda poprawnie. Niestety, doczepię się jednak do budynku, na którym siedzi. Nie wygląda jak coś, co by było na planie kwadratu, czy prostokąta. Kąt, moim zdaniem, jest zbyt ostry, a same krawędzie schodzą za bardzo do dołu. Nie współgra z postacią, ponieważ wskazuje na to, że kamera patrzy od bardzo niskiej pozycji, dlatego postać by była w zupełnie innej pozycji. Łatwej jest w tym wypadku poprawić budynek niż chłopaka, dlatego go można zostawić jak jest i dopasować architekturę pod niego.
Idziemy do kolejnego rysunku - Daisuke z FKBU. Tors jest za krótki, klatka piersiowa jest zbyt szeroka, a talia za wąska, przez co wydaje się, jakby miał bardziej żeńską sylwetkę, mimo swojej tężyzny. Ręka całkowicie położona na oparciu ma źle zastosowany skrót perspektywistyczny. Przedramię jest tej samej długości, co ramię, a powinno być je mniej widać, jakby było schowane za swoją dłonią częściowo. Doczepię się też do tego, że nie widać, że postać na tym krześle siedzi, wygląda na wklejoną. Na pewno Daisuke wydaje się być sztywny chociaż jego ekspresja jest zrelaksowana. By to poprawić można głowę bardziej oprzeć na ręce, bo tu jest to bardzo delikatnie zaznaczone (nieźle musi go boleć szyja od trzymania sztywno głowy tylko po to, by nie opierać jej na ręce XD). No i czemu nie użyć krzesła? Skoro tu jest, to je wykorzystajmy. Ma miękkie obicie, jeśli na czymś takim się usiądzie, to na pewno będzie widoczny ciężar osoby. Podkreśl to, że materiał się dostosuje do człowieka, w miejscach, gdzie się styka i to powinno załatwić sprawę.
Ostatnia rzecz, do której się “doczepię” mocniej, to obrazek z twojego Instagrama, gdzie dziewczyna przytula się z chłopakiem. Chodzi mi tutaj o usta. W tym ułożeniu uśmiech tak nie zadziała. Polecam sobie zobaczyć, jak układa się szczęka w profilu.
Wspomnę jeszcze o Twoim cieniowaniu. Myślę, że większy kontrast by mocno pomógł, ponieważ Twoje prace przez to są płaskie. W fanarcie Corpse’a na dachu mocniejsze cieniowanie i zabawa światłem dałyby bardzo dużo, na pewno pogłębiłyby klimat.
Żeby nie skupiać się na samych poprawkach, powiem też coś o tym, co mi się w Twoich rysunkach podoba. Na pewno jest to czysty lineart, ale także kolory, których używasz - są przyjemne dla oka. Na plus jest rysowanie nie tylko jednej postaci jednocześnie, dużo artystów ogranicza się tylko do jednej osoby na obrazek, a u ciebie widzę też dwie (i nie tylko w bardzo statycznych pozach!).
Podsumowując - większe przyglądanie się szczegółom na pewno da spore efekty. Nadaję ci rangę ilustratora, dlatego powodzenia w spełnianiu się jako rysownik i miłej zabawy w grupie! Jeśli nie ma cię jeszcze na naszym serwerze na Discordzie, to zachęcam do dołączenia! :D
squish that cat
Zablokowany