[Ilustrator] - Silent

Rekrutacja otwarta

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
Silent

Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2017, 19:44

Autor: Silent
Link nr 1: https://photos.app.goo.gl/IZcrS1PGX1xC3AEG3
Link nr 2: https://photos.app.goo.gl/bIqb51DR8Qrua27U2
Dodatkowy link: https://www.youtube.com/channel/UCJD2bL ... JrgPrn_Vbw
Opis: Obie grafiki zawierają jedynie tło z internetu, prócz tego są w całości wykonane przeze mnie. Obie także znajdują się na moim koncie na YouTube, na tle i miniaturce. Przedstawiają mojego OC, który jednocześnie jest maskotką mojego kanału.
Kadan

Ilustrator

Posty: 58
Rejestracja: 29 lis 2016, 15:53

Witaj Silent
Na początek, przede wszystkim polecam bardziej rozbudować swoje portfolio gdzie będą rysunki które są w 100% skończone i jesteś przede wszystkim dumny/a z nich, a strona jest posegregowana dzięki czemu się łatwiej można na niej odnaleźć.
Przejdźmy do rysunków, kreskę widzę że masz bardziej w kierunku amerykańskiej kreskówki, zmieszaną z Hetalią, linie nie są jakoś specjalnie dynamiczne to, to tam yolo, bardziej wzrokowo drażni ich niepotrzebna różnorodność (link 1: lineart włosów z innej grubości linij, nos i usta w porównaniu do reszty ciała, a przede wszystkim cienie pod nosem, ustami i głową są o zupełnie innych liniach), przy videach utrzymujesz natomiast jej lepszą jednolitość.
Anatomia, no czasami jest lepsza czasami gorsza, w headshotcie doczepiłbym się najbardziej do szyi, od strony żuchwy (nie wiem czy jest to zamierzone) postać ma praktycznie zlaną brodę z szyją co gdybyśmy to przełożyli na profil utworzyło by nam człowieka palucha, od strony kitki gdyby przeciągnąć linię szyi, szyła by poza lineart włosów bądź próbując utworzyć półkole głowy - byłoby zniekształcone. Anatomia ciała za to - często robisz tą samą przy zwykłych postaciach co u chibi, czas to rozdzielić.
Kolorowanie nie jest złe chodź widać że masz problem z wpasowaniem postaci w kolorystykę tła (postacie są o mocnych kolorach, tło odwrotnie).
Cieniowanie, często go brak, w headshotcie jest różnorodna, pasma czerwone i białe we włosach są prawie nie tknięte, mimo utworzenia cienia na reszcie włosów, prawie - bo musiałem kilka razy spojrzeć by jednak na tych białych dojrzeć jakieś tam ledwo widoczne szarości. Przy reszcie rysunku trochę bardziej randomowo są rozstawione.

Zaś jestem bardzo dumny z tego jak szybko potrafisz rysować, patrząc na daty dodania video na Twoim kanale, zdecydowanie jest to coś u nas bardzo cenionego, jednak niestety nie mogę Ciebie na razie przyjąć do naszego grona Ilustratorów, proszę byś wziął/ęła przeze mnie wypisane uwagi do serduszka i minimum za miesiąc przydreptał/a z nowymi rysunkami, oke?
ODPOWIEDZ