[Ilustrator] - Nani!?

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Nani!?

Autor: Nani!?
Link 1.
Link 2.
Opis - Obie grafiki to tak w sumie arty przedstawiające dziewczyne o krótkich, brązowych włosach... Obydwa to prawie to samo, ale jako iż nie chciało mi się rysować kolejnej grafiki to przysyłam to, jak nie przejdzie to to po prostu podejdę do rekrutacji za miesiąc po raz kolejny, ale chyba nie jest aż tak źle, a szczególnie jak na mój wiek, który kiedyś może podam... Może... Dobra, przyznam, że się trochę boję, ale co mi tam? Do odważnych świat należy, nie?
Ostatnio zmieniony 25 gru 2017, 21:39 przez Nani!?, łącznie zmieniany 1 raz.
Kadan

Ilustrator

Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2016, 15:53

Witaj Nani!?
Proszę o przesłanie dodatkowych materiałów w celu dokładniejszego zweryfikowania umiejętności (czas na oddanie prac wynosi dwa tygodnie), najlepiej będzie jeśli podeślesz kolorowe fullbody.
Przypominam także iż prace powinny być w 100% twojego autorstwa (twój pomysł, twoje dobranie kolorów itd.)
Od razu napiszę pierwszą radę - nie skub linearta krótkimi liniami.

Do zobaczenia
Nani!?

Mam tylko pytanko. Podesłać te prace do działu rekrutacyjnego czy gdzieś indziej? Nie jestem zbyt kumata i tego... Heh... Nawet nie wiedziałam co to fullbody, ale teraz wiem i jest ok.
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

Daj linki tutaj!
Nani!?

Mam jeszcze jedno pytanie... No co? Wolę być wszystkiego pewna! Czy ilość materiałów dodatkowych ma wynosić więcej niż jeden, czy według mojego uznania?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Kadan

Ilustrator

Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2016, 15:53

Nalegałbym na ten jeden fullbody, możesz dać więcej niż tylko to, jeśli chcesz, bo może nie chcesz.
Nani!?

Wyślę jeden fullbody, o to można być pewnym, prawie go skończyłam, nawet
Nani!?

Dobra, skończyłam... Głowa mi wyszła trochę za mała ale nie mogłam już nic z tym zrobić, a przynajmniej nie mogłam znaleźć takiej opcji.
lINK:
Obraz przedstawia dziewczynę z włosami do pleców, w różowym swetrze i jeansach.
Przyznam, że trochę się boję... Nie ma nic złego w subiektywnej krytyce, czy nie dostaniu się, ale i tak nadal pozostaje strach. Ale jak pisałam wcześniej ,,Do odważnych świat należy''
Ostatnio zmieniony 25 gru 2017, 21:38 przez Nani!?, łącznie zmieniany 1 raz.
Kadan

Ilustrator

Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2016, 15:53

Witaj ponownie Nani!?
Dziękuję za podesłanie nowego rysunku, przejdźmy do oceny.
Wygląda trochę na to że od niedawna posługujesz się tabletem i programami komputerowymi, największy problem widać w kolorowaniu które jest jak wzięcie wiaderka w programie graficznym i wypełnienie nim danego miejsca. Bardzo mało światłocieni, nie wzięcie pod uwagi czarnego cienia na szyi, nie dodanie podobnego cienia nigdzie indziej na rysunku - psuję to równowagę nie tylko kolorystyczną a estetyczną, można dodać taki cień w inne miejsca by dopełnić równowagę estetyczną bądź się go pozbyć.
Przejdźmy do lineartu, widać (chociaż to bardzo mały rozmiar rysunku xD) że postarałaś się teraz bardziej jednym machnięciem pociągnąć linię, dzięki fullbody teraz widać też że nie trzymasz tego samego rozmiaru pędzla, przez to postać się rozjeżdża trochę w oczach.

Tak jak na początku wspomniałem widać że w digital arcie jesteś od niedawna jednak po anatomii mogę stwierdzić iż masz większe doświadczenie pewnie w tradycyjnym rysunku, błędów w anatomii jest bardzo mało (grubsze łydki od ud, szyja grubsza od kostek, ręce mniejsze od głowy, nie zaznaczone najbardziej widoczne miejsca w obojczykach, kolana delikatnie w różnych miejscach, trochę asymetryczna twarz, długa głowa), postać stoi prosto jak powinna, bardzo dużo proporcji zostało zachowanych mimo trudnej i nudnej pozy jakie jest zwykłe stanie na wprost. Twarz jest urocza. Pamiętaj także by nie zmniejszać rysunków czy nie rysować na za małym formacie, minimalne wymagania wielkości rysunku (przy fullbody jakie narysowłaś) to będzie jakieś 1000x2000 pixeli i 300 rozdzielczości.

Jednak mimo kolorystyki która jest o wiele bardziej osobistym że tak można powiedzieć "doświadczeniem" czy "upodobaniami", w tej chwili nie mogę Ciebie przyjąć na ilustratora, jednak jesteś bardzo obiecującą osobą na to stanowisko, więc brać się do roboty i ćwicz kolorowanie (poczytać, pooglądać video na temat dobierania kolorów, światłocienia, cieniowania), a za pewne, niedługo, z przyjemnością powitam Ciebie w gronie naszych zaklinaczy obrazków.

Powodzenia i zapraszam za miesiąc ٩(ˊᗜˋ )و
(założysz wtedy nowy temat)
Nani!?

Chciałam podziękować za szczerą krytykę, jednak miło słyszeć o tym, że nie jest tak tragicznie... Co do kolorowania to fakt - nie umiem kolorować i cieniować, nigdy to nie było moją dobrą stroną, jednak jak na te 11 lat nie jest aż tak źle...
Ale no... tego... Życzę miłego nowego roku oraz wigilii!
Zablokowany