[Ilustrator] - Klara

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
Klara

Wokalista (rekruter)

Aktor

Wokalista

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 111
Rejestracja: 30 maja 2017, 01:48

Autor: Klara
Link nr 1: https://klarcia04.deviantart.com/art/Elf-690745963
Link nr 2: https://klarcia04.deviantart.com/art/Ciocia-690788945
Dodatkowy link: https://klarcia04.deviantart.com/gallery/
Opis: Hej. Jestem Klara. Rysuję od kiedy pamiętam zawsze to lubiłam, a od niedawna zaczęłam rysować na tablecie. Moje prace są wykonane w programie Gimp. Nigdy nie uczyłam się rysować dlatego moje prace mogą być trochę źle rysowane. Wiem że często mam problemy z anatomią, ale więcej rysowałam zwierząt niż ludzi. Pomyślałam że może mogłabym się tutaj do czegoś przydać :P Pierwsza praca to Elfka jest moim pierwszym portretem na tablecie. Druga zaś to portret mojej cioci w moim stylu. Jeśli chodzi o prace w dodatkowym linku to prace na tablecie, ręczne prace pastelami i ołówkiem. Bannery które wykonałam na końcu moich prac (wilk, pantera z gitarą, pantera Offline) tła nie do końca autorskie, a mianowicie to zlepki różnych grafik z internetu. Czcionka też jest pobrana. Tak żeby była jasność. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Naimen

Aktor

Dialogista (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 38
Rejestracja: 22 gru 2016, 21:57

Twoje prace są naprawdę śliczne!
Powodzenia w rekrutacji! <3
Awatar użytkownika
Klara

Wokalista (rekruter)

Aktor

Wokalista

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 111
Rejestracja: 30 maja 2017, 01:48

Naimen pisze:
17 sty 2018, 08:36
Twoje prace są naprawdę śliczne!
Powodzenia w rekrutacji! <3
Dziękuje :)
Awatar użytkownika
Lizz

Ilustrator (rekruter)

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 49
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:38

Hej! /o/
Wybacz, że musiałaś tyle czekać, już się zabieram do roboty!
Na początek powiem, że całkiem umiejętnie operujesz światłocieniem. Jeśli chodzi o kształty, są ładnie podkreślone. Wszelkie drobne ozdoby u Elfki są staranne. W pierwszej pracy nie mam się za bardzo do czego przyczepić. Rysunek z ciocią również bardzo ładny. Ogółem widać, że już jakiś czas doskonalisz swój warsztat i wiesz, co robisz. Na zwierzęcej anatomii szczerze mówiąc się nie znam, więc jakoś szerzej się nie wypowiem. W tworzonych przez nas fandubach mało kiedy rysunki zwierząt są wymagane ze strony reżyserów, raczej skupiamy się na ludziach.
Chciałabym cię na koniec poprosić, abyś wrzuciła do tego tematu w przeciągu następnych dwóch tygodni (do 2.02) jedną pracę, konkretniej kolorowe fullbody. Nie mam jakichś większych zastrzeżeń co do twoich rysunków, ale po prostu przyda się do większej weryfikacji, bo gdyby faktycznie pojawiały się jakieś zgrzyty w anatomii, to lepiej już od razu wiedzieć, czego później unikać, nie? ;D

Do usłyszenia za niedługo <3
Obrazek
Awatar użytkownika
Klara

Wokalista (rekruter)

Aktor

Wokalista

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 111
Rejestracja: 30 maja 2017, 01:48

https://klarcia04.deviantart.com/art/Ta ... 1516591936
Obraz przedstawia elfkę tańczącą w świetle księżyca. Tło może być trochę niedbałe, ale szczerze powiem że robiłam je na szybko. Mam nadzieję że ta praca rozwieje wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie.
Kadan

Ilustrator

Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2016, 15:53

Elo

Opiszę trochę najnowszy rysunek a samo rozpatrzenie rekrutacji zostawiam Lizz.
Brak światłocienia, postać jest pocieniowania lecz światłocień to światło z środowiska przedstawianego które tworzy cień, czyli, elfka stoi tyłem do jedynego oświetlenia - brak cienia na postaci, księżyc w większości świeci na zielono co widzimy po chmurach i trochę dalszej scenerii - elfka nie ma żadnego takiego rozświetlenia, tak samo bliższa sceneria go w ogóle nie ma. Ponad połowa rysunku jest rozmazana, tła nie biorę pod uwagę bo jest logicznie wytłumaczalne (nie jest tutaj "głównym aktorem" jak i co jest dalej to mniej ostre), reszta to skupisko małej ilości ostrzejszych punktów - oczy, brwi, usta, czubek nosa, broszka, jakaś tam miejscowo tekstura na szarfie, gałęzie drzewa u którego pierwszy plan to sama rozświetlona kora - która jest rozmazana.

Zaś w anatomię potrafisz, oczywiście są małe błędy, jak różnice wielkości kończyn ale widać że co gdzie powinno być jest na miejscu, potrafisz także umiejscowić postać w otoczeniu (nie wiem ofc jak bardzo to potrafisz lecz tutaj pokazałaś takową umiejętność) i ostatnie, mało spotykane przy osobach rysujących żyjące stworzenia - tło, masz na nie pomysł i nie odstaje od całokształtu za bardzo.

Polecam zmienić program na taki typowo do rysowania, Gimp takowym nie jest, tutaj dodaje linka do naszego spisu programów, pooglądaj, poczytaj dłuższe recenzje i wybierz.
Awatar użytkownika
Klara

Wokalista (rekruter)

Aktor

Wokalista

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 111
Rejestracja: 30 maja 2017, 01:48

Witaj Kadan. Dziękuję za wypowiedź właśnie chciałam po rekrutacji zapytać o twoje zdanie na temat moich prac. Masz bardzo krytyczne spojrzenie na rysunki i widać że znasz się bardzo na rysowaniu chciałabym kiedyś ciebie zapytać co sądzisz o reszcie moich prac i na czym się skupić. Bo im więcej znających się osób wypowie się na temat moich prac tym łatwiej będzie mi się udoskonalić w tym co robię. Pozdrawiam serdecznie i czekam na wypowiedź Lizz. :)
Awatar użytkownika
Lizz

Ilustrator (rekruter)

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 49
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:38

Hej! Dzięki za szybkie podesłanie materiałów! Tempo pracy jest u nas jak najbardziej cenione ;D
Myślę, że Kadan wymienił chyba już wszystkie mocniejsze i słabsze strony tego arta, ale od siebie jeszcze dodam, że
górna część stroju jest chyba zbyt intensywna kolorystycznie w porównaniu do dołu, przez co lekko odstaje od reszty kreacji, tak samo kryształowa teksturka wygląda nieco sztucznie i trudno na niej wyłapać jakieś konkretniejsze cienie.
Niemniej masz potencjał, masz pomysły i masz wskazówki czego unikać, co poprawić. Nie bój się przede wszystkim podkreślać konturów zamiast blurować większość z nich, aby art tworzył jednolitą całość.
Nie przedłużając, witam Cię w gronie ilustratorów! Bierz piórko w dłoń, ćwicz i idź czynić dobro! o/
Ponadto zapraszam na serwer grafików NK -> klik!, gdzie mamy całkiem pokaźną bazę materiałów i pomocy, które być może okażą się przydatne :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Klara

Wokalista (rekruter)

Aktor

Wokalista

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 111
Rejestracja: 30 maja 2017, 01:48

Dziękuję bardzo. Wskazówki wezmę sobie do serca. Będę dużo ćwiczyć. Pozdrawiam serdecznie.
Zablokowany