[Ilustrator] - Nani!? (Podejście 2)

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Nani!?

Autor - Nani!?
Link 1
Link 2
Link 3
Link do poprzedniej rekrutacji http://nanokarrin.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=1155
A więc tak... To już moje drugie podejście do rekrutacji i... i chyba tyle, mam nadzieję, że trochę się poprawiłam w sprawie cieniowania itp. I to chyba tyle. A i link trzeci to była jedna z pierwszych prac w moim wykonaniu z użyciem cieniowania więc... tego no...
Pozdrawiam
Kadan

Ilustrator

Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2016, 15:53

A pogadajmy sobie, powiedz mi proszę jakich artystów lubisz, czy są artyści od rysunków których na tyle podziwiasz, ich rysunki, że chciałabyś rysować jak oni, a może po prostu jakaś manga lub anime którym się wzorujesz? Chciałbym to wiedzieć by bardziej wychwycić co chcesz a raczej, jak chcesz rysować.
Nani!?

Um... Cóż... Dość trudne pytanie. Czy są artyści których podziwiam i chciałabym rysować jak oni? W całym tym moim krótkim życiu rzadko miałam jakieś autorytety, chociaż może to dlatego, że nie wiedziałam że istnieją hostingi i że nie siedziałam za bardzo w temacie digital artu, tylko siedziałam zamknięta w pokoju, zastanawiając się nad sensem życia. Innymi słowy nie posiadam żadnego wzorca.
Nani!?

Chociaż w sumie... Jest jedna manga, komiks, nie wiem co to właściwie jest bo jest kolorowa, ale nie ważne... ,,Their story'' taki tam shoujo ai. Kreska mi się strasznie podoba, postacie są napisane bardzo fajnie. Chyba można powiedzieć że ten oto twór jest tak jakby moim autorytetem.
Awatar użytkownika
Lizz

Ilustrator (rekruter)

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 49
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:38

Hej!
Ogółem już na starcie chciałabym cię pochwalić za progress w tak krótkim czasie. Widać, że starasz się unikać dziubania przy linearcie, przez co prace stały się bardziej estetyczne i przejrzyste. Ładnie też dobierasz kolory. Zastanawia mnie tylko czemu lineart jest u ciebie taki statyczny? Widać to zwłaszcza na pierwszym rysunku. Kreska jest wszędzie tej samej grubości - zarówno na jej początku jak i na końcu. Korzystasz może z linii krzywej? Jeśli tak, zacznij ćwiczyć na zwykłym layerze penem, markerem, czym ci będzie wygodniej. Chodzi o to, żeby już na początku wyrobić sobie rękę i żeby nie kusiła nas możliwość dowolnego modulowania linią. Lineart stanie się bardziej opływowy przez zaostrzone zakończenia. Może być to bardziej pracochłonne, ale nie o to chodzi, żeby unikać kolejnego progresu, nie? ;D
Poza tym zawsze jeszcze warto popracować nad cieniowaniem. Nawet jeśli ma być ono delikatne, to zawsze miło jest go wzbogacić o jakąś kolejną warstwę nierozmazanych cieni (mówię to głównie na podstawie 1 rysunku).
Na trzecim arcie doszło do jakiejś deformacji szczerze mówiąc. Głowa jest zbyt rozciągnięta w górę, nienaturalnie się zawęża. Nawet jeśli intencją było narysowanie dziewczyny spoglądającej w górę pod pewnym kątem. Dodatkowo, jeśli już decydujesz się na popiersie, zakończ ramiona tam, gdzie kończyć się powinny, nie przeciągaj linii zbyt daleko, bo też to zwyczajnie nieładnie wygląda.
To chyba takie główne rzeczy, nad którymi wypada popracować. Może powtarzam, ale naprawdę wydajesz się być pojętna i widać w tobie potencjał. Jendak brakuje mi na ten moment jeszcze czegoś, dzięki czemu mogłabyś się wybić, aby w przyszłości ranga miała jakiś sens i reżyserzy byliby zainteresowani współpracą z tobą. Coraz lepsze efekty przychodzą jednak z czasem, czym absolutnie nie należy się zrażać. Kluczem są przede wszystkim ćwiczenia! Bardzo fajnie jest pooglądać sobie tutoriale na yt lub streamy ludzi, którzy już też dłuższy czas siedzą w temacie i wiedzą, co robią. Na ten moment nie mogę przyznać ci rangi, ale to nic straconego, nie ma co się zniechęcać! W razie jakichś pytań zapraszam do siebie (Lizz#4339) lub jeśli byłabyś zainteresowana - na serwer przeznaczony dla animatorów i ilustratorów <o tu>, gdzie znajdziesz całkiem pokaźną bazę tutoriali, które być może okażą się pomocne, a także spotkasz inne osoby, które może będą w stanie doradzić/podpowiedzieć coś o/
Obrazek
Nani!?

Dziękuję za konstruktywną krytykę. Miło wiedzieć, że jakiś tam progress widać. Cóż... Podejście 3 brzmi lekko desperacko, ale co? Trzeba próbować cnie? Pewnie dołączę do tego kanału dla animatorów oraz ilustratorów iż nie za wiele osób z mojego otoczenia zna się na sztuce i nie mam czasami się do kogoś poradzić, więc zawsze coś.
Um... Życzę miłego dnia, bądź wieczoru.
Zablokowany