[Ilustrator] - Mey

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
Mey

Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2018, 19:52

Autor: Mey
Link nr 1: https://ibb.co/fJqEMS
Link nr 2: https://ibb.co/dqgM1S
Link nr 3: https://ibb.co/mUzkT7
link do poprzedniej rekrutacji: viewtopic.php?f=12&t=1225
Opis: mam nadzieje że się poprawiłam w rysowaniu ponieważ od czasu poprzedniej rekrutacji rysowałam po 2-3 rysunki dziennie i nadal rysuje na telefonie :v
Kadan

Ilustrator

Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2016, 15:53

Hello there dear Mey (´ ▽ ` )

Pierwszą rzeczą będzie to iż rysujesz na za małych formatach co będzie się odbijać na jakości projektów, 720p to jednak już codzienność. Patrząc po wielkościach rysunków z poprzedniej rekrutacji chłopak w koszuli i swetrze jest w bardziej odpowiadającej wielkości.

Zacznę od rysunku nr.2 który w zasadzie nie powinienem oceniać z jakiejkolwiek anatomii bo jest za mały, widać jednak że z nogami postaci jest coś nie tak, prawa ręka troszeczkę jak kiełbaska, drugiej ręki nie widzę za dobrze przez połysk. Sama postawa jest zadowalająca i chyba proporcje też są zachowane - lecz no, nie jestem w stanie ocenić bo jest malutka. Gwiazdy wyglądają dość mocno jak paćki. Całość rysunku jest dość przyjemna dla oka, koncept (jak dla mnie) jest dość znany. Bardzo fajnie że zaznaczyłaś tutaj różnicę odległości w trawie, wypadła tutaj bardzo fajnie.

Nr1, tutaj niestety z różnicą odległości jest trochę gorzej, prawdopodobnie przez podjęcie się zbyt wymagającego rysunku. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to palma na palmie (miałem tutaj totalne lol) także ich rozmazanie jest o podobnym natężeniu rozmycia mimo iż są coraz dalej, patrząc już na tyły prawej góry palmy a podłoże od siebie odstają (palmy rozmazane, podłoże ostrzejsze), podobnie mamy na wzgórzu bez palm, trawa jest bardziej rozmazana niż same wzgórze. Jeszcze zwracając uwagę na pierwszoplanową palmę, czyli tę największą, jej korona nie wyrasta w ogóle z pnia, jest obok. Wzgórze i góra mają bardzo, bardzo nabazgraną trawę, bardzo miło jednak zobaczyć iż posłużyłaś się w niej innymi odcieniami. Okna w budynkach łodzi(?) nie posiadają względem perspektywy samego budynku odpowiedniego umieszczenia i trochę kształtu, budynek jest narysowany z perspektywy od dołu, okna ustawione jak do perspektywy od góry. Za to chmurki są całkiem przyjemne.

Nr.3, kadr/kompozycja całego rysunku niestety pozostawia wiele do życzenia, najbardziej detaliczną częścią to góra (twarz i włosy postaci) co najbardziej zwraca uwagę - jest najciekawsze, jednak nie jest to "centrum" na które od razu zwraca się uwagę lecz trzeba samemu je znaleźć - dlatego tutaj kompozycja podupada, ponieważ nie ma czegoś na co można od razu zwrócić uwagę. Sama postać, jej projekt, jest miła dla oka, gorzej z wykonaniem - przede wszystkim to że wydaje się (bądź jest) po prostu pokolorowanym szkicem który gdzieniegdzie jest "brudniejszy" (wchodzące linie na pewne partie, niewymazane kropki) a już szczególnie zabazgrana żuchwa. Kolorowanie i światłocień - widać że się bardziej postarałaś jeśli chodzi o ciało i miecz jednak nie wiadomo dokładniej skąd jest źródło światła, zaś włosy światłocienia praktycznie nie mają - wymieszane jaśniejsze partie z ciemniejszymi. Jeszcze z samego projektu postaci, dodałaś detaliczną teksturę do niedokładnego rysunku co niestety szczególnie dobrze nie wypada w całości.
Z błędów anatomicznych będzie prawdopodobnie czoło które się tam już rozwidla nie wiadomo jak bardzo, no, można powiedzieć że także żuchwa ponieważ nie wiadomo jak już ona idzie przez bazgroły w tamtym miejscu, bardzo mięsiste ucho, no i nieszczęsna ręka, ale tutaj akurat od łokcia w dół, przynajmniej wydaje mi się iż łokieć jest w dobrym miejscu, przedramię za to jest mega długie, gdyby wyprostować jej rękę palce by sięgały gdzieś koło kolana. Dłoń, dłoń raczej zdajesz sobie sprawę że jest nie najlepsza lecz cieszę się że zdecydowałaś się ją narysować tak czy siak, brawo, dzięki samemu jej rysowaniu uczysz się (dodajac tutaj jeszcze komentarz całościowy względem anatomii - poprawiłaś się). Tło jest całkiem przyjemne, może nie najwyższej jakości czy bardzo ciekawe jednak posiada jakąś spójność z całością że milej się patrzy.

Powiedzmy tak, rzucasz się na głęboką wodę, posiadając pomysły i je wykonując jednak osobiście uważam że nie przykładasz się do nich wystarczająco, robisz na szybciora, dlatego na tą chwilę nie mogę ciebie jeszcze przyjąć na Ilustratora. Ale się nie poddawaj, dobrze że rysujesz te kilka rysunków dziennie, tak właśnie się ćwiczy, robiąc kilka-kilkanaście rysunków dziennie co wiadomo zajmuje mega sporo czasu. Jeśli zechcesz podejść do następnej rekrutacji podaj nam także z jakiego programu do rysowania korzystasz ponieważ możemy mieć pewne zastrzeżenia jeśli program nie posiada wystarczających funkcji lub spróbujemy go poznać by pomóc ci z użytkowaniem go jeśli nadal chcesz tylko w taki sposób rysować - na telefonie.

Powodzenia ٩(ˊᗜˋ )و
Zablokowany