[Ilustrator] - Yukuro Chan

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
Yukuro Chan

Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2018, 18:54

Autor: Yukuro Chan

Post 1:
Post 2:

Dodatkowe linki:
Instagram: https://www.instagram.com/yukurochan/
Tumblr: https://www.tumblr.com/blog/yukurochan

Pierwszy rysunek jest z 2 kwietnia 2018.
Drugi jest z 3 marca.
Awatar użytkownika
Koisuru

Posty: 20
Rejestracja: 01 mar 2017, 18:29

O jak miło widzieć twoją rekrutację! Trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
Yukuro Chan

Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2018, 18:54

Dziękuję ^^
Awatar użytkownika
Lizz

Ilustrator (rekruter)

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 49
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:38

Hej! Dzięki, że zdecydowałaś się przystąpić do rekrutacji!
Mimo twoich szczerych chęci, bo widzę, że dosyć sprawnie idzie ci rysowanie i tworzysz bardzo regularnie, nie mogę ci na ten moment przyznać rangi. Biorąc pod uwagę przykładowo rok różnicy między twoimi obecnymi artami, a tymi z marca 2017, można dostrzec progres. Nie jest on co prawda jakiś niesamowity, ale nie zrażaj się! Każdy staje się lepszy w swoim własnym tempie, jednym przychodzi to z większą łatwością, innym niekoniecznie. Przez długi czas ćwiczyłaś rysowanie na kartkach, więc na pewno czujesz się bardziej swobodnie w tej formie. Widać, że jesteś dopiero początkująca, jeśli chodzi o digital. Szczerze mówiąc, ja poczułam, że jakoś daję sobie radę z tabletem dopiero po 1,5 roku regularnego korzystania z niego, ale jak mówiłam - każdy ma własne tempo!
Jeśli chodzi o sposób wykonania artów, to w oczy rzuca się na pewno kolorowanie. Odcienie nieznacznie się od siebie różnią, wszystko się zlewa przez narzędzia, których użyłaś do cieni (blur, water, coś w ten deseń jeśli korzystasz z saia?). Odradzam szczerze tej metody cieniowania, chociaż jest ona najłatwiejsza przy pierwszych krokach z tabletem i bardzo popularna wśród początkujących, bo w ten sposób łatwo jest po prostu utrwalić błędy. Staraj się nie rozmazywać wszystkiego jak popadnie. Na yt lub też na innych różnych stronach jest pełno tutoriali dotyczących sposobów cieniowania. Może i oglądanie zajmuje trochę czasu, jednak chodzi nam o to, aby coś z tego wyciągnąć, prawda? :D
Odchodząc od tematu kolorowania, chciałabym także zwrócić uwagę na anatomię. Szczerze mówiąc, raz jest lepiej, raz jest gorzej. Nie wiem od czego to u ciebie zależy, jednak musisz nad nią popracować. Widać, że lepiej wychodzi ci rysowanie portretów na wprost. Kiedy już do gry wkracza rysowanie postaci z boku lub o bardziej dynamicznej pozie, dużo elementów się sypie. Przede wszystkim twarz. W niektórych pracach jest u ciebie charakterystyczne wyciągnięcie szczęki za bardzo do przodu, ale patrząc na twoje prace z dwóch pierwszych linków widać, że jesteś w stanie to zniwelować, więc w przyszłości zwróć na to uwagę. Kolejna ważna rzecz - palce! Ja wiem, my ilustratorzy nie lubimy się z dłońmi od lat, ale musi przyjść pora, kiedy decydujemy się zakopać wojenny topór. Dla ciebie ten moment nastaje właśnie dziś! Nie unikaj rysowania bardziej szczegółowych dłoni. Następnym razem chcę tam zobaczyć ładne palce, a nie rękawiczki z dziurą na sam kciuk, okej? :D
Uff wyszła mi z tego ściana tekstu, a to tylko takie najważniejsze rzeczy, na jakich należy się skupić. Jak widzisz masz w najbliższym czasie nad czym pracować! Jednak nie zniechęcaj się i staraj się nadal poprawiać swój warsztat. Mam nadzieję, że jeszcze wrócisz do nas z nowymi, lepszymi pracami, więc trzymam mocno kciuki!
Obrazek
Awatar użytkownika
Yukuro Chan

Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2018, 18:54

Dziękuję za rady! Na pewno na to spojrzę.
Aczkolwiek muszę poprawić cię w jednej rzeczy: na tablecie rysuję od grudnia 2016.

Wiem, że jestem beznadziejna w rysowaniu dynamicznych póz, ale naprawdę nie wiem jak to zmienić. Tak samo z kolorowaniem. Próbowałam rysować bez tego "rozmywania", ale na mój gust wygląda to jeszcze gorzej, chociaż to może dlatego, że nie jestem przyzwyczajona. A dłonie są przeklęte, ale to chyba wie każdy.

Jeszcze raz dziękuję. Wrócę za mięsiąc... czyli około drugiego maja.

Pozdrawiam, Yukuro.
Zablokowany