[Ilustrator] - Randme

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Randme

Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2018, 02:56

Autor: Randme
Link nr 1:
Link nr 2:
Dodatkowy link: Kilka innych prac

Awatar użytkownika
Akay

Reżyser scenek

Aktor

Wokalista

Tekściarz (młodszy)

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec

Ilustrator

Posty: 46
Rejestracja: 21 maja 2017, 00:23

Wow, mega mi się podoba klimat pierwszej pracy
Obrazek
Awatar użytkownika
Shau

Aktor

Wokalista

Animator

Ilustrator

Posty: 28
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:34

Hej!
Zgodzę się z tym, że pierwsza praca ma super klimat i wygląda prosto jak z jakiejś mangi. Ale tu się pojawia moje pytanie: Czy tło zostało wykonane również przez Ciebie, czy tylko postać została wklejona na tło? Przynajmniej tak to wygląda~ Widać nieschludny obrys wycięcia dookoła postaci. Również sama postać wygląda jakby nie została wykonana z tak dokładną starannością jak symetryczne tło. Inną kwestią jest rozmiar - dziewczyna gigant, której głowa sięga praktycznie do sufitu tego wagonu.
Na drugiej pracy mamy już szczątkowe ilości tła i sam rysunek jest dużo mniej szczegółowy niż pierwsza praca. Za to pojawia się coloring, ale jest on dosyć nieschludny - coloring wychodzi poza obrys postaci (co widać zwłaszcza na samym czubku głowy), a jeszcze innym błędem jest to, że wygląda to trochę tak jakby w niektórych miejscach kolorowanie łączyło się z konturami postaci, przez co porobiły się takie nieładne rozmycia na liniach. Nie wiem również, czy to zabieg celowy, czy nie, ale brak rozmycia na ogniu (z bardzo widocznymi kreskami od kolorowania) nie pasuje zbyt do tej niebieskiej rozmytej poświaty, którą tworzy.

Co do innych artów: Mam wrażenie, że w chwili obecnej szukasz inspiracji w stylu rysowania mang oraz anime, gdyż postaci wyglądają tak jakby częściowo były odrysowane z jakiegoś innego obrazka, a ten ostatni to już w ogóle miszmasz (głowa odstaje ord reszty ciała i jest to chyba bardziej edit?). Jeśli to prawda, to pamiętaj o tym, że odrysowywanie nie jest złe - ręka się wtedy ćwiczy i zapamiętuje rysowanie poszczególnych elementów, jak i oczywiście można wykorzystać to do nauki. Aczkolwiek nie jest to coś co warto wypuszczać dalej w świat, chociażby ze względu na prawa autorskie lub fakt, że ludzie krzywo patrzą na takie prace gdyż nie są one w pełni samodzielne.

W chwili obecnej nie mogę nadać Ci rangi. Trochę nauki przed Tobą, ale ćwicz dalej, a na pewno znajdziesz swój styl! :')
Obrazek
Randme

Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2018, 02:56

Wszystkie prace są autorskie. Nic nie jest żadnym editem. W pierwszej pracy tło zostało wykonane na podstawie modelu 3d. Jest to popularna i powszechnie stosowana technika używana przy tworzeniu mang.
Awatar użytkownika
Shau

Aktor

Wokalista

Animator

Ilustrator

Posty: 28
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:34

Hm, a postać z haikyuu?
Obrazek
Randme

Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2018, 02:56

Także została została przezemnie narysowana od zera.
Zablokowany