[Ilustrator] - SuzumeRei

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
Lizz

Ilustrator (rekruter)

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 49
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:38

Hej! o/
Dzięki za przystąpienie do rekrutacji na ilustratora! Niestety na ten moment nie mogę ci jeszcze przyznać rangi. Przede wszystkim twoim głównym problemem jest "skrobanie" lineartu. Linia powinna być ciągła, bo obecnie pozbawiasz postaci pewnej formy. Zamiast tworzyć spójną całość, co chwilę się coś urywa, jest niedociągnięte i sprawia niekiedy wrażenie "rozlanego", bo kolory nie są póki co przez cokolwiek ograniczane (tylko pod żadnym pozorem nie rób teraz całego lineartu za pomocą lineworku, bo nie tędy droga, nadal nie wypracujesz sobie ręki, a efekt dalej pozostanie niezadowalający). Praca traci po prostu na estetyce.
Poza tym z takich podstawowych rzeczy do poprawy nadaje się anatomia. Ta dziewczyna w czerwonej spódniczce ma baaaardzo nienaturalnie ułożone nogi :'D Nie ma takiej możliwości, aby ktoś swobodnie stanął mając tak wykrzywioną nogę do środka (nasza lewa, jej prawa). Ręce również są za krótkie. Z kolei w przypadku anioła i tego pana z parasolem zaburzeniu uległy długości konkretnych elementów kończyn. U anioła przedramię jest za długie, a u mężczyzny za krótkie + za długie ramię. Poza tym nie jestem pewna czy to wybrzuszenie na dole w jego ubiorze oznacza linię kolan. Jeżeli tak, to są zdecydowanie za nisko. No i jeszcze w czwartym rysunku ręce wyszły nieco za długie.
Ogółem widać na podstawie tego ołówkowego rysunku, że normalnie masz pewniejszą rękę, po prostu digital ci jeszcze nie podszedł, co oczywiście na przestrzeni czasu da się wypracować. Poza tym zostają jeszcze te podstawy, które ci wypisałam, bo wypada nad nimi przysiąść, żeby uzyskać lepsze efekty. Trzymam kciuki za dalszą pracę i mam nadzieję, że przyniesie ona upragnione efekty <3
Obrazek
Zablokowany