[Ilustrator] - Okip12

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
Okip12

Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2017, 17:51

Autor: Okip12
Linki:
Link1:https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... unters.png
Link2:https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... brazek.png

OPIS: Mam nadzieję że uda się wywalczyć tego ilustratora :)
A jeśli nie to będzie mi bardzo miło jak otrzymam jakieś wskazówki i porady :)
Awatar użytkownika
Lizz

Ilustrator (rekruter)

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 49
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:38

Hej o/
Dzięki za wzięcie udziału w rekrutacji!
Niestety na ten moment nie mogę ci przyznać rangi. Po twoich pracach wnioskuję, że od niedawna masz do czynienia z tabletem - lineart robiony przy użyciu lineworku, zblurowane cienie, które swoją drogą często są w złych miejscach albo ich gdzieś brakuje, do tego braki w podstawie, jaką jest anatomia.
Zaczynając od lineartu, to korzystanie z linii krzywej i prostej dużo odbiera artom. Ma się dziwne wrażenie sztywności i sztuczności. Linię powinno się prowadzić płynnie - używaj do tego normalnego toola (na początek może pen), rób linearty ręcznie. Wiadomo, że od razu nie będzie idealnie, ale po jakimś czasie wyćwiczysz sobie rękę i zauważysz różnicę. Staraj się dodać w ten sposób pracy zarówno estetyki jak i dynamiki.
Dwa - nie robimy cieni blurem. Przynajmniej nie opieramy całej techniki cieniowania na tym. Jest to po prostu nieestetycznym, dosyć powszechnym błędem u początkujących :'D Ogarnij sobie najpierw "twarde" cienie, gdzie powinny dokładnie leżeć (bo są zależne od miejsca źródła światła, jakie sobie wybierzesz przy kompozycji), potem możesz to bardziej urozmaicać przez stosowanie się do różnych ogólnodostępnych tutoriali, jakie inni rysujący ludzie wrzucają do internetów.
Kolejna rzecz, o której jeszcze na początku zapomniałam wspomnieć - materiał. Często brakuje u ciebie jakichś naturalnych zagięć. Większość z nich wygląda bardzo sztucznie i jak już wspominałam wcześniej - lineart nadaje dużej sztywności ubraniom. Ma się wrażenie, że są one jedynie jakąś płaską warstwą na arcie, coś jakby wrzucić ubranie do wody, wystawić na mróz i po chwili je zebrać - będzie sztywne i płaskie, a jednak dążymy do tego, żeby pokazać jakąś głębię w artach, niech będą żywsze.
Okej, anatomia. Potrzebowałam chwili, żeby ogarnąć, w którą stronę skierowana jest dłoń chłopaka na pierwszym arcie xD W sensie gdzie jest wewnętrzna, a gdzie zewnętrzna część dłoni. Przez niedokładny kształt narzucony sztucznie robionym lineartem, brak przeciągnięcia linii przy kciuku z właściwej strony, nieliczne zagięcia w stawach identyfikacja nie jest natychmiastowa. Ponadto ta ręka jest bardzo nieproporcjonalna względem drugiej ręki. Chodzi mi tutaj o długość na odcinku brak - łokieć. Jest o wiele za długi przez co odcinek przedramienia staje się o wiele za krótki w tej perspektywie i co jeszcze ważne - to dziwne zagięcie przy barku, które, tak mi się wydaje, miało być zagięciem materiału, wygląda trochę jakby mu ręka wyskoczyła ze stawu :'D Tak samo w przypadku chłopaka na drugim arcie. Zagięcie zagięciem, ale tutaj to już jest mega nienaturalne. U dziewczyny na pierwszym arcie jej prawa dłoń jest niedokończona - to nawet nie tak, że trzyma ją zaciśniętą czy coś, palce powinno być widać, nawet jeśli częściowo (bo nie jestem pewna jaki miał być zamysł w kwestii ułożenia dłoni). Jeszcze na drugim arcie pani ma za długie ręce na całej długości i linia pleców nie powinna iść w całości na prosto. Nieważne jak "prosty" masz kręgosłup, nigdy nie pójdzie w takiej linii xD
Pod koniec tego mojego "marudzenia" zwrócę jeszcze uwagę na kapelusz pana na drugim arcie. Jest nieco dziwnie położony względem reszty głowy, wydaje się, że trzyma się tam jedynie na wiarę. I dobra porada - nie wypełniaj lineartu przy użyciu różdżki. Dużo się na tym traci, bo różdżka nie zakrywa wszystkiego, często niestety widać białe piksele i praca jest niedokładna. Nawet jeśli to pierdółka, to jednak ją widać :'D
Dobra, naprodukowałam się, ale mam nadzieję, że nie zniechęci cię to do dalszego ćwiczenia! Każdy kiedyś zaczynał i popełniał te szablonowe błędy, ale z czasem doskonalimy swój warsztat i ciągle się uczymy jak uzyskiwać lepsze efekty :D Także daj z siebie wszystko i do następnego :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Okip12

Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2017, 17:51

@Lizz
Dziękuję za odpowiedz :)
Nie jest mi przykro że nie dostałem rangi,
cieszę się z faktu że dostałem tak obszerną odpowiedz.
Bardziej się zmotywowałem niż zniechęciłem :)
Jak poprawię swoje umiejętności na pewno spróbuję jeszcze raz.
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedz i życzę miłego dnia.
Zablokowany