Rekrutacja na ilustratora - podejście drugie Hoshik22

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
Hoshik22

Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:47

Cześć,cześć, wróciłam po pewnym czasie od poprzedniej rekrutacji:

viewtopic.php?f=12&t=2070

No i tym razem chciałabym się dowiedzieć czy się poprawiłam i co powinnam jeszcze zmienić i udoskonalić,by dostać się do waszego zacnego grona 😃

Tu mam wybrane obrazki z Pinterest:
1)
https://pin.it/xo7rlebauqua4t

2)
https://pin.it/kcmata6auv5ulu


No i polecam zajrzeć ogólnie na mojego pinteresta i porównać w jakim tempie zmienia się mój styl💙
Na Instagramie Hoshik22 też można mnie znaleźć.

Uprzedzając pytania,nie,nie ogarnęłam jeszcze tableta graficznego a ten który posiadam mi nie odpowiada😅
Pozdrawiam 😃
Hoshizana
Awatar użytkownika
Vrisia

Ilustrator

Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2019, 12:53

Twoje linki wyświetlają po prostu stronę Pintresta.
Awatar użytkownika
Hoshik22

Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:47

Dziwne,bo u mnie wyświetlają się moje obrazki na Pintereście 😓


Mam też fanpage na Facebooku:

Hoshizana
Awatar użytkownika
IkiW

Tekściarz (młodszy)

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Animator (młodszy)

Ilustrator

Posty: 55
Rejestracja: 14 lip 2017, 15:39

Uuu jest progresik ^^
Wasza Wiki <3
Awatar użytkownika
Lizz

Ilustrator (rekruter)

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 49
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:38

Hej, hej!
IkiW pisze:
05 cze 2019, 19:38
Uuu jest progresik ^^
Niestety nieszczególnie się z tym zgadzam patrząc po pracach z fp, bo linki na pinteresta nie działają. Wciąż popełniasz te same błędy i wszystko leży u podstaw - anatomia, anatomia i jeszcze raz anatomia. Już pomijam kwestię coloringu, bo nawet najlepszy nie przykryje podstawowych błędów, będą po prostu zawsze razić w oczy, więc to na razie zostawmy na inny czas. Powiem szczerze, że pierwszym, co mnie zastanawia, to te dziwne przeskoki w jakości. Raz niektóre elementy są na bardzo niskim poziomie, przy następnym arcie już wypadają o wiele, wiele lepiej i nie powiem no, od razu nasuwa się podejrzenie kalki :'D Refka ma jedynie służyć do spojrzenia np. na proporcje, ułożenie konkretnych części ciała, sam wygląd jakiejś postaci, jeśli mówimy o wzorowaniu na kimś konkretnym (postać z gry/anime itp.), ale nie jako coś, na czym mamy robić lineart i sobie pokolorować :'D To nie tak działa. Dlatego zwróć uwagę na to, żeby nie wałkować tego błędu, bo nie nauczysz się niczego. Daj sobie jeszcze trochę czasu, na spokojnie popracuj nad podstawami, bo bez tego ani rusz. Wątek z rekrutacjami jest tutaj cały czas, nigdzie się nie wybiera z tego, co wiem xD Dlatego nie spiesz się, pooglądaj tutoriale, popróbuj, wałkuj to, co powinno być wałkowane i do przodu! Na ten moment nie przyznaję rangi, ale mam nadzieję, że podejdziesz następnym razem z czymś, co rzeczywiście pokaże progres i będę mogła się wtedy z tym stwierdzeniem wyżej zgodzić :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Hoshik22

Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:47

Moje obrazki nie są kalką,dlatego anatomia jest jaka jest. Fakt,sama zauważam,że co dzień mój styl się zmienia i jest to niezależne od tego czy jest to grafika komputerowa czy też zwykłe rysowanie na kartce papieru.
To zależy jak chcę coś narysować i jakie mam nastawienie,uczucia i ogólne samopoczucie danego dnia. Sama czasem jestem rozczarowana moim obrazkiem, często najchętniej rozwaliłabym ekran komputera 😅
Niestety mam zaburzoną osobowość i mocno przekładam to na moje obrazki,raz rysuję spokojnie a następnym razem nie mogę usiedzieć rysując. Cóż,przyznam,że zdziwiło mnie stwierdzenie,że moje obrazki są kalką😱 Za każdym razem staram się malować inaczej i niepowtarzalnie a anatomia muszę przyznać nie jest moją najlepszą stroną .
Dziś na przykład narysowałam moją dawną przyjaciółkę jako postać z anime i na jednym obrazku widać,że nie jest to kalką,poszczególne 'ukazania postaci' różnią się od siebie. Ta ze świeczką mi się podoba,rysowałam ją jako pierwszą,ostatnią rysowałam już mniej się przykładając i wyszło jak wyszło...

Hoshizana
Awatar użytkownika
Lizz

Ilustrator (rekruter)

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 49
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:38

Nie no, luzik, po prostu napisałam, że nasuwa się takie podejrzenie, jak się na to z boku patrzy, to nie było żadne stwierdzenie :'D Mam nadzieję, że dalej będziesz ćwiczyć i znajdziesz swój styl ^^/
Obrazek
Zablokowany