[Ilustrator] - Fusione

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
Fusione

Ilustrator

Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2019, 12:55

Autor: Fusione
Link 1: https://www.deviantart.com/xxfusionexx/ ... -802143918
Link 2: https://www.deviantart.com/xxfusionexx/ ... -802144173
Link 3: https://www.deviantart.com/xxfusionexx/ ... -802144514

Opis:
Od kilku lat śledzę twórczość NanoKarrin, więc w końcu postanowiłam spróbować swoich sił w rekrutacji. o/
Awatar użytkownika
Shau

Aktor

Wokalista

Animator

Ilustrator

Posty: 28
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:34

Hej. Ogólnie prace same w sobie pod względem czysto wizualnym są dobre, ale są też w nich błędy nad którymi trzeba by było popracować.
Chibi akurat są takim typem prac gdzie nie za bardzo trzeba pilnować proporcji, jednak tutaj mam wrażenie że głowa jest jednak troszeczkę za duża względem reszty. Ma też z lekka asymetryczne oczy. Widzę, że ubrania jeszcze nie są Twoją mocną stroną, ale tutaj po prostu już jest wyjeżdżanie kolorowaniem poza lineart, co głównie widać po butach i po dole sukienki przez co jest bardzo zniekształcona. Ogólnie z tego co widzę to każda z tych trzech babeczek ma coś nie tak z biustem. W przypadku chibi jest to pierś od prawej strony - ten fiolet jest tam niepotrzebny bo tylko zniekształca. Ramiączko po prawej ma złe ułożenie względem perspektywy i przez to ta wyciągnięta ręka nie wygląda zbyt dobrze bo wklęsło jej ramię.
Na kolejnym arcie z czerwonowłosą jest znów właśnie problem tego biustu, bo od prawej piersi ułożenie bluzki po prawej stronie (na linii linearta) wygląda bardzo nienaturalnie i nie zgadza się cieniowanie w porównaniu do piersi po lewej. Bardzo fajnie też że nie ukrywasz dłoni tylko jakoś się nimi bawisz by były w różnych miejscach i pozycjach, ale z tych łapek od łokcia to zrobiły się trochę żelki (po lewej coś dziwnego z nadgarstkiem i palce by były do poprawy, po prawej też nie widać tego nadgarstka i to ułożenie ręki strasznie ją zniekształca. I spodnie mi się bardzo podobają i to że postać jest taka thicc, ale perspektywą zamek od spodni (zapięcie) powinno być bardziej na prawo.
Trzeci art w różowej sukience to tutaj też ten problem z biustem (lewa strona, nienaturalne ułożenie sukienki na piersi), tym samym bardzo wykrzywiłaś jej rękę (zwróć uwagę jak układa się rękaw sukienki i jak wychodzi z niego ręka. A ręka po prawej jest ok, tylko proporcjonalnie jest z lekka za krótka. Staraj się też unikać takiej pozy jak tutaj (kolana razem, a stopy odsunięte i do środka), bo taka postawa w rzeczywistości by wyglądała bardzo bardzo źle, a co dopiero na rysunku kiedy staramy się trzymać proporcji. I za bardzo ciemny lienart wszedł na włosy, a takie randomowe kreski nie wyglądają zbyt ładnie.

Pozostałe rady: Potrzeba popracować nad kolorowaniem, ale szczególnie nad cieniowaniem. I fajnie by było gdybyś starała się robić linearty takie jak w przypadku tego chibi. Chodzi głównie o to by kontrast między ciemnym lineartem, a jasnym kolorowaniem nie był tak widoczny jak na pozostałych dwóch pracach, tylko właśnie zbliżony kolorem do koloru skóry/ubrań/włosów postaci.
Oprócz tego robisz całkiem ładne twarze - czerwonowłosa ma bardzo fajny nos, usta i oczy, ale na każdym arcie wyrywasz im dolne rzęsy i one sobie tylko tak leżą opadnięte na dolnej powiece. Dlatego przy rysunku chibi nie byłam pewna czy to pod prawym okiem to rzęsa czy już może pieprzyk, a może jakieś inne znamię.

Nie wiem jak długo rysujesz bo wszystkie prace jakie widzę na Twoim dA są z tego miesiąca, więc ciężko jest zauważyć poziom postępu. Dlatego nie nadam jeszcze rangi, ale chciałabym, abyś wzięła sobie te powyższe rady do siebie, skorzystała z nich i przyszła tutaj raz jeszcze z nowymi rysunkami, które z pewnością będą wyglądać lepiej, bo naprawdę niewiele brakuje.
Obrazek
Zablokowany