Rekrutacja na ilustratora (3podejście) - Hoshik22

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
Hoshik22

Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:47

Link od poprzedniej rekrutacji:
viewtopic.php?f=12&t=2181&view=unread#unread

•w•

Po ostatnich nieudanych rekrutacjach dużo trenowałam. Nauczyłam się lepiej działać z tabletem oraz z SaiPaintTool przerzuciłam się na program Krita. Prace nie są wzorowane,jest to moja orginalna inwencja,w większości to rysunki mojej OC albo okazyjnie fanarty dla kogoś . Nie kalkuję,zaczynam od nabazgrania sobie szkicu(więc proporcje nie zawsze wyjdą),potem na kolejnych warstwach ten szkic pokrywam kolorem.

Autor:Hoshik22
•Link nr 1:
https://mir-s3-cdn-cf.behance.net/proje ... a2f6b.jpeg


•Link nr 2:
https://mir-s3-cdn-cf.behance.net/proje ... a47db.jpeg


Dodatkowy link:(Behance,założony na szybko) :
https://www.behance.net/gallery/8792392 ... r-art-2019
Instagram Hoshik22 -tam też coś czasem wrzucam.

Chciałabym dowiedzieć się,czy są jakieś postępy,ewentualnie poprosić o porady.
Hoshizana
Awatar użytkownika
Lizz

Ilustrator (rekruter)

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 49
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:38

Siemka ponownie o/
No i jak pisałam w ostatniej rekrutacji, teraz mogę powiedzieć, że zaczyna to powoli nabierać kształtu. Na arcie, który masz na avatarze widać, że się przyłożyłaś i zajęło ci to więcej czasu. Dalej niestety są rzeczy, które rzucają się w oczy i... są to w zasadzie oczy, a może nawet bardziej ogólnie - twarz. W przypadku pierwszego arta, na pewno będą to same oczy - są po prostu za duże w stosunku do całej reszty. Wygląda to niby jakby była czymś mega zaskoczona, wiesz, mocno otwarte, duże oczy, a podejrzewam, że nie taki był zamysł. Poza tym przy zaskoczeniu powieka górna byłaby bardziej uniesiona (można by nawet dostrzec białka oczu), to samo z brwiami. Tutaj po prostu jest bardzo duża tęczówka. Jeśli w planie było zrobienie oczu bardziej w kierunku anime, to nie jest to dobrym połączeniem, jeśli całą resztę rysunku starasz się robić bardziej w kierunku realistycznym (?). Dodam jeszcze, że w jej prawym, z naszej strony lewym oku źrenica jest mniejsza niż w tym drugim i trochę za bardzo przesunięta w lewo.
Co do drugiego to fajnie, że wrzucasz coś w wymiarze fullbody. Ale i tutaj największym problemem jest twarz, a to jednak ważny element w artach :'D Cały art jest w bardziej rozmazanym stylu, nie ma ostrych, wyraźnych konturów/cieni, i nagle pojawia się mocno zarysowana twarz. Poza tym nie do końca ma ona jakąś jedną perspektywę i myślę, że to tutaj sprawiło ci problem. Tak naprawdę oczy są pod innym kątem, nos jest kompletnie na prosto, kiedy głowa jest wyraźnie do nas skierowana lekko w bok, no ogółem tutaj się zrobił miszmasz. Zwróć jeszcze uwagę na zęby, w tym przypadku góra wygląda trochę jakby miała je tylko cztery, wypadałoby je podciągnąć aż do końca ust.
Proporcje w przypadku drugiego arta wyglądają całkiem spoko, tutaj się akurat nie przyczepię, ale inaczej to wygląda na arcie "Ja w kuchni" w dodatkowym linku, gdzie no, wyraźnie się wszystko sypnęło :'D Ale wierzę, że teraz będzie coraz lepiej o/ Jeszcze na koniec mała porada - unikaj proszę cieniowania szarymi kolorami na skórze, daje to bardziej wrażenie pobrudzenia niż cienia. I nie bój się pokazywać całych artów, bo na niektórych w tych dodatkowych masz dużą część przyciemnioną, a to nie jest najlepszy sposób na ukrycie mankamentów, jeśli faktycznie takie mamy ;;
Póki co nie mogę ci przyznać rangi, ale jak mówiłam, robisz postępy, cieszy mnie, że się nie poddajesz, keep fighting o/
Obrazek
Awatar użytkownika
Hoshik22

Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:47

Dziękuję za rady, postaram się bardziej,bo następnym razem chciałabym wypaść dużo lepiej 😁
W sumie to miałam zamiar robić coś bardziej w stylu anime,tylko po obejrzeniu ponad 80różnych serii zauważyłam,że postacie tam są bardziej proste,mniej cieniowane itd. Wiem tylko,że napewno wolałabym tworzyć coś bardziej w stylu anime niż realistycznym/ludzi,ale bałam się,że nie będę w stanie zrobić postępów,kiedy nie będę szukała własnego stylu. Teraz dopiero zauważyłam,że przyciemnienie może dawać wrażenie krycia mankamentów,a najbardziej chodziło mi o trenowanie światłocienia 😱
Bałam się też o to,że jak próbowałam rysować w stylu anime,to niektórzy mieli jakieś wątpliwości czy nie kalkowałam, przez co zaczęłam rysować bardziej ludzkie postacie,bo w wielu anime zazwyczaj kreska jest podobna i może dawać złudne wrażenie .
No cóż,mam teraz kolejny powód do trenowania rysunków😀
Hoshizana
Zablokowany