[Ilustrator] - HasQ

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
HasQ

Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2020, 21:17

Coś o mnie:
Mam 15 lat, rysowaniem pasjonuję się od około 2 lat. Moją przygodę z digitalem rozpocząłem niedawno, jakieś 4 miesiące temu. Wiem, że moje prace nie są idealne
(ani nawet dobre), ale chciałem spróbować swoich sił w rekrutacji. Nawet jeśli się nie uda to postaram się zastosować do rad i jeszcze kiedyś tu wrócić. :)
Link nr 1:
https://www.deviantart.com/xhasqx/art/Draw-43-839045001
Link nr 2:
https://www.deviantart.com/xhasqx/art/Art-45-839044861

INFO- W drugiej pracy tło jest z internetu, ja tylko je lekko przerobiłem.
Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

[Od razu mowie, to nie jest obraza czy atak :3]
Na moje, masz jeszcze za mało prac, zawsze prosimy o 3 linki by widzieć też ogólna galerie. To dość pomocne by zaobserwować progres lub mocne strony w artach których nie wybrałeś by się nimi pochwalić w 2 poprzednich linkach. Pomaga to też dostrzec czy masz kłopot w dana rzeczą czy to mała w wpadka w jednej z pracy.
Ogólna anatomia nie jest najgorsza, fajnie że postawiłeś na dynamiczna pozę. Ale postać ma spory problem z częściami na twarzy, usta rysowane jak od frontu a jednak twarz postaci widać w 3/4, uszy są ciut za nisko, oczy skierowane skośno w stronę nosa. Co do cieniowania, kiedy wybieramy baze pod ciebie, z reguły wybieramy coś bledszego nie tak intensywnego by lepiej wyjść z tego koloru, nie cieniujesz czarnym co jest już jakimś fajnym początkiem, ale jednak w postaci brakuje tej przestrzeni, jakiś większych mocniejszych cieni np coś w kierunku bordo, nie można też wywnioskować gdzie jest punk światła i gdzie jest ono najmocniejsze, pobawiłabym cię też takimi kolorami jak pomarańcz.
W drugiej pracy jest już lepiej z doborem kolorów, widać jednak takie niedociągnięcia, gdzie kolor prześwituje (nie ma tam wypełnienia) i widać tło. I znowu anatomia twarzy, za wysoko uszy oraz oczy, nie maja tez wcale kształtu oka choć poszedłeś tu w realizm. I kolor, ponownie, brak źródła światła .
Moja rada, potrenować w szkicowniku np. przez tydzień rysowanie oczu z natury, kolejny tydzień nosa, uszu itd. a później zabierać się za składanie portretów.
Trening rąk reż nie zaszkodzi. Spróbować pocieniować coś używając tylko palety szarości by nadać głębie postaci/przedmiotu bo z kolorem nie radzisz sobie jeszcze tak dobrze.
Uważam że masz potencjał :3
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
Awatar użytkownika
HasQ

Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2020, 21:17

Dziękuje bardzo.
Całkiem niedawno zacząłem rysować ludzi, wcześniej rysowałem krajobrazy i martwą naturę. Staram się przykładać do anatomii bo wiem, że to bardzo ważne.
Niestety mam jeszcze problemy z kolorem i anatomią twarzy( a raczej jej poszczególnymi elementami)ale będę
starał się je naprawić.
Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

Nie ma za co
Rekruterem nie jestem, ale może jakoś pomogłam :3
Nie ma też co się pchać na rekrutacje jak się nie jest pewnych swoich umiejętności a jak sam mówisz "Całkiem niedawno zacząłem rysować ludzi, wcześniej rysowałem krajobrazy i martwą naturę.". Na 100% nie odchodź od rysowania martwej nawet jak rysujesz teraz ludzi, podstaw trzeba się trzymać i warto zawsze ćwiczyć. Anatomia to pierwszy stopień, fajne ja też przyswoić teoretycznie, gdzie są dane mięśnie. Tak jak pisałam wcześniej, dobrze jest zacząć od anatomii prawdziwego człowieka a nie rzucać się na styl animango. Jeżeli dobrze przyswoisz wiedzę standardową łatwiej będzie ci przejść do postaci stylizowanych i wypracujesz własny styl.
Z kolorem to też taki strzał na ślepo, dobrze jest ćwiczyć cieniowanie ołówkiem i w gamie szarości, a później dodawać kolor.
Naprawdę trzymam za ciebie kciuki i mam nadzieję że jeżeli ci się tym razem nie uda to popracujesz nad pracami i wrócisz z czymś co wszystkich zaskoczy :3

A jeżeli chcesz więcej rad, zapraszam cię na nasz serwer discord: https://discord.gg/nanokarrin oraz na serwer poświęcony ilustratorom/animatorom by mogli się podszkolić: https://discord.gg/AtaMbVF
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
Awatar użytkownika
KaraKopiara

Animator (rekruter)

Ilustrator (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Wokalista

Raper

Tekściarz

Animator

Ilustrator

Posty: 116
Rejestracja: 06 gru 2016, 22:58

Hej!
Inlaru już ci trochę przydatnych uwag wypisała, nie będę więc powtarzać po niej. Od siebie dodam że powinieneś bardziej przyłożyć się do lineartu. Jest on dosyć poszarpany, linie są niedokładne, często krzywe, a gdy mamy do czynienia z takim konturem to tym trudniej zrobić porządny coloring. Po artcie z linka nr 1 widać jednak że masz potencjał jeśli chodzi o cieniowanie ubrań, coś się na tym ciuchu dzieje, nie jest to zbieranina przypadkowych plam koloru. Ogólnie wydaje mi się że w rysowaniu korzystasz z refek, słusznie, nie powinno zaczynać się od rysowania z głowy bo wychodzą prawdziwe potworki :D W drugiej pracy coś się popsuło z jakością, po powiększeniu jest bardzo słaba. To pewnie wypadek przy pracy, ale zawsze pamiętaj zapisywać swoje rysunki tak, aby nie traciły niepotrzebnie na jakości.
Niestety na ten moment nie możemy przyznać ci rangi. Mam jednak nadzieję że za jakiś czas wrócisz do nas z nowymi pracami ^^
Zablokowany