Rekrutacja na ilustratora Hoshik22 (4)

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
Hoshik22

Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:47

DiscordID: @Hoshizana#5170
Autor: Hoshizana☆
Poprzednie podejście:viewtopic.php?f=12&t=2482

Link nr 1:
https://www.deviantart.com/hoshik22/art ... -848418073

Link nr 2: https://www.deviantart.com/hoshik22/art ... 1596291625

Link nr 3:


Dodatkowy link:
https://www.instagram.com/hoshizana/


Opis: Rysuję głównie w Sai'u,czasem wspomagam się Kritą. Używam tableta graficznego wacom Bamboo CTH-460 pen&touch. Rysuję na własnym laptopie więc conajmniej raz w tygodniu coś tworzę(zazwyczaj częściej). Będę szczęśliwa,jeśli dowiem się nad czym jeszcze muszę popracować.🙂

Hoshizana
Awatar użytkownika
IkiW

Tekściarz (młodszy)

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Animator (młodszy)

Ilustrator

Posty: 55
Rejestracja: 14 lip 2017, 15:39

Ale śliczne prace 😍
Wasza Wiki <3
Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

Patrząc na poprzednią rekrutacje zrobiłaś spory progress. Poprawiło ci się bardzo technicznie, choć chyba drastycznie zmieniłaś styl, wcześniej twoje prace były bardziej malarskie.
Przeglądając twojego Instagrama mam wrażenie, że jest spora rozbieżność miedzy pracami, nadal szukasz stylu w którym tworzy ci się najwygodniej.
Jak pomysły na prace są naprawdę ciekawe, fajnie że rysujesz nie tylko same postacie a mini scenki. Nadal jednak masz problem z anatomią. Czasem ucieka ci oko, czasem rysujesz za duże dłonie. Trudno coś powiedzieć jak każda twoja praca tak naprawdę jest inna. To tak ogólnie.

Przykład 1: Ciekawy pomysł na prace, dodałabym trochę więcej truskawek, może postać umieścić przy jakichś krzaczkach lub z koszykiem truskawek. Ale, widać że głowa jest zbyt mała w porównaniu do reszty. Brakuje mi bardzo jakichś zagnieceń na sukience, jest zbyt prosta jakbyś trójkąt rysowała. Co do kolorystyki, tło jest zbyt żywe, kolory za bardzo podbite, wyglądają bardzo nienaturalnie, i chyba cieniujesz czarnym? nie rób tego, pobaw się bardziej kolorami.

Przykład 2: Już wygląda ta postać lepiej, ubranko też już fajniej narysowane, super są te wzory. Twarz jednak jest rysowana jakby była od frontu, to oko za bardzo ucieka wprawo, Szyja też nie powinna być umiejscowiona tak bardzo z tyłu, szyje mamy na środku głowy REFKA . Pobawiłabym się bardziej światłem, skoro postać stoi wśród tych lamp fajnie dodać to światło na postaci.

Przykład 3: Znowu, mega fajny pomysł na art. Ale ponownie ten sam problem z materiałem, już o fakturę się nie czepiam, ale tak koszula się nie układa REFKA oraz REFKA 2 Co do anatomii się nie wypowiem, widać że chyba celem zamierzonym było ukryć tułów postaci za torbą (ale możesz mnie wyprowadzić z błędu oczywiście). No i jak mowa o torbie, ona nie ma paska tak? W sensie w jaki sposób się ją nosi?

W żaden sposób nie czuj się obrażana czy cuś ^^"
To tylko może zdanie i możesz się z nim nie zgadzać. Mam nadzieję, że jakoś pomogłam i życzę powodzenia w rekrytacji :3
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
Awatar użytkownika
Hoshik22

Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:47

Dziękuję za wszystkie rady ♥️
Co do 3 obrazka to postać jest narysowana w ten sposób,bo jest to nawiązanie do anime Tower of God.
Khun,bo tak mu na imię siedzi z tobą(coś jakby aktówką) z której wysypują się korony. W odcinku akurat Khun nie siedział,ale pomyślałam,że tak będzie wyglądać fajniej. Nie miałam zamiaru kryć pod torbą postaci😅
Wiem,że anatomia mi się wali,staram się też nie używać zbyt wiele czerni. Tak czy inaczej,cieszę się,że nie ma tragedii,bo faktycznie próbuję znaleść swój własny styl
Hoshizana
Awatar użytkownika
Lizz

Ilustrator (rekruter)

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 49
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:38

Hej hej o/
Jak już wcześniej zostało wspomniane, bardzo miło jest patrzeć, że nadal próbujesz, nadal ćwiczysz i robisz postępy <3 Jest widoczny przeskok między tym, co było przy pierwszej rekrutacji, a tym, co możemy oglądać dzisiaj :D Jeeeszcze jednak czegoś mi brakuje, żeby przyznać ci rangę, ale jesteś już na dobrej drodze!
1.) Są jeszcze widoczne braki w anatomii. Jak tak przeglądam Instagrama, to chyba najczęściej są to niedociągnięcia przy głowie/twarzach. Z reguły dzieje się tak po prostu przez perspektywę, czasami właśnie twarz ucieka za bardzo w bok, nie jest do końca dobrze ustawiona na głowie, co brzmi trochę dziwnie, ale mam nadzieję, że jakoś jest do do załapania xD Chodzi mi o to, że przy niektórych artach cała twarz albo jakiś jej element powinien być troszkę wyżej/niżej, ale u Ciebie raczej dominuje to "wyżej". Na tym drugim arcie trochę za nisko zeszłaś z ustami, co za tym idzie nos też mógłby być troszkę bardziej podciągnięty. Czasem też te twarze po prostu wychodzą zbyt duże, jakby, za bardzo zbliżone (przykład -> Wiem, że animcowe oczy są raczej większych rozmiarów, ale po prostu tutaj nienaturalnie wychodzą poza swoje właściwe umiejscowienie, przez co wkradają się właśnie zgrzyty z wielkością. Do tego jedna ważna uwaga (wracając już do arta z drugiego linku rekrutacji) - o wiele za wysoko ciągnie się linia włosów. Owszem, są wysokie fryzury, ale nie wygląda to tak :'D Jak założysz sobie taki ogromny wianek albo zerkniesz na zdjęcia, raczej w takiej perspektywie nie zobaczysz czubka głowy, po prostu go wtedy nie rysujemy.
2.) Unikaj cieniowania czarnym! Czasem warto wyjść poza ramy, oczywiście w granicach rozsądku, i pobawić się różnymi połączeniami kolorów :D Przykład: biały materiał nie zawsze musi być cieniowany odcieniami szarości, czasem, jeśli oczywiście kompozycja i reszta kolorystyki nam na to pozwala, można się pokusić o cienie wpadające w niebieski czy fioletowy. Możliwości jest wiele, ale jak mówiłam, z głową!
3.) Pobaw się lineartem! W oczy rzuca mi się jeszcze statyczność linii. Mają po prostu tę samą grubość przez całą swoją długość. Ważne, żeby było widać jakiś nacisk piórka, nadać temu jakiejś dynamiczności. Przykładowo ten problem jest na pierwszej pracy, zerknij sobie na zgięcia, czy to materiału, czy to na łokciach.
Tak więc no, ćwiczymy sobie z pomocą refek, odchodzimy od cieniowania czarnym, nadajemy lineartom więcej dynamiki /o/ Dajesz, dajesz, nie przestajesz /o/
Obrazek
Awatar użytkownika
Hoshik22

Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:47

Dziękuję za wszystkie rady ♥️
Poddawać się nie zamierzam napewno :D
Hoshizana
Zablokowany