[Ilustrator] - Wilquu

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
Wilquu

Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2020, 22:00

DiscordID: Wilquu#4073
Autor: Wilquu
Link nr 1:
https://www.furaffinity.net/view/38046831/
Link nr 2:
https://www.furaffinity.net/view/36718449/
Link nr 3:
https://www.furaffinity.net/view/36207340/
Opis: Witam. Wiem że styl, który tu prezentuje może być nieco kontrowersyjny , acz stwierdziłem, że warto spróbować. Rysuje od lat, o ironio antropomorficzne istoty zacząłem rysować relatywnie niedawno i stwierdziłem, że podam je jako linki ponieważ wyglądają lepiej niż moje "ludzkie" prace. Z góry dziękuje za pozytywne czy też negatywne rozpatrzenie. .

Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

Hej, hej!
Fajnie widzieć kolejną osobę, która rysuje coś co nie jest człowiekiem :3
Widzę, że głownie rysujesz w sposób szkicowy, czasem można dostrzec luki w "base coloringu" co może być problematyczne. Nie rozumiem stwierdzenia "styl kontrowersyjny" , jeżeli masz tu na myśli furrasy, to artysta nie powinien się wstydzić tego co tworzy ^^", tutaj daje przykład anime BNA. Fajnie, że wyselekcjonowałeś najlepsze według ciebie prace, jednak polecam jako dodatkowy link podrzuć np konto dA lin IG. Gdzieś gdzie jest zbiór większej ilości twoich prac, można wtedy zobaczyć progres lub że rysujesz nie tylko furrasy i odnajdziesz się w wielu projektach. Bo głównie rysujemy właśnie ludzi.
Postaram się odnieść do poszczególnych prac i z grubsza opisze wspólne problemy.
Widać, że problematyczne jest dalej dla ciebie usytuowanie pyska, w 1 pracy wydaje się zbyt płaski a w dwóch pozostałych wydłużony/wyciągnięty. I wydaje mi się, że rysujesz je w zbyt kanciasty sposób ^^"
Np. ta praca mi się zdecydowanie bardziej podoba i uważam, że jest najlepsza z twojej galerii: https://www.furaffinity.net/view/36962264/ (trochę poszperałam)
Z anatomią nie ma aż tak wielu problemów jedynie te pyski takie zniekształcone ^^"
Chciałabym zobaczyć jakaś twoją prace w bardziej czystszym stylu, nie tak szkicowo i poszarpanie. Choć to brudne cieniowanie bardzo mi się podoba.
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
Awatar użytkownika
Lizz

Ilustrator (rekruter)

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 49
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:38

Hej hej! /o/
Jak już wyżej zostało powiedziane - nie ma się co wstydzić, nie jesteś pierwszą i na pewno nie ostatnią osobą u nas, która z takimi artami się zetknęła i lubi sobie popracować w tym stylu :D
Mimo wszystko tworzymy głównie projekty z ludzkimi postaciami, właściwie nie przypominam sobie projektu z nie-ludzkimi artami, chyba że jestem w błędzie, to proszę mnie śmiało poprawić :'D
W związku z tym prosiłabym cię o podesłanie jakiegoś arta właśnie z ludzką postacią - fullbody, żeby było widać jak u ciebie z anatomią/proporcjami, nie musi być z jakimś super tłem, nie musi nawet mieć tła. Po prostu wrzucasz postać tutaj w tym wątku w nowym poście albo aktualizujesz pierwszy wpis i dajesz niżej znać. Na realizację daję ci 2 tygodnie, czyli do 23.09 włącznie o/
Zaznaczam od razu, że tu nie chodzi o jakieś uprzedzenia czy dyskryminację w kwestii odrębności rysunkowej, po prostu chciałabym możliwie ocenić twoje możliwości realizowania się w naszej grupie, żebyś nie tkwił totalnie uzależniony od projektów z futrzakami, bo byłoby mi szkoda, gdybyś po prostu siedział dla samego siedzenia w grupie i się marnował :<
Tak więc na spokojnie i mam nadzieję, że w przeciągu dwóch tygodni ogarniesz sobie rzeczy <3
Obrazek
Awatar użytkownika
Wilquu

Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2020, 22:00

Hej, dzięki za miłe słowa.
Także no, uznałem że moje poprzednie ludzkie prace nie były dla mnie zadowalające, więc postanowiłem odświeżyć starą postać z cyberpunka. No mam nadzieje że nie wygląda najgorzej i z góry dzięki za odpowiedź :>

Link:
Awatar użytkownika
Lizz

Ilustrator (rekruter)

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 49
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:38

Okej, to jedziemy:
Chwalę mocno za wykorzystanie czegoś nowego, bo dostajemy coś świeżego, co pokazuje twój poziom tu i teraz, a nie coś dużo starszego, w czym, być może, zardzewiałeś, nie praktykujesz, przez co nie oddaje to twoich aktualnych umiejętności w tym zakresie. Tym, co bardzo rzuca się w oczy z błędów jest wcześniej wspomniana już głębia. Fajnie, że masz bogate cieniowanie, nie ma wrażenia jednolitości, ale nadal zostaje w pewnych miejscach za duża płaskość, jeśli mogę to tak ująć. Przy ludzkiej postaci bardzo widać to na przykład na wysokości klatki piersiowej. Po prawej stronie ułożenie płaszcza wskazuje na to, że pod nim znajduje się wyraźny biust, tymczasem pod samą bluzką już się gdzieś zagubił. Linia piersi (podejrzewam, że to to chciałeś nakreślić) układa się w coś w stylu ω (<- pozwolę sobie do pewnej wizualizacji użyć tego znaku, żeby było mniej więcej wiadomo, o co chodzi xD). Obawiam się, że pod żadną bluzką nie znajdziesz takiego zagniecenia materiału :'D Ten element ma bardzo duży wpływ na tę odczuwalną płaskość, więc na przyszłość pokorzystaj sobie z refek, żeby uniknąć na tej wysokości takich błędów. Kolejna rzecz to jej prawa, nasza lewa ręka. Wyszła trochę za krótka, rzuca się to w oczy, zwłaszcza odcinek przedramienia. Wydaje mi się, że szyja też jest nieco za gruba.
Tak poza tą ludzką pracą zwróć sobie uwagę na dociągnięcia kolorów do lineartu, przykładowo na pierwszym obrazku masz dziurę między stołem a postacią ;) Niby szczegół, ale jednak wpływa na estetykę pracy.
Także nie powiem, faktycznie widać w przypadku ludzi niedociągnięcia, a nie ukrywam, że bardzo by mi zależało, żebyś w tym też czuł się trochę swobodniej, żeby z czystym sumieniem dać ci wolną rękę przy projektach, bo jak już mówiłam - takie u nas niestety dominują :'D Widzę w Tobie potencjał, masz zadatki na tę rangę, ale chciałabym jeszcze dać ci trochę czasu na podszlifowanie umiejętności na tym polu. Na ten dzień ci jej nie przyznaję, chociaż od siebie na koniec dodam, że bardzo mi się podoba twój coloring <3
Także twórz dalej, mam nadzieję, że następnym razem będę mogła zostawić ci zieloną okejkę w twoim poście <3
Obrazek
Zablokowany