[Ilustrator] liza v2

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
KanadeQ

Wokalista

Raper

Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2019, 12:31

Powodzenia <3
Awatar użytkownika
Lizz

Ilustrator (rekruter)

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 49
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:38

Hej hej o/
Kurde, tak ten czas szybko leci, że nawet nie wiedziałam, że minął już ten regulaminowy miesiąc x'D Ale jedziemy z tym:
Pierwszym, co mi się przewija we wszystkich pracach to ubytki w estetyce. Są wyjazdy poza kontury (podglądowy obrazek w wątku - białowłosa postać z koczkami + Karma) albo niedociągnięcia i zostawianie pustych przestrzeni (aureola), albo taki "dziobany" lineart (dziewczyna z 3 linku), albo po prostu niedbały coloring (i tu znów wracamy do Karmy), bo zagniecenia na koszuli wyglądają momentami jak randomowe kreski, porozdwajane końcówki cieni (zupełnie niepotrzebnie), momentami też prześwity w nich i niedociągnięcia, linie w dużej części mają też cały czas tę samą grubość, a jednak lepiej się tym pobawić, oczywiście z głową.
Teraz dzieląc po kolei na prace:
- Link 1 - pierwsza rzecz, która się rzuca w oczy, to palec wskazujący. Niemożliwe jest fizycznie takie wykręcenie palca :'D Rysujesz dłoń od zewnętrznej strony na prosto, a ułożenie tego palca jest wyraźnie widziane z boku. Jeśli masz problemy z tym, jak powinno to być ułożone - znowu odsyłam do refek :'D Dłonie akurat są dosyć popularną piętą achillesową, więc o brak takich materiałów nie ma się co martwić. Druga rzecz - brak zarysu szczęki. U postaci z 3 linku fajnie ją widać, wysokość jest okej, więc jeśli tutaj niby istnieje, ale jest zakryta przez włosy, to jest za wysoko :'D
- Link 2 - tu pamiętam, że korzystałaś z refki i trochę się to odbiło, bo tam cały ciężar postaci był przeniesiony na oparcie krzesła, tutaj ono zniknęło i nie ma niczego za plecami, więc trochę meh. Potem jeszcze kwestia ubrań - kieszeń jest bardzo niezależnie położona, jak sobie zajrzysz na spodnie, to od góry najpierw idzie ta linia, gdzie powinien być pasek (sorka, nie jestem krawcową, nie wiem, czy to ma jakąś konkretną nazwę xD) i ta linia + zszycie na boku spodni są ogranicznikami kieszeni. Jeśli istnieją faktycznie spodnie o takim kroju jaki jest na obrazku - okej, zwracam honor, ale przyznaję, że przenigdy takich nie widziałam.
- No i na koniec link 3 - tu się trochę posypało na wysokości klatki piersiowej, bo właśnie linia piersi jest za bardzo obniżona. Serduszko też warto poprawić, bo o wiele lepiej wyglądałoby, gdyby było regularniejsze, ale to znowu kwestia estetyki pracy.
- W tym obrazku, który pojawia się tutaj w wątku (bo nie jestem w stanie zidentyfikować linku, chyba że to losowo wybrany z galerii, to trudno, też go wezmę pod uwagę xD), za bardzo się do niczego nie przyczepię poza tymi wyjazdami poza kontury, jedynie warto poprawić grzywkę, bo wygląda jednak jak gładka powierzchnia, tymczasem są to jednak włosy, więc jakieś pasma byłyby jednak mile widziane ;)
Podsumowując - jeszcze troszkę ci brakuje do przyznania rangi, ale cieszę się, że się nie poddajesz po odrzuceniu, a ćwiczysz dalej <3 Czasem dobrze jest dać sobie więcej czasu niż miesiąc, nie mamy ograniczenia podejść, bo każdy rozwija się w swoim tempie, ale w żadnym razie nie neguję tego podejścia, żeby nie było! Także ćwiczymy dalej i nie poddajemy się! <3
Obrazek
Zablokowany