[Ilustrator] liza

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
liza

Animator (młodszy)

Posty: 10
Rejestracja: 22 kwie 2020, 12:13

DiscordID: liza#0717
Autor: liza
Link nr 1:

Link nr 2:
https://www.deviantart.com/eliskaxy/art ... 1611328554
Link nr 3:

Dodatkowy link: Hej, założyłam ig na rysunki i jest jeden dodatkowy!!! https://www.instagram.com/lizaavas/
Opis: w sumie nic chyba do dodania nie mam, 1 art na event doodlowy, wiec postac nie nalezy do mnie

Obrazek
Awatar użytkownika
Lizz

Ilustrator (rekruter)

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 49
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:38

Yo o/
Niestety jeszcze nie mogę ci przyznać rangi.
Kojarzę, że o pierwszej pracy pisałaś coś, że nie twój styl, a w sumie to to by wypadało pokazać, bo założenia są takie, że będziesz tworzyć w tym, co ci wygodne i znajome. Jeśli skakanie między jednym, a drugim nie jest dla ciebie mega problemem, to okej, czasem przecież można zafundować sobie jakąś odskocznię, ale pamiętaj, że wtedy nie skupiasz się na tym najważniejszym, dominującym. Aczkolwiek muszę przyznać, że chyba ta pierwsza praca wyszła najlepiej. Przyczepiłabym się w niej na pewno cukierka w tle - z lewej strony przed zwinięciem papierka żółty pasek idzie równo z tym okrągłym kształtem, tymczasem z prawej wygląda jak niedokładnie pociągnięta linia. Do tego jeszcze uwaga co do szalika - realnie materiał mamy na planie podłużnego prostokąta i zakładamy, że wzór (w tym przypadku cukierek) powtarza się przez całą długość, ale nie zmienia on swojego rozmiaru, co tutaj na arcie ma miejsce. W takim przypadku rysujemy tylko odpowiednią część tego wzoru, a nie go zmniejszamy.
W drugim arcie pojawia się ten sam błąd co w poprzedniej rekrutacji, jakim są wręcz przylegające do skóry ubrania - i w zasadzie nic w tym dziwnego, bo sama praca też jest zrobiona jeszcze przed poprzednią rekrutacją, co totalnie mija się z celem tego wszystkiego. Na podstawie podanych linków dostajesz wskazówki co robić, czego nie robić w następnych artach, a nie po to żeby wstawiać za miesiąc jeszcze starsze prace :') Jeśli brakuje ci nowej rzeczy żeby były te 3 linki w poście, to serio, nie goń się z tym, zrób sobie na spokojnie jeszcze jeden art w wolnym czasie, a nie wygrzebuj stare, bo chodzi o zrobienie progresu, nie tylko dla siebie, ale jako rekruter też to muszę brać pod uwagę. Posta możesz zrobić zawsze, serio, rekrutacja nigdzie nie ucieka xD Wiem, powtarzam się teraz, ale takich rzeczy powinno się unikać jak ognia, bo są po prostu pointless. Ale jako że w tamtej rekrutacji chyba za dużo o tej pracy nie było, to dorzucę jeszcze, że plamy z krwi wyglądają niestety bardzo nienaturalnie. Nie rozumiem też za bardzo zabiegu pokolorowania lineartu dłoni na szaro? Ponadto żadna bluzka nie układa się w taki sposób, że wbija się między piersi, więc na to też warto zwrócić uwagę.
W chibi przede wszystkim w oczy rzuca się ucho, które dosłownie wystaje z włosów. Tak się po prostu nie dzieje, zwłaszcza, że przed nim nie ma żadnych zwisających kosmyków włosów, tylko są narysowane (zaryzykuję stwierdzenie) wygolone boki. Nie na zero, ale jednak na górze mamy zdecydowanie bujniejsze włosy. Do tego jego lewa, nasza prawa ręka jest troszkę za długa w stosunku do drugiej. Z takich bardziej estetycznych rzeczy ten świecący znaczek jest widocznie poszarpany przy krawędziach, więc polecam użyć sobie jakichś gotowych figur do tego, ewentualnie jeśli tak było, to bardziej to pod koniec dopracować.
I to chyba tyle. Powodzenia następnym razem o/
Obrazek
Zablokowany