[ILUSTRATOR] KaraKopiara

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
KaraKopiara

Animator (rekruter)

Ilustrator (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Wokalista

Raper

Tekściarz

Animator

Ilustrator

Posty: 116
Rejestracja: 06 gru 2016, 22:58

Autor: Kara
Link nr 1:
Link nr 2:
Link nr 3:
Link nr 4: https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... rysku3.png
Dodatkowy link: świętej pamięci fanpejdż XD https://www.facebook.com/karolinatries/
Opis:Nie ukrywam, najbardziej lubię rysować chibiaki, ale powoli przekonuję się do fullbody. Nie mam zbyt rozbudowanego digitalowego portfolio, za to mam jeszcze problemy z anatomią, ale się staram :]

Kadan

Ilustrator

Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2016, 15:53

Elo, wybacz że tak późno, dopiero kilka dni temu zauważyłem że moje wymagania wystrzeliły rakietą w kosmos i musiałem je ściągać ponownie na ziemie, lecz też nie mam zamiaru przez to minimalizować wypowiedzi w stosunku co zauważyłem, bo to ci się przyda cnie?

Zacznijmy może od tego że mimo iż twoje oko doskonale widzi przedmioty 3d, mózg może nie być jeszcze przyzwyczajony do przesłania takiego obrazu do ręki przez co anatomia w Twoich rysunkach cierpi, dlatego najlepiej będzie jeśli będziesz używać linij pomocniczych, figur geometrycznych i figur przestrzennych na całej postaci, po czasie powinnaś zacząć zapamiętywać dany wygląd i będzie można już po woli się ich pozbywać (stopy Ytnej z innej perspektywy w stosunku do reszty ciała, kostki cieńsze niż nadgarstki o różnej szerokości, tył włosów wystająca dalej niż nos, perspektywa dolnej części sukienki prawie narysowana na wprost, nie idzie zgodnie z resztą tułowia). Następnie mamy mało dynamiczny lineart - linia często monotonna o tej samej grubości nie licząc typowych zakończeń dzięki używaniu tabletu. Światłocienie o zróżnicowanym nasileniu światła w miejscach gdzie jest ono bardzo podobne i nieprzemyślenie ich - niewiadome gdzie na rysunku dokładnie pada światło. Mamy także bardzo mocne kolorowanie które samo w sobie nie jest złe lecz w miejscach gdzie kolor jest zblendowany i nagle nachodzi kolor nałożony pędzlem o bardzo dużej twardości, kończący się gdzieś w początku połowy zblendowanej powierzchni - zaczyna wyglądać to niechlujnie.

Mimo powyższych rzeczy posiadasz czysty lineart, linie nigdzie nie odstają (a przynajmniej nie mam zamiaru na siłę ich szukać, hue), potrafisz posługiwać się kolorami by rysunek nie był mdły bądź aż nadto kolorowy a także przywiązujesz uwagę (może nawet nieświadomie) do marszczeń na ubraniach dzięki czemu lepiej się patrzy na rysunek. Posiadasz wielkie doświadczenie w projektach od strony rysownika, wiesz na pewno że twoja fotorealistka rozmiękcza nam nogi i zrobiłaś niemałe postępy od zeszłego roku w mangowym stylu, witam w gronie ilustratorów.
Zablokowany