Jak zostać reżyserem scenek? [Zasady]

(Tylko dla członków NanoKarrin)

Moderator: Opiekunowie reżyserów scenek

Regulamin forum
- Rekrutacja zaakceptowana
- Rekrutacja odrzucona
Awatar użytkownika
Nanoha
Król
Król

Reżyser scenek (rekruter)

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek

Aktor

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Posty: 158
Rejestracja: 08 paź 2016, 07:40

Ostatnia zmiana: 15.08.2019

Mimo że startujesz na reżysera, nadal możesz grać główną rolę! W odróżnieniu od innych rekrutacji, ten dział jest tylko działem informacyjnym, wszystko odbywa się w Twoim temacie w dziale Dubbingowo :)


Co musisz zrobić, aby uzyskać rangę reżysera scenek?
 • 1. Znajdź scenkę, którą chciałbyś usłyszeć w polskiej wersji. Sprawdź, czy twórcy udostępnili soundtrack, ewentualnie czy jesteś na tyle pomysłowy, aby go czymś zastąpić i kto mógłby stworzyć ścieżkę dźwiękową.
  2. Zastanów się, jaki głos w jakiej roli byś widział.
  3. Jeśli na tym etapie czujesz, że jesteś zwycięzcą, złap mnie na Discordzie/Facebooku i powiedz mi, że chcesz zacząć swój własny projekt! Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł się do mnie dobić, pisz do Pchełki!
  4. Wypytam Cię o kilka organizacyjnych aspektów i jeśli wszystko będzie ok, powiem, że możesz założyć temat w dziale "Dubbingowo -> Scenki" z adnotacją [No.1].
  5. Tak, tak! Mimo że to Twój pierwszy projekt, dla mnie jest to oficjalne przedsięwzięcie, które po odpowiednich instrukcjach i moich podpowiedziach, wleci na kanał! :)
  6. Zakładając temat, będziesz musiał wskazać obsadę oraz ekipę, więc proponuję w międzyczasie złapać jakiegoś dialogistę i dźwiękowca do pomocy!
  7. Jeśli nie wszystkie role będziesz miał obsadzone, będziesz mógł prowadzić CASTING.
  8. Do nagrań projektowych najlepiej stwórz sobie jakiś folder na Gdrivie, tak, abyś wszystko miał w jednym miejscu, bez posiadania 1000 różnych linków, które giną w akcji. Poinstruuj swoich aktorów, jak mają podpisywać nagrania, aby było to czytelne później zarówno dla Ciebie, jak i dźwiękowca.
  9. Pewnie będzie milion poprawek i na nagrania długo będziesz czekał. NIE MARTW SIĘ! BĄDŹ CIERPLIWY, A ENERGIA WSZECHŚWIATA ZROBI RESZTĘ!
  10. Co tydzień potrzebuję mieć raport z postępów. Nawet jeśli nic się nie dzieje, powiedz mi o tym.
  11. Jako Twój opiekun przy pierwszym projekcie jestem tu dla Ciebie, więc nie bój się pytać, prosić o pomoc, nawet przy ewentualnym szukaniu różnych dźwięków dla dźwiękowca, OST, pomysłów dla dialogisty jak coś przetłumaczyć, czy przy sprawdzaniu nagrań :)

Co się stanie, jak skończysz projekt?
IMPREZA! Skończony projekt oznacza taki, który ja już sprawdzę z milion razy po milionie poprawek. Ekhm. Przygotowujesz materiały do publikacji, zapisujesz w kolejkę publikacji i potem jarasz się pozytywnymi komentarzami <3 i rangą Reżysera scenek!

Pytania i Odpowiedzi dotyczące rekrutacji na reżysera
 • Nie bój się zapytać w tym temacie, jeśli masz jakiś problem.

Kontakt
 • PAMIĘTAJ, ŻE MAMY BYĆ W CIĄGŁYM KONTAKCIE!!

Powodzenia,
Nano
ODPOWIEDZ