[DIALOGISTA] Haseki

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Haseki

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku

Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2016, 00:29

No hej!

https://docs.google.com/document/d/1_J9 ... sp=sharing:
Link do oryginalnej scenki:

Awatar użytkownika
nouwak

Dialogista (rekruter)

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 109
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:28

No hej.

Dobra... Generalnie powiedziałbym, że nie jest źle. Parę uwag jednak bym miał. Trochę niefortunnych wyrażeń wzięło się z tego, że główne bohaterki są dziewczynami, a większość podstawowych form rzeczowników i nie tylko ma rodzaj męski. Niemniej z lidera można zrobić liderkę, a profesor, zamiast mówić "któryś z was" czy "któraś z was" może mówić bardziej neutralnie "któreś z was" (albo jeszcze lepiej "ktoś z was", bo tego pierwszego nie jestem pewien). Do kłapów też generalnie nie mam specjalnie zastrzeżeń, ale mam wrażenie, że część kwestii profesora jest za krótka - mimo iż jego kwestie są przeciągane i mocno przesadzone to i tak chyba trochę za krótkie w polskiej wersji. Czasem też wypadałoby bardziej uspójnić kwestie. "Prawdziwy łowca musi być strategiem, wykształcony, i mądry." - tu by się przydały albo trzy przymiotniki albo rzeczowniki. Jeśli nie są równoważne, to lepiej byłoby to trochę inaczej ująć, być może zamienić którąś z cech na coś innego pasującego, jeśli nie da się dosłownie. Zabrakło też paru przecinków, ale to już czepianie się.

Także wiele więcej nie mogę rzec, a jedynie pogratulować młodszego dialogisty.

Dobra, jednak mogę coś jeszcze rzec. Do ciebie i przyszłych rekrutów. Ustawiajcie uprawnienia do komentowania, bo to już trzeci scenariusz rekrutacyjny pod rząd z niewłaściwie ustawionymi uprawnieniami!

Jestę ustonogię.
Zablokowany