[Dialogista] Quadarion

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Awatar użytkownika
Quadarion

Dialogista

Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2019, 22:51

Link do scenariusza: https://docs.google.com/document/d/1fH2 ... sp=sharing
Link do pierwszej scenki:
Link do drugiej scenki:

A więc jestem całkiem zadowolony ze scenariuszy. Nie byłem pewny czy długość pierwszego wystarczy, więc na pierwszy wypadek napisałem kolejny, krótszy.
Dla przejrzystości pozaznaczałem jeszcze odpowiednie fragmenty tabelki kolorami, coby było ładnie i żeby trudniej było się zgubić.
Wszystkie dialogi czytałem parokrotnie na głos, starałem się dopasować długość tekstu i kłapy możliwie najlepiej.

Teraz pozostaje mi tylko oddać całość do oceny okiem eksperta.
Awatar użytkownika
nouwak

Dialogista (rekruter)

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 109
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:28

Hej, dzięki za wzięcie udziału w rekrutacji. Faktycznie, scenariusz jest całkiem przyjemny. Tradycyjnie więcej uwag i porad masz w komentarzach samego dokumentu.

Natomiast skupiając się na ogółach. Moim zdaniem samo tłumaczenie jest fajne, w miarę swobodne, nie przywiązujące się do dosłownego znaczenia, a oddające sens. Bardzo podoba mi się też, że zachowujesz humor i sensownie rozwiązujesz gry słowne. Co do kłapów też nie jest źle. Zachowujesz pauzy i długość kwestii. Jak na mój gust część kwestii mogłaby być trochę krótsza, bo mogą się nie do końca zmieścić, ale nie jest źle.

Jakbyś jeszcze zerknął na te komentarze, to chętnie dostałbym odpowiedzi na niektóre pytania, które tam zadałem, w szczególności "Czemu nie Asasyn?" :)

No i w sumie tyle. Błędy nie są na tyle poważne, żeby się nad tobą pastwić, więc przyznajemy ci rangę dialogisty i zachęcamy do brania udziału w projektach. Być może znajdziesz reżysera do tych scenek, albo wręcz samemu zaczniesz przygodę z reżyserią. Zgłoś się na Discordzie po nową rangę. Pamiętaj też, że zawsze możesz swoje scenariusze podsyłać rekruterom albo innym dialogistom i w ten sposób jeszcze je lekko doszlifować.
Jestę ustonogię.
Zablokowany