[Dialogista] SundaY

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Awatar użytkownika
Akir4a

Reżyser scenek

Dialogista (młodszy)

Posty: 21
Rejestracja: 27 lip 2019, 16:54

Link do scenariusza: <https://docs.google.com/document/d/1bWd ... sp=sharing>
Link do pierwszej scenki: <

Link do drugiej scenki: <

Cóż nigdy nie próbowałem pisania dialogów, raczej podchodził we wszelkich próbach dość spontanicznie, ale ostatnimi czasy naprawdę zacząłem wkręcać się we wszelkiego rodzaju animacje. Zaczęło się w sumie skromnie od rysunków, które potem zacząłem rysować nałogowo. Następnie doszło do tego że dzięki youtube poznałem ludzi którzy naprawdę czerpali niesamowitą frajdę z tego co robili i samo ( chociaż ciężkie animowanie ) zainspirowało mnie jeszcze bardziej. I tak oto jestem tutaj z celem zostania reżyserem, spełniania swoich marzeń i wypuścić Polski dubbing Hazbin Hotel. Może kiedyś jak będę już wystarczająco dobry stworzę swoją własną animację i będę mógł ją wyreżyserować :D. A pisanie dialogów? No cóż, dla reżysera przydatna sprawa :D

( Z góry też przepraszam za jakość pliku ale po przerzuceniu go z worda na którym go pisałem, trochę się pomieszał i nie wygląda tak estetycznie jak normalnie po jego napisaniu. Starałem się jak mogłem żeby go doprowadzić do ładu na google doc. Następnym razem gdybym miał pisać nie zrobię tego błędu i raczej napiszę go od razu w dokumentach google. )
Ostatnio zmieniony 31 lip 2019, 22:23 przez Akir4a, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nouwak

Dialogista (rekruter)

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 109
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:28

Dobra, to daj jeszcze w dokumencie uprawnienia do komentowania, żebyśmy mogli umieszczać uwagi :)
Jestę ustonogię.
Awatar użytkownika
Akir4a

Reżyser scenek

Dialogista (młodszy)

Posty: 21
Rejestracja: 27 lip 2019, 16:54

Powinny już działać komentarze . Sorki w sumie to jestem laikiem jeżeli chodzi o google doc. , mam nadzieję że wszystko już działa jak powinno :D
Awatar użytkownika
nouwak

Dialogista (rekruter)

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 109
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:28

Dobra, w takim razie po małych perturbacjach przechodzimy do sprawdzania :)

Jak dla mnie na pewno na plus kłapy. Nie jest idealnie, ale widać, że zwracasz na nie uwagi, starasz się dopasować i dajesz pauzy w odpowiednich miejscach. To się chwali. Odnośnie samego tłumaczenia też nie jest źle, ale znalazłem trochę zbyt dosłownych tłumaczeń i wyrażeń, które po polsku nie brzmią zbyt zgrabnie. Postaraj się czytać na głos kwestie i zwracać uwagę, czy faktycznie byś coś takiego powiedział, czy to brzmi naturalnie.

Mam wrażenie, że widać, że jesteś dużo bardziej entuzjastycznie nastawiony do Hotelu Hazbin. Scenariusz do scenki z niego wydaje mi się dużo lepszy niż do Naruto. Choć może to też kwestia długości. Ale podoba mi się, że w Hotelu każda postać ma swój wyraźny styl wypowiedzi - arcyłotr, luzaczka, minionki. Widać to nawet w doborze słów w scenariuszu. W porównaniu z tym Naruto wydaje mi się dużo bardziej sztywne i nienaturalne.

Jeśli faktycznie wcześniej nie zajmowałeś się dialogami, to wydaje mi się, że całkiem dobrze ci poszło. Możliwe, że pomogło ci zainteresowanie animacją. W każdym razie witamy w grupie jako młodszy dialogista. Pisz scenariusze i zdobywaj doświadczenie, to wkrótce zdobędziesz pełną rangę. A co do projektów, to mam wrażenie, że już jakaś ekipa tworzy coś z Hotelu Hazbin, więc może możecie połączyć siły?
Jestę ustonogię.
Zablokowany