Dialogista Lirveni

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Awatar użytkownika
Lirveni

Reżyser scenek

Dialogista

Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2019, 13:21

Link do scenariusza: Scenariusz pierwszy: https://docs.google.com/document/d/1Jae ... sp=sharing

Link do scenariusza: Scenariusz drugi: https://docs.google.com/document/d/1ZWb ... sp=sharing

Link do oryginalnej scenki: Do pierwszej:
Link do oryginalnej scenki: Do drugiej:

Okej, a więc podejście drugie. Czuję, że jest lepiej, a przynajmniej mam taką nadzieję. Chciałabym jedynie zaznaczyć, że nie dawałam reakcji typu: westchnięcie itp., gdyż mówiono mi, że tego nie trzeba dawać, bo aktor powinien się połapać, co i jak, więc stosuje się do rad innych osób. Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.
;)

Awatar użytkownika
Budyś

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Animator

Posty: 67
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:41

Hej!

Powiem Ci, że dialogi są śliczne. Bardzo ładna scenka i bardzo przyjemne tłumaczenie (tylko trochę krótkie). Nie widzę większych problemów w Twojej pracy, a jako że jest to Twoje drugie podejście to zdecydowanie się rozwinęłaś! W oczy rzuciło mi się tylko pozostawianie pewnych wyrazów, które łatwo można przenieść na nasze realia, mimo że pozornie są one "nieprzetłumaczalne". Nie bój się bawić takimi rzeczami, w grupie na pewno ktoś Ci doradzi, jeśli będziesz miała jakieś wątpliwości. Jestem pewny, że jesteś do tego zdolna, bo z powtarzającymi się wypełniaczami japońskiej mowy poradziłaś sobie znakomicie! Żadna sokka Ci nie straszna.

Generalnie pozostawianie reakcji bez wpisu do scenariusza nie jest błędem, ale zrobisz aktorom olbrzymią przysługę, wpisując chociażby "<reag>" w tekście. To nic wielkiego dla dialogisty, a oszczędzimy reszcie ekipy stresu :D

Witaj w grupie, Młodsza Dialogistko!
Obrazek
Awatar użytkownika
Lirveni

Reżyser scenek

Dialogista

Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2019, 13:21

Hejo!

Bardzo dziękuję, miło mi to słyszeć! Aż się na serduszku ciepło robi! Cieszę się, że jest postęp, przyłożyłam się do rad, które otrzymałam i tak oto pykła ta scenka ;)

Z pewnością następnym razem dodam reakcje, to żaden problem ;)
Awatar użytkownika
nouwak

Dialogista (rekruter)

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 109
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:28

To ja tylko dodam, że jeśli chodzi o nie dodawanie reakcji, to miałem coś nieco innego na myśli. Chodziło mi o to, że nie trzeba dawać dokładnych reakcji w rodzaju *ryk ranionego bawołu postrzelonego w podudzie tylnej prawej nogi*, tylko właśnie krótkie *reag*. Aktor połapie się, jaki dźwięk ma wydać, ale warto mu pomóc zaznaczając, w których momentach te odgłosy są :)
Jestę ustonogię.
Awatar użytkownika
Lirveni

Reżyser scenek

Dialogista

Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2019, 13:21

Rozumiem, ale jakoś wyszło tak, że się pogubiłam już, bo jedni mówili, aby dodać, a inni, że nie trzeba i jakoś tak wyszło. Następnym razem naprawię ten błąd ;)
Awatar użytkownika
Oku

Reżyser scenek

Tekściarz (młodszy)

Dialogista

Animator (młodszy)

Posty: 27
Rejestracja: 29 lis 2016, 17:22

Z własnego doświadczenia polecam dodawać, sam nie dawałem, ale w praktyce aktorzy lubią pomijać niektóre takie reagi xD
Obrazek
Zablokowany