Dialogista - Mersin v2

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Awatar użytkownika
Mersin

Aktor

Raper

Dialogista (młodszy)

Animator (młodszy)

Posty: 23
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:33

Link do scenariusza: https://docs.google.com/document/d/1uFq ... sp=sharing
Link do oryginalnej scenki:

Podchodzę po raz drugi, doświadczenia dalej nie wiele, jednak w między czasie potłumaczyłem sobie trochę i coraz swobodniej mi się to pisze :)
Co do konkretnej scenki, malutki zgryz był na początku z cytatem Pascala i Ortegi, jednak po głębszym doszukaniu udało mi się oddać myśl mieszcząc się w czasie, no może w przypadku Ortegi, nie było aż takiego problemu.
Nie byłem pewien co do scen walk i jęków postaci, na samym początku w komentarzach bardziej odnosiłem się do konkretnych dźwięków, jednak uznałem że aktorzy potrafili by to odegrać i bez nich.
Kończąc wywód, samo anime kocham, więc tą scenkę aż przyjemnie się tłumaczyło :]
Awatar użytkownika
Mersin

Aktor

Raper

Dialogista (młodszy)

Animator (młodszy)

Posty: 23
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:33

Ściągnęli oryginalną scenkę, link do nowego video :
Awatar użytkownika
Budyś

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Animator

Posty: 67
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:41

Widać zdecydowaną poprawę w Twoich umiejętnościach! Zaczynasz nabierać wprawy. Jedak chciałbym Cię poprosić o jeszcze jedno podejście do rekrutacji. Wciąż mogłem znaleźć w scenariuszu większe problemy z kłapami. Musisz być bardziej świadomy tego co piszesz. Mimo że coraz lepiej idzie Ci naturalny przekład kwestii, to niektóre zdania wydają się nie na miejscu, jakbyś między wierszami bardzo solidnych dialogów zostawił kilka bubli. Trochę szkoda pracy, więc uważnie sprawdzaj, co wypisujesz.

Czekam na kolejne podejście!
Obrazek
Awatar użytkownika
Mersin

Aktor

Raper

Dialogista (młodszy)

Animator (młodszy)

Posty: 23
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:33

Dzięki za rozpatrzenie, trafne uwagi i czas.
No cóż, w takim razie widzimy się przy następnym podejściu, może jeszcze przed Aishi, a jak nie to będę pisał dialogi w salce :D
Trzymaj się!
Zablokowany