[Dialogista] Rekrutacja Roronoa v2

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Link do scenariusza: https://docs.google.com/document/d/1eMW ... sp=sharing [posiada korektę]
Link do oryginalnej scenki:

Link do scenariusza: https://docs.google.com/document/d/1rb0 ... sp=sharing [posiada korektę]
Link do oryginalnej scenki:

Link do scenariusza: https://docs.google.com/document/d/1KbV ... sp=sharing
Link do oryginalnej scenki:

Link do scenariusza: https://docs.google.com/document/d/1wfL ... sp=sharing
Link do oryginalnej scenki:

Jest to moje drugie podejście pod tą rangę, więc za pierwszym razem myślałem, że to będzie takie proste, że łatwo i sprawnie się to robi, bo przecież co w tym takiego trudnego? Ale no pomyliłem się xD

Gdy dostałem informacje zwrotną co było źle, na co zwracać uwagę, a co można czym zastąpić, lub co jest w ogóle nie potrzebne, zacząłem ćwiczyć pod względem merytorycznym i żeby to miało "ręce i nogi".

Teraz gdy usiadłem kolejny raz do dialogów, myślę, że jest choć trochę poprawy - jeśli porównując wcześniejszą rekrutację z teraźniejszą :D

Ostatnio zmieniony 11 lut 2020, 23:36 przez Roronoa, łącznie zmieniany 2 razy.
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Awatar użytkownika
NokaSami

Wokalista

Tekściarz (młodszy)

Instrumentalista

Ilustrator

Posty: 20
Rejestracja: 06 wrz 2017, 14:15

Powodzenia UwU
Subscribe to PewDiePie
Awatar użytkownika
Red Queen

Posty: 52
Rejestracja: 25 sty 2017, 13:04

Proszę, przejrzyj jeszcze raz dialogi do DL (nie wiem jak z SAO, ale mogą mieć podobne błędy) - wiele kwestii brzmi nienaturalnie, do tego występują błędy logiczne (m. in. Sakamaki i Mukami nie byli atakującymi, TO ONI zostali przez Protoplastów zaatakowani + nazywanie "ludźmi" rodzinę wampirów, kiedy wszyscy w pomieszczeniu wiedzą, że to wampiry??);; Postaraj się też bardziej zwracać uwagę na wszelkie literówki, braki znaków interpunkcyjnych, etc. - takie błędy mocno utrudniają osobom nagrywającym pracę.

Do tego nie wiem, czy scenariusz po korekcie nadaje się do sprawdzenia podczas rekrutacji - powinien być chyba nieruszany :?
Obrazek
Jesteście przeżytkiem tego świata.
Dinozaurami.
Będziecie żyć dostatnio, aż nadejdzie koniec.
A ja? Będę waszym meteorem.
Awatar użytkownika
Oku

Reżyser scenek

Tekściarz (młodszy)

Dialogista

Animator (młodszy)

Posty: 27
Rejestracja: 29 lis 2016, 17:22

Żeby nie było dialogi do diabolika, pierwsza i drugie, są wersją poprawioną po mojej korekcie o/
sprawdzałem głównie kłapy, bo na resztę nie miałem czasu i było już późno xD
Obrazek
Awatar użytkownika
nouwak

Dialogista (rekruter)

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 109
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:28

Dobra, sprawdziłem dwa ostatnie scenariusze, bo były jako jedyne bez korekty, a ich długość jest wystarczająca do rekrutacji. Tradycyjnie bardziej szczegółowe uwagi są w samym dokumencie.

Jeśli chodzi o to, co ci dobrze wychodzi, to kłapy. To już pokazałeś przy poprzednim podejściu do rekrutacji i tu dalej ciężko się do czegoś przyczepić.

Przejdźmy więc do mięsa, czyli języka i stylu. Moim zdaniem w tym obszarze masz jeszcze pole do poprawy. Niestety dalej widać momentami zbytnią dosłowność - zwłaszcza jeśli chodzi o szyk. To, co zadziała po angielsku, po polsku już niespecjalnie dobrze będzie brzmieć. Zwracaj uwagę na to, do czego odnoszą się różne fragmenty zdania i staraj się je dawać gdzieś blisko tego. Taki prosty przykład - "Stał obok stolika ze zbolałą miną" - najbardziej intuicyjnie zrozumiałoby się, że to stolik miał zbolałą minę, choć jak się pomyśli, to oczywiste jest, że stolik nie może mieć miny, więc chodzi o podmiot, który jest obecny jedynie w formie męskiej czasownika. Więc lepszym zdaniem byłoby "ze zbolałą miną stał obok stolika".

Druga uwaga, to mam wrażenie, że używasz mocno literackiego stylu. Wiele twoich zdań nie brzmi jak mowa potoczna i przez to wydaje się nie miejscu. Czasem można to wybaczyć (np. w bardziej podniosłych momentach), ale przeważnie powoduje pewien dysonans.

Tak w ogóle, to nie żebym cię podpuszczał, ale nie odważysz się wyreżyserować tej ostatniej scenki na kanał :D

No i powiedz ty mi, co ja mam z tobą zrobić? Generalnie wydajesz mi się tak na granicy, jeśli chodzi o umiejętności. No ale dobra, dam ci pewne wotum zaufania, bo wydajesz się ambitny i angażujesz się w to, co robisz. Przydzielam więc rolę "młodszego dialogisty". Pisz dialogi, dawaj do sprawdzenia bardziej doświadczonym dialogistom, zdobywaj doświadczenie, a prędzej czy później czeka cię pełna ranga.
Jestę ustonogię.
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Aaaa dziękuje <3

i tak, wyreżyseruje to XD
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Zablokowany