[Diagolista] Piekarnikot

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Awatar użytkownika
Piekarnikot_

Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2019, 16:52

Link do filmu:
Link do scenariusza:
https://docs.google.com/document/d/1Bzy ... sp=sharing
Link do filmu:
Link do scenariusza:
https://docs.google.com/document/d/1lon ... sp=sharing
Link do filmu:
Link do scenariusza:
https://docs.google.com/document/d/166M ... sp=sharing

Hej!
Jestem już dialogistą w innej grupce, więc postanowiłam, że tu również spróbuję swoich sił. Wszystkie filmy razem mają więcej niż 6 minut, więc powinny się zaliczać. Wszystkie scenariusze zostały ponownie sprawdzane przeze mnie, czyli można powiedzieć, że są po korekcie. Czekam na wynik!
Ostatnio zmieniony 19 cze 2020, 20:12 przez Piekarnikot_, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kiedy ponosisz porażkę, musisz zrozumieć, dlaczego do niej doszło, i iść dalej!"
- Naruto Uzumaki
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Włącz, proszę, uprawnienia do komentowania we wszystkich trzech docach, żeby można było w nich dopisywać uwagi
Awatar użytkownika
Piekarnikot_

Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2019, 16:52

Alisun pisze:
19 cze 2020, 18:38
Włącz, proszę, uprawnienia do komentowania we wszystkich trzech docach, żeby można było w nich dopisywać uwagi
Już powinno działać (wnioskuje po tym, że już u mnie działa).
"Kiedy ponosisz porażkę, musisz zrozumieć, dlaczego do niej doszło, i iść dalej!"
- Naruto Uzumaki
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

U mnie dalej pokazuje, że trzeba prosić o dostęp.

Czy jak jesteś w docu i klikniesz niebieski przycisk "Udostępnij" w prawym górnym rogu, to czy jest u Ciebie napisane: "Każdy użytkownik internetu mający ten link może komentować", czy treść jest inna?

Jeśli jest inna, np. ""Każdy użytkownik internetu mający ten link może wyświetlać", to kliknij w "Zmień" pod tym tekstem, a następnie na "Przeglądający" i to zmień na "Komentujący", a potem zatwierdź. Ewentualnie jak u Ciebie wygląda to menu trochę inaczej, to możesz jeszcze sprawdzić tak jak jest w Szkółce dialogowej: https://rekrutacja.nanokarrin.pl/docs/dialogigdrive, gdzie są screeny z menu Google Drive'a
Awatar użytkownika
Piekarnikot_

Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2019, 16:52

Alisun pisze:
19 cze 2020, 19:18
U mnie dalej pokazuje, że trzeba prosić o dostęp.

Czy jak jesteś w docu i klikniesz niebieski przycisk "Udostępnij" w prawym górnym rogu, to czy jest u Ciebie napisane: "Każdy użytkownik internetu mający ten link może komentować", czy treść jest inna?

Jeśli jest inna, np. ""Każdy użytkownik internetu mający ten link może wyświetlać", to kliknij w "Zmień" pod tym tekstem, a następnie na "Przeglądający" i to zmień na "Komentujący", a potem zatwierdź. Ewentualnie jak u Ciebie wygląda to menu trochę inaczej, to możesz jeszcze sprawdzić tak jak jest w Szkółce dialogowej: https://rekrutacja.nanokarrin.pl/docs/dialogigdrive, gdzie są screeny z menu Google Drive'a
Już powinno być dobrze
"Kiedy ponosisz porażkę, musisz zrozumieć, dlaczego do niej doszło, i iść dalej!"
- Naruto Uzumaki
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Tak, teraz już działa. Dzięki za szybkie poprawienie. :)

Dopisałam trochę komentarzy we wszystkich trzech scenariuszach.

Wyjaśnię je tutaj trochę obszerniej. Na przykład, gdy jakaś postać robi przerwy w zdaniu warto jest je zaznaczać. Aktorowi łatwiej będzie się połapać, jak ma podzielić dany tekst podczas nagrywania kwestii. Nie polecam zaznaczać takich pauz przecinkami, bo wtedy ciężko odróżnić zwykłą interpunkcję od tej, która ma oznaczać dłuższą przerwę w zdaniu. Patrzenie na kłapy, a nie tylko na czas, jest również istotne, ponieważ unikniemy wtedy złego rozstawienia na kłapy, które na przykład może wylądować w połowie wyrazu lub brzydko podzielić sens zdania.

Zdarzało Ci się, że parę kwestii było za długich albo za krótkich. Zaznaczyłam tylko niektóre z nich. Nawet jak nie widać kłap, to czasowo mniej więcej powinno się zgadzać. Jeśli damy trochę dłuższą kwestię, gdy twarz mówiącej postaci nie jest widoczna, to zwykle nic się nie stanie, bo będzie można wykorzystać np. te oryginalne pauzy i aktor będzie miał czas na powiedzenie całej kwestii. Jednak i to wtedy warto zaznaczyć, że np. ma zignorować daną pauzę i mówić bez przerw. Natomiast jeśli kwestia będzie stanowczo za krótka, to będzie za dużo wymuszonej ciszy.

Wybiórczo zaznaczałaś reakcje, a masz już świadomość, że się je zaznacza, bo robiłaś to w niektórych miejscach. A jak już zaczęłaś, to warto zaznaczyć wszystkie, a nie tylko pojedyncze. ;) Pobaw się również synonimami i parafrazowaniem zdań, bo masz np. tendencję do nadużywania "Ale" zwłaszcza na początku zdań.

Czasem zbyt mocno trzymasz się tłumaczenia - czy to angielskiego z napisów czy obecnego polskiego z internetu. Idziesz jednak w dobrym kierunku, bo widać, że w niektórych miejscach już fajnie odbiegałaś od tego, co było w napisach, ale zachowywałaś przy tym oryginalny sens wypowiedzi. Oby tak dalej. :)
Awatar użytkownika
nouwak

Dialogista (rekruter)

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 109
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:28

Hej, na tę chwilę jeszcze nie możemy ci przyznać rangi. Głównie ze względu na problemy z kłapami - zwróć uwagę zarówno na czasy, jak i na pauzy. Ale też przez zbyt dużą ilość zbyt dosłownych tłumaczeń. Niestety każdy język ma swoją specyfikę i często trzeba parafrazować, żeby nie wprowadzać do scenariusza nienaturalnie brzmiących kwestii.

Myślę, że Alisun dobrze wytłumaczyła zarówno w komentarzach jak i poście powyżej na co powinnaś zwracać uwagę. Myślę, że jeśli jeszcze trochę popracujesz nad warsztatem, wtedy spokojnie zdobędziesz rangę :)
Jestę ustonogię.
Zablokowany