[Dialogista] Włóczykij

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Awatar użytkownika
Rest

Aktor

Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2019, 00:00

DiscordID: \/\/łóczykij #6794
Link do filmu:
Link do scenariusza:https://docs.google.com/document/d/1nJa ... sp=sharing
Link do filmu:
Link do scenariusza: https://docs.google.com/document/d/13VK ... sp=sharing

Szczerze mówiąc nie miałem robić Gigguka. Miałem się zająć początkowo samym "Przyjacielem", ale w końcu zdecydowałem że wezmę się także za Tokyo Ghoul w 5 minut (głównie z tego powodu, że NK tego nie zdubbingowało). Oba scenariusze diametralnie się od siebie różnią, dlaczego? Jeden był robiony w czerwcu, a ten pod koniec sierpnia, nauka i obowiązki (i przyjemności) przejęły górę nad tym co robię i dlatego wygląda to na szybko robione, i po prostu brzydkie, jednak mam nadzieję że raczej nie będzie to przeszkadzać. Także enjoy i czekam na wyniki.

PS. Po przejrzeniu polskich napisów w Tokyo Ghoul nie spodziewałem się że niektóre rzeczy jak "hej piękna" już są. :>
4Lajf

Dialogista (młodszy)

Animator (młodszy)

Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2019, 12:06

Cześć, wszystkie szczegóły opisałem w dokumentach a teraz skupmy się na ogóle.
Z negatywnych rzeczy chciałbym ci zwrócić uwagę na kłapy. Zdarza ci się kompletnie minąć z długością sceny i albo nie da się jej zagrać albo brzmi to bardzo nienaturalnie. Nie wiem czy po napisaniu dialogów próbowałeś je potem sam zagrać ale radzę tak robić na przyszłość bo w około trzech kwestiach minąłeś się nie o jedną-dwie sylaby ale o trzy i więcej co powoduje, że po poprawkach zdanie może brzmieć zupełnie inaczej. Jest ich na pewno za dużo jak na finalny scenariusz. W tym aspekcie w pierwszym tekście poszło ci odrobinę lepiej niż w drugim.

Musisz także mocno popracować nad naturalnością zdań szczególnie w pierwszej scence która jest praktycznie nie przerwanym dialogiem. Spróbuj postawić się na miejscu postaci. Nikt w rozmowie nie powie o sobie per "ja" np. "Ja wziąłem prysznic" bo jest to zawarte już w czasowniku.

Z plusów natomiast mogę powiedzieć, że w większości udało ci się przenieść gry słowne - co zaznaczyłem w pierwszej scence bo w TG było już tego za dużo. Starasz się nie iśc w dosłowne tłumaczenia a zachowywać sens wypowiedzi przez co brzmią one bardziej naturalnie ale niestety twoja naturalność wygląda jak sinusoida - raz kwestia wygląda super a raz nie za bardzo. Z tłumaczeniem też dajesz sobie radę. Nie zdołałem cię złapać na nieznajomości angielskiego ;)

Co do stylistyki do proszę cię, jeśli chcesz oddać komuś dokument to pisz staranniej i upewnij się czy nie zostały w nim dziwne artefakty np. słowa w języku angielskim. Jeśli chodzi o pierwszą scenkę to preferuje jak tylko imiona postaci są kolorowe bo jest to moim zdaniem bardziej czytelne i lepiej widać komentarze ale to czysta preferencja.
Nobody knows what future holds, that's why it's potential is infinite
Awatar użytkownika
nouwak

Dialogista (rekruter)

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 109
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:28

Hej, od siebie dorzuciłem też parę komentarzy, ale generalnie 4Lajf celnie podsumował. Zwracaj uwagę na nadmiar tekstu. Zwłaszcza w drugim filmie, gdzie postacie i tak napie*dalają jak karabin maszynowy, a jak im dasz dłuższe kwestie, to już aktorzy będą musieli zostać Eminemem, żeby nadążyć.

Nie wiem, czy to kwestia momentami zbyt swobodnego tłumaczenia, czy pewnej niewiedzy, ale w paru miejscach zmieniłeś sens wypowiedzi, a w jednej nawet go odwróciłeś.

Generalnie mam wrażenie, że drugi scenariusz poszedł ci gorzej niż pierwszy. Jeśli to przez to, że jak pisałeś, robiłeś go na szybko, to jest jakieś uzasadnienie, ale nie do końca dobrze to o tobie świadczy. Na szybko ciężko zrobić coś porządnie.

Tych uwag nazbierało się trochę za dużo, a do tego drugi scenariusz pod względem kłapów byłby w dużej części raczej nie do zagrania przez aktorów. Popracuj nad wymienionymi rzeczami, działaj wolniej a porządnie, a będziemy mogli przyznać rangę. Póki co niestety nie możemy.
Jestę ustonogię.
Awatar użytkownika
Rest

Aktor

Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2019, 00:00

W porządku. Wyczekujcie mnie za miesiąc :
Zablokowany