Rekrutacja na dialogiste [Verca]

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Vercaa

Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2020, 13:50

DiscordID: Verca#0002
Link do filmu:
Angielski

Włoski
(Musiałam dać w drive bo na yt trudno było znaleść to co chciałam więc wyciełam)

Link do scenariusza:
https://docs.google.com/document/d/15Gn ... sp=sharing



Hejka! Jestem Verca jak widać zaczynam z ogólnym tematem dubbingu.
Umiem 4 języki: Włoski, Polski, Angielski i Francuski.
Mam nadzieje że nie ma błędów i że sie spodoba
Awatar użytkownika
Wiwi

Dialogista (rekruter)

Reżyser scenek

Dialogista

Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2019, 14:13

Hej
Na pewno nie masz problemu z tłumaczeniem 1 do 1. Jestem pod wrażeniem, że znasz, aż 4 języki (wliczając w to język polski). Co do estetyki scenariusza na plus użycie tabelki z czasówkami, na pewno dzięki temu czytanie kwestii jest czytelniejsze. Pamiętaj jednak o interpunkcji, bo w niektórych miejscach brakowało chociażby kropek czy wielkich liter przy rozpoczęciu zdania.
Musisz jednak popracować nad parafrazą. Spróbuj czasem poubierać jakieś kwestie w inne słowa, ale żeby dialogi nadal zachowały ten sam sens. Zdarza się bowiem w Twoich dialogach, że dana kwestia jest albo za długa, bądź nawet za krótka. Dlatego czasem należy ubrać daną wypowiedź w więcej słów, bądź w ich mniejszą ilość, by zintegrowało się to z ruchem ust postaci.
Poza tym pamiętaj, aby w dialogach uwzględniać odgłosy nieartykułowane, czyli najróżniejszego typu westchnięcia, mruknięcia, itd.
Na tą chwilę niestety nie mogę przydzielić Ci rangi. Ale nie poddawaj się! Ćwicz, bo przecież trening czyni mistrza. Jakbyś miała jakieś pytania, bądź zagwozdki, dotyczące pisania dialogów to możesz śmiało pytać się mnie na priv. Mam nadzieję, że podejmiesz się za jakiś czas kolejnego podejścia do rekrutacji.
Zablokowany