Rekrutacja na dialogistę - Maelicordia

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Awatar użytkownika
Mael

Tekściarz (młodszy)

Dialogista (młodszy)

Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2021, 14:10

DiscordID: maelicordia
Link do filmu:

Link do scenariusza:
https://docs.google.com/document/d/1okX ... sp=sharing

Cześć, możecie mi mówić Mael. Chciałbym spróbować swoich sił w Waszych projektach jako dialogista, ale może i aktor i wokalista.
Od zawsze interesował mnie dubbing. Uwielbiam oglądać animacje wszelkiego rodzaju, zarówno pokroju Disneya jak i anime.
Marzyła mi się praca w dubbingu bądź przy napisach, ale trema mnie zjadała i odpuściłem pomysł zostania aktorem. Zostałem za to anglistą.
Skończyłem filologię angielską na specjalizacjach tłumaczeniowej i nauczycielskiej. Pisałem pracę licencjacką o napisach filmowych, a magisterkę nt. tłumaczenia elementów kulturowych w grach komputerowych.
Aktualnie pracuję w korpo z językiem angielskim. Dorywczo tłumaczyłem strony internetowe. Tłumaczyłem też ustnie.
W wolnym czasie śpiewam w chórze, chodzę ze znajomymi na karaoke, czytam ksiązki, oglądam filmy i seriale, gram w gry. Czasem recenzuję filmy lub gry na swojego bloga.
Pozdrawiam i mam nadzieję do spisania się później. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wiwi

Dialogista (rekruter)

Reżyser scenek

Dialogista

Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2019, 14:13

Hejo!

Cieszę się, że spróbowałeś podjąć się rekrutacji na dialogistę.
Widzę, że nie masz problemu z tłumaczeniem. Widać, że pod tym względem masz duże doświadczenie. Z kłapami również idzie Ci świetnie, poza niektórymi momentami, które zaznaczyłam Ci w scenariuszu.

Brakuje w dialogach czasówek (timingu), dzięki którym, byłoby łatwiej aktorowi odnaleźć kwestie w filmiku, które ma nagrać. Również później owe czasówki pomagają dźwiękowcu sprawniej podłożyć nagrania pod scenkę.
Również pomocne byłoby zaznaczenie kwestii każdego bohatera odmiennym kolorem, by się dialogi ze sobą nie zlewały, a aktorowi ponownie łatwiej się w tym scenariuszu odnaleźć. Ostatecznie chciałabym zwrócić uwagę na to, że zapominasz o dźwiękach nieartykułowanych (różnych westchnięciach, prychnięciach, itd.), możesz zaznaczać to w dialogach na przykład w taki sposób "<reag>".

Myślę, że wystarczy zwrócenie uwagi na te błędy, abyś ich w przyszłości nie popełniał. Dlatego ze spokojem mogę Ci przydzielić rangę młodszego dialogisty. Witaj w NanoKarrin, baw się dobrze. <3

W razie jakieś pomocy w dialogach, gdybyś miał jakieś pytania, to jestem do Twojej dyspozycji.
Awatar użytkownika
Mael

Tekściarz (młodszy)

Dialogista (młodszy)

Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2021, 14:10

Hej!
Dzięki bardzo. Wzorowałem się na przykładowym scenariuszu. Wcześniej zajmowałem się głównie napisami, stąd nie bardzo wiedziałem jak poprawnie zaznaczać dźwieki nieartykułowane. Timing miałem wpisywać, ale w scenariuszu przykładowym nie było, więc lenistwo wygrało. XD
Kolorkami zacząłem zaznaczać na początku, ale było więcej postaci niż się spodziewałem i się wycofałem z tego.
Cieszę się na, mam nadzieję, przyszłą współpracę. ;)
Obrazek
Zablokowany