[Dialogista] Dani

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Awatar użytkownika
Dani

Reżyser scenek

Reżyser piosenek

Aktor

Wokalista

Dialogista

Animator

Posty: 47
Rejestracja: 30 lis 2016, 14:35

Link do scenariusza: 1
Link do oryginalnej scenki: Avatar school time shipping

Link do scenariusza: 2
Link do oryginalnej scenki: Avatar bending battle

Nigdy nie pisałam dialogów, ale baaardzo chce wydać te dwie scenki na NK, więc postanowiłam spróbować swoich sił w dialogach. Z kłapami nie powinno być problemu, pisząc to patrzyłam na kłapy i wydawały sie jak najbardziej ok. Ale mogło mi sie wydawać. x) Tam, gdzie były jakies żarciki nie tłumaczyłam ich dosłownie, a bardziej leciałam w styl avatara. Miałam problem z jednym momentem przy drugiej scence, bo nic nie pasowało mi w kłapy i wydawało się zbyt długie. "1:37 - 1:38 - [Z] Dla was to tkanie żywiołów?!" <- najbardziej problematyczny moment. Problemem był też pierwszy dialog "0:03 - 0:05 - [A,K,T] Raz, dwa, trzy, tkaj!" ze względu na słówko "bend". W polskiej wersji Avatara normalnie tego używają jako "tkaj, tkanie żywiołów", ale bałam się, że osoby nie znające Avatara mogą uznać to za głupie, ale koniec końców to zostawiłam. ^^
Awatar użytkownika
Budyś

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Animator

Posty: 67
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:41

Tak, więcej scenek!

Bardzo mi miło przyznać Ci rangę "Młodszego dialogisty". Zaprezentowałaś nam bardzo dobre dialogi. Piszesz naturalnie, używasz utartych i przyjemnych kwestii, przez co tłumaczenie nie jest takie surowe. Parę razy wkradły się jakieś mniejsze błędy, największy problem masz z kłapami. Wiele razy linijki były za długie, a z aktorów katarynek nie robimy ;)

Muszę się jednak przyczepić do estetyki. Pisząc scenariusze trzymajmy poziom, zwracajmy uwagę na literówki, przecinki i wielkie litery. To nie jest trudne zadanie, a takie nieapetycznie dialogi na pewno odbiera się gorzej. Mam nadzieję, że teraz będziesz przykładać do tego większą wagę.

Nie przestawaj skrobać, z każdą pracą będzie coraz lepiej. Dawaj nam swoje wypociny do sprawdzenia i pewnego dnia zasłużysz sobie na "awans"!
Obrazek
Zablokowany