[DIALOGISTA] Kubak

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Awatar użytkownika
Kubak

Aktor

Tekściarz

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2017, 18:21

Link do scenariusza:
Link do oryginalnej scenki:

Ostatnio, celem podszkolenia się w tej kwestii (i może kiedyś, za parę lat robienia tego zawodowo...) postanowiłem więcej czasu poświęcić na pisanie dubbingowych dialogów. Piszę już wręcz teksty, które pewnie nigdy nie ujrzą światła dziennego, więc w sumie, czemu by nie spróbować wyrobić tu sobie rangi dialogisty ;) Jeżeli w tym tekście, który tu podsyłam coś faktycznie sprawiło mi trudność, to chyba początkowe "bluzganie" Sylvii - nie za bardzo wiedziałem, jak je pomysłowo ugryźć... Czekam na opinię dyplomowanych nanokarrinowych skrybów.
Obrazek
Awatar użytkownika
nouwak

Dialogista (rekruter)

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 109
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:28

Hej, fajnie, że zdecydowałeś się tym zająć. W poniższym dokumencie parę uwag, bo ten, który podesłałeś, nie miał możliwości dodawania komentarzy.
https://docs.google.com/document/d/1o9e ... RlPaY/edit

Napisałeś krótko, więc też nie będę się rozwodzić. Dobra robota - profesjonalna notacja, dopasowanie w kłapy, swobodne, oddające sens tłumaczenie i fajny styl. Parę drobiazgów i błędów się znalazło, ale giną w morzu fajnych dialogów.

Także bez zbędnych ceregieli nadajemy Ci rangę Dialogisty. Gratulacje :)
Jestę ustonogię.
Awatar użytkownika
Kubak

Aktor

Tekściarz

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2017, 18:21

Juhu, dzięki :D Dziwne, myślałem, że dałem tam możliwość komentowania... To patrzę już w te uwagi i zapewne wdaję się w połowie przypadków w polemikę xD
Obrazek
Awatar użytkownika
nouwak

Dialogista (rekruter)

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 109
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:28

Oj tam od razu polemika :) Jak są wątpliwości, możemy sobie kulturalnie podyskutować. Postarałem się odnieść do Twoich uwag. Jeśli gdzieś nie odpowiedziałem, to albo się zgadzam, albo wydaje mi się, że dana uwaga nie wymaga odpowiedzi.
Jestę ustonogię.
Zablokowany