[DIALOGISTA] TuNezu!

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Link do scenariusza: < https://docs.google.com/document/d/1H8m ... sp=sharing >
Link do oryginalnej scenki: <


Trzeba przyznać, że podczas pisania dialogów, bawiłam się świetnie. Zdecydowanie podoba mi się ten świat.
Doświadczenia w tłumaczeniu nie mam żadnego, aczkolwiek mam nadzieję, że tego aż tak nie widać :)
W przyszłości chciałabym zostać profesjonalnym tłumaczem, więc sądzę, że Nano Karrin pomoże mi w zdobyciu doświadczenia w tej dziedzinie.
Nie zapominajmy także o dobrej zabawie, bo ona tu jest najważniejsza :)

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Awatar użytkownika
Budyś

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Animator

Posty: 67
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:41

Hej! No i doczekałaś się oceny! :D

Chciałbym zacząć od tych miłych rzeczy, bo serio jest co chwalić. Twój scenariusz jest bardzo naturalny. Dostosowujesz kwestie do indywidualnych postaci i podtrzymujesz ich kreację. Podoba mi się to! Lubię luz z jakim podchodzisz do tłumaczenia. Wyciągasz sens wypowiedzi i tworzysz coś swojego, co nie jest tylko surowym przekładem. Jeśli to Twoje pierwsze dialogi to z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że masz do tego dryg.

Z kłapami nie jest tragicznie, ale potrzebujesz więcej wprawy. Przy dłuższych kwestiach jeszcze sobie nie radzisz, ale wszystko da się wyćwiczyć. Ktoś musi Cię pod tym względem kontrolować. Po drodze wkradło się parę baboli, wszystko wypisaliśmy w docu. Mimo wszystko, wydaje mi się, że to jednorazowe potknięcia. Zwracaj proszę uwagę na estetykę i interpunkcję tekstu. Przyszłemu tłumaczowi nie wypada ;)

No więc, bardzo mi miło przerwać passę oblewania rekrutów tak fajnym scenariuszem. Z przyjemnością przydzielam Ci rangę Młodszego dialogisty i zapraszam na lekko cichy kanał tłumaczy. Miłego pisania <3
Obrazek
Zablokowany